Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Zima, zima, zima... - co mówią meteorolodzy?
Konsultacje społeczne w sprawie zmiany siedziby starostwa
Skarby trzeba chronić - rozmowa z dyrekorem KPN - Jerzym Misiakiem
Co z trasą S-7?
Przejrzysta Gmina
Z sesji Rady Gminy
Pamięci nie zatarł czas - wspomnienia o Wójcie Stanisławie Zającu
Duży może więcej - przepisy o grupach producenckich
Rodzina wolontariuszy powiększa się
Temat miesiąca
Śmierć pod napięciem
Bezpieczna gmina
Tajemnica czerwonego tira
Lipni kominiarze dają kalendarze
Nie chcą lepić bałwanka...
Nie stwarzajmy okazji
Kto wytnie suche drzewo? - o usychającym drzewie w Koczargach Nowych
Mieszkańcy naszej gminy
Co słychać, Panie sołtysie? - rozmowa z Krzysztofem Wąsikowskim sołtysem Blizne Łaszczyńskiego
Listy do redakcji
Wędrujące pojemniki?
Kultura | Oświata | Sport
Więcej niż recytacja - konkurs w Starych Babicach
Otwórzmy dzieciom świat - czym jest integracja
W karnawałowy czas - "Młodzi z pasją"
Bal Seniorów - bawili się w Borzęcinie Dużym
Sukcesy sportowców z Borzęcina
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 02/2005

W karnawałowy czasPiękne staropolskie tradycje powoli odchodzą w zapomnienie, kultywowane są tylko nieliczne, te związane ze świętami kościelnymi, wielu nawet nie znamy. Jednak oostatkach i "tłustym czwartku" pamiętamy wszyscy. Do tradycji ostatkowych spotkań i zabawy nawiązała grupa "Młodzi z pasją", przygotowując "Karnawałowy mix".
Program obejrzeliśmy 3 lutego w sali im. Kazimierza Wiłkomirskiego w SP w Starych Babicach. Znalazło się w nim miejsce na taniec, muzykę i występ teatralny.Zabawę rozpoczęła grupa baletowa z klasy IIIa, wykonując układ taneczny do uwertury "Sroka złodziejka" G. Rossiniego. Początkujący tancerze zjednali sobie sympatię publiczności, która tłumnie wypełniła salę. W nastrój karnawałowych bali wprowadziła nas grupa baletowa z klasy IVa prezentując "Walc kotylionowy" Jakuba Offenbacha.
Zebrani goście wysłuchali też gry młodych pianistów: Małgorzaty Kurek i Przemysława Mroczka, którzy z prawdziwą pasją wykonali utwory F. Szopena i J.S. Bacha.
W "Karnawałowym mixie" znalazł się "Teatrzyk Zielona Gęś", z którym wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna. Co ciekawe, był to zespół mieszany, aktorzy przyjechali z Bronisz i z gminy St. Babice. Dzięki pomysłowi Mariusza Dżyga udało się połączyć siły i talenty "Młodych z Pasją" oraz Teatru "Bronisze". Spektakl wypadł znakomicie, aktorzy kilkakrotnie byli wzywani oklaskami na scenę. Widać było wyraĄnie, że młodzi ludzie doskonale się bawili odgrywając swe role, a jednocześnie utożsamiali z wypowiadanymi kwestiami. Duża w tym zasługa samego tekstu. Utwór K.I. Gałczyńskiego nie starzeje się, zmusza do refleksji, a jego język jest bardzo bliski młodemu pokoleniu. Przygotowania do występu trwały ok. dwóch miesięcy i odbywały się raz w Babicach raz w Broniszach. Reżyserem przedstawienia był Zbigniew Wójcik, który prowadzi kilka grup teatralnych w Broniszach. Reżyser wymyślił kilka modyfikacji tekstu, aby go uaktualnić. Po przedstawieniu nie krył dumy ze swoich podopiecznych. - To inteligentni i wrażliwi ludzie, świetnie się z nimi pracuje - powiedział. - Tydzień wcześniej grupa występowała w Broniszach i zaprezentowała "Teatrzyk" zupełnie inaczej. Nie można przecież zaprogramować emocji. Te dzieciaki nie są profesjonalnymi aktorami, nie mają warsztatu aktorskiego, ale grają swoją osobowością i emocjami.
Podczas tego wieczoru można było obejrzeć rysunki komiksowe wykonane przez uczniów LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Na zakończenie imprezy, jako że to był tłusty czwartek, nie zabrakło pączków.
"Karnawałowy mix" był drugim spotkaniem zorganizowanym przez "Młodych z pasją", całość prowadziła Magda Drzewińska. Z zainteresowaniem czekamy na kolejne...

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy