Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

Gazeta Babicka 02/2005

SUKCESY SPORTOWCÓW Z BORZĘCINA

Wielokrotnie pisaliśmy już o sukcesach sportowych uczniów z Borzęcina. Młodzi sportowcy znów mogą pochwalić się niemałymi osiągnięciami. Ostatnie dwa miesiące minionego roku naznaczone były pasmem sukcesów, nie zabrakło ich również na początku lutego br.

Listopad upłynął pod znakiem koszykówki. Chłopcy stanęli do rywalizacji w powiatowych finałach zorganizowanych w szkole w Starych Babicach. Tam rozegrali najpierw zwycięski mecz z drużyną z Błonia (21:7). W finale stawili czoła ubiegłorocznemu mistrzowi powiatu - Szkole Podstawowej nr 1 z Ożarowa Mazowieckiego i odnieśli kolejny sukces - zwyciężyli 23:6. Na tym nie skończyły się sukcesy drużyny z Borzęcina. Jeden z zawodników - Mateusz Czuprzyński został uhonorowany specjalną statuetką i okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.
W grudniu chłopcy z Borzęcina wzięli udział w turnieju o mistrzostwo powiatu w piłce nożnej halowej. Do walki o zwycięstwo stanęło sześć drużyn. Mistrzowie gmin rozegrali 15 zaciętych i interesujących pojedynków. Było na co popatrzeć, bo wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania. Zawodnicy z Borzęcina nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i opiekunów, gdyż dwa spotkania zakończyli remisem, a w pozostałych zwyciężyli.
Na początku lutego br. uczniowie z klas piątych i szóstych odnieśli kolejny sukces- tym razem w ping-ponga. Zwyciężyli drużynowo i indywidualnie, wygrywając powiatowy turniej szkól podstawowych. W kategorii dziewcząt zwyciężyły: Kasia Mielczarek i Ewelina Rudowska, a w kategorii chłopców: Rafał Gawor, Mateusz Cuprzyński i Marcin Naklicki. Sukces uczniów jest także sukcesem nauczycieli- gratulacje należą się Jerzemu Plochowi - trenerowi chłopców i Jackowi Leśniewskiemu - trenerowi dziewcząt. Dzięki ich pracy Borzęcin aktualnie prowadzi w tabeli powiatu.