Dzisiaj jest środa 21 października 2020 r. imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
W poszukiwaniu dobra - rozmowa z ks. prałatem Janem Szubką
Z sesji Rady Gminy
Listy do Redakcji
Góra Grosza
Naprzeciw oczekiwaniom młodzieży
Temat miesiąca
Złote Gody na osiem par
Bezpieczna gmina
Chodnik na gwiazdkę
Mieszkańcy naszej gminy
Nie tylko przy sztandarze - rozmowa z por. Feliksem Dudkiem
Wszystkiego dobrego dla Pani Zofii! - Jubilatka ukończyła 100 lat
Przyszli wolontariusze
Medice cura te ipsum - myśli pod koniec roku
Z Bliznego do Ameryki
Kultura | Sport
Gmina dla skate-ów
Mikołaj w przedszkolu
Muzyka Jedwabnego Szlaku
"Penelopa" podbija stolicę
Teatrzyk od Mikołaja
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 12/2004

Teatrzyk od Mikołaja

Święty Mikołaj znany jest z tego, że przynosi prezenty grzecznym dzieciom. Maluchy z Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego w Bliznem Jasińskiego były na pewno bardzo grzeczne, gdyż Mikołaj podarował im wspaniały prezent.

Otóż zaprosił teatrzyk lalkowy, który z zainteresowaniem i przejęciem oglądali najmłodsi, ich rodziny i terapeuci. Wybuchy śmiechu przeplatały się z okrzykami przerażenia, bo losy głównego bohatera były naprawdę zagmatwane.
Tomcio Paluch, bo to o nim mowa, to zabawny, sympatyczny chłopiec, który napotyka na swej drodze zbója Madeja i musi go pokonać, aby ten nie czynił więcej zła. Mimo że jest malutki a więc słabszy od postaci, z którymi ma do czynienia, zawsze wygrywa. I nic w tym dziwnego, bo dobro zawsze zwycięża (przynajmniej w bajkach). Gdy Tomcio pokonał olbrzymiego zbója, okrzykom radości i brawom nie było końca. Po spektaklu dzieci podchodziły do aktorów, niektóre zadawały pytania, inne interesowały się teatralnymi lalkami, oglądały czy dotykały je. Dla dzieci z zaburzeniami ruchu, poznawanie świata przez dotyk to rodzaj terapii.
Spektakl zaprezentował dzieciom Teatr "Czarodziej" z Warszawy, który istnieje od 1946r. - Staramy się, aby nasze bajki zawsze uczyły czegoś dzieci- powiedziała Katarzyna Adamczyk, szefowa zespołu. Teatr występował już w Bliznem w ub.r., również w Mikołajki. Dzieci obejrzały wtedy spektakl "Śpiąca Królewna", który został równie gorąco przyjęty.
- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że dzieci słuchają nas z taką uwagą i zainteresowaniem - cieszy się Pani Katarzyna. -To dla nas duża satysfakcja. Dzieci z tego Ośrodka stanowią specyficzną widownię, bardzo trudną i wymagającą.
Jeżeli maluchy na naszych spektaklach rozmawiają, wiercą się, wiemy od razu, że nie zdaliśmy egzaminu, że to co przekazujemy nie trafia do nich. Tutaj widzowie oglądają nas z dużym zainteresowaniem i to wspaniała mobilizacja do dalszej pracy. Chętnie przyjedziemy jeszcze do Bliznego, bo praca tutaj to naprawdę ogromna przyjemność.
Każda bajka ma jakiś morał. "Tomcio Paluch" uczy nas, że prawdziwa wielkość człowieka nie zależy od jego wzrostu, tężyzny fizycznej, ale jest potęgą charakteru, siłą wewnętrzną i dobrem, które czynimy. Ma to szczególny wydźwięk w Ośrodku Rehabilitacyjno - Terapeutycznym, którego podopieczni codziennie zmagają się z własnymi fizycznymi słabościami, a to wymaga ogromnej siły psychicznej.

ak.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy