Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2024 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Bezpieczeństwo jest sprawą nas wszystkich - rozmowa z komendantem KPP w Starych Babicach
Z sesji Rady Gminy
Gmina w TV
Przeciąć gminę mieczem autostrady - o sprawie jest już głośno
Wniosek przeszedł
Nowa taryfa energii elektrycznej
Co z dopłatami dla rolników
Gospodarstwo rolne bezpieczne dla człowieka i środowiska - konkurs KRUS
Potrzebujący otrzymali paczki
Temat miesiąca
Babinicz dla Stanisława Szury
Bezpieczna gmina
Wypadki nie dzieją się same - ciągle niebezpiecznie na drogach
Misie ratują dzieci
Przemoc - problem wokół nas
Mieszkańcy naszej gminy
Warto żyć i śpiewać - spotkanie seniorów
Kultura | Sport
Bale, bale - jak to w karnawale
Nauczycielskie jasełka - nauczyciele wystąpili dla uczniów
Otwórzmy dzieciom świat - jasełka w Borzęcinie
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2005

Warto żyć i śpiewać...

W niedzielne popołudnie, 9 stycznia br. w Starych Babicach odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie seniorów naszej gminy. Jak zawsze, atmosfera była radosna. Nie zabrakło również miłych wzruszeń, organizatorzy zadbali bowiem o oprawę artystyczną tego spotkania.

Najpierw przed seniorami wystąpiły przedszkolaki, które zaprezentowały jasełka. Na twarzach zgromadzonych gości pojawiły się uśmiechy, wielu uroniło łzy wzruszenia, gdy w jasełkowych postaciach rozpoznali swoje wnuki. Występ młodych aktorów został nagrodzony zasłużonymi brawami. W miłej atmosferze wszyscy zasiedli do stołów. Organizatorka spotkania, przewodnicząca babickiego Klubu Seniora, Marianna Wójtowicz powiedziała do zgromadzonych kilka ciepłych słów, namówiła również do zabrania głosu starostę Jana Żychlińskiego i wójta Krzysztofa Turka. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy podzielili się opłatkiem. Był to najbardziej podniosły i wzruszający moment tego spotkania.
Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. "Babickie Sąsiadki" wystąpiły z repertuarem kolęd patriotycznych, a publiczność chętnie im wtórowała. W programie artystycznym znalazł się również występ chóru kościelnego z babickiej parafii. Po wieczerzy, na zakończenie spotkania, szacowni goście obejrzeli jeszcze jedno przedstawienie. Tym razem aktorami byli... nauczyciele z tutejszej szkoły podstawowej. Poprzebierani za diabły i anioły, wykazali się ogromnym talentem aktorskim przedstawiając szopkę noworoczną.
- Tegoroczne spotkanie opłatkowe seniorów było naprawdę udane - powiedziała przewodnicząca Klubu Seniorów Marianna Wójtowicz.- Ogromna w tym zasługa osób, które zaangażowały się w przygotowanie tego wieczoru - "Babickich Sąsiadek", dyr. przedszkola Bożenny Pyć i nauczycieli, którzy po raz pierwszy w historii naszych spotkań zaprezentowali jasełka. Gorąco dziękujemy naszym sponsorom - Zbigniewowi i Grzegorzowi Dąbrowskim oraz Marianowi Szczęsnemu, dzięki którym mieliśmy poczęstunek. Bardzo nam miło, że swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Władz Samorządowych Gminy i Powiatu. Seniorów przyszło ok. 130, to więcej niż w roku ubiegłym. Nasz opłatek jest szczególną imprezą, bo organizowaną przez seniorów dla seniorów. Tworzymy wielką rodzinę, dla której warto być, warto żyć i warto śpiewać- powiedziała Marianna Wójtowicz.

Tekst i fot. Marcin Dąbrowski

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy