Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2024 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Bezpieczeństwo jest sprawą nas wszystkich - rozmowa z komendantem KPP w Starych Babicach
Z sesji Rady Gminy
Gmina w TV
Przeciąć gminę mieczem autostrady - o sprawie jest już głośno
Wniosek przeszedł
Nowa taryfa energii elektrycznej
Co z dopłatami dla rolników
Gospodarstwo rolne bezpieczne dla człowieka i środowiska - konkurs KRUS
Potrzebujący otrzymali paczki
Temat miesiąca
Babinicz dla Stanisława Szury
Bezpieczna gmina
Wypadki nie dzieją się same - ciągle niebezpiecznie na drogach
Misie ratują dzieci
Przemoc - problem wokół nas
Mieszkańcy naszej gminy
Warto żyć i śpiewać - spotkanie seniorów
Kultura | Sport
Bale, bale - jak to w karnawale
Nauczycielskie jasełka - nauczyciele wystąpili dla uczniów
Otwórzmy dzieciom świat - jasełka w Borzęcinie
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2005

Bale, bale, jak to w karnawale...

Tym razem zaproszono nas do Borzęcina Dużego. 5 stycznia w ZSP odbył się czarodziejski bal przedszkolaków. Takiej gromady rozradowanych dzieciaków dawno nie widzieliśmy.

W bajkowych strojach królowały wróżki, biegali piraci, czarodzieje, batmani i inne fantastyczne postacie, które nawet rudno nam było rozpoznać. A wszystko to przeplatane konkursami, piosenkami i tańcami reżyserowanymi przez parę aktorów z teatru "Złoty Dukat". Nie zabrakło oczywiście Świętego Mikołaja, który wręczał dzieciom prezenty. To nic, że było już po Świętach. Dzieci z borzęcińskiego przedszkola zgodnie stwierdziły, że Święty Mikołaj może do nich przychodzić nawet codziennie.
Bale, które organizujemy dla dzieci przynoszą im całą masę radości- mówi z-ca dyr. ZSP Irena Gąsińska. W zeszłym roku mieliśmy bal kapeluszy i pamiętam, że też udał się doskonale. Dziś w Przedszkolu w Borzęcinie jest 84 dzieci w 4 grupach. Kadra liczy 6 nauczycieli, 2 woĄne oddziałowe i jedną pomoc nauczyciela. - Przedszkolaki w naszej placówce nie narzekają na brak wrażeń - mówi Pani Irena.
- Jesienią zorganizowaliśmy dla nich, ich rodziców i dziadków jesienny koncert piosenki i poezji, w dekorowaniu sali pomagali nam rodzice. Zrobiliśmy to w ramach zajęć otwartych. PóĄniej 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki - przyjechali policjanci konni w czerwonych czapkach, a na zakończenie roku mieliśmy wspólną wigilię z rodzicami i jasełka.
Miniony rok był w tej placówce udany. Zakupiono sporo pomocy dydaktycznych i nowego sprzętu - kąciki książek, kąciki przyrodnicze, szafki. Przydałaby się jeszcze wymiana mebli w zerówce - dodaje Pani Irena, mimo że były odnawiane, mają już ponad 20 lat.
W styczniu borzęcińskie przedszkole przeżywało jeszcze jedno niecodzienne wydarzenie. 10 stycznia przyszli tam państwo młodzi, którzy pobrali się dwa dni wcześniej w Borzęcinie. Byli to Karolina Knyt i Daniel Lipiński. Postanowili prosić swoich gości weselnych o podarowanie im zamiast kwiatów - pluszowych maskotek i z radością przekazali je przedszkolakom. Musimy dodać, że radość była obopólna i dzieci i ofiarodawców.
- Dziękujemy Państwu Młodym za ten wspaniały gest i życzymy im wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, tak jak i przedszkolakom, aby duże rosły i potrafiły się tak wspaniale bawić również w póĄniejszych latach swego życia.

Bal seniorów

W Borzęcinie zorganizowano w styczniu również bal seniorów. Już po raz trzeci przygotowały go nauczycielki z ZSP, a impreza odbywała się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Po raz pierwszy przed seniorami wystąpił nowy zespół "Sami Swoi", działający przy Stowarzyszeniu Kulturalnym "Kotwica". Wspólnie tańczono i ucztowano, grał zespół muzyczny z Ożarowa. Gratulujemy kolejnej, udanej imprezy. Szersza relacja w następnym numerze.

ak.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy