Dzisiaj jest poniedziałek 20 maja 2019 r. imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Drugi rok z dopłatami - tym razem powinno być łatwiej
Odważny budżet daje wielką szansę - rozmowa z Wójtem Gminy
Z sesji Rady Gminy
Przejrzysta Gmina
Temat miesiąca
To już nasz 100 Numer!
Kultura | Oświata | Sport
Niedziela Integracyjna w Borzęcinie
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 03/2005

Niedziela Integracyjna w Borzęcinie

Niepełnosprawni są wśród nas. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niewiele nas od nich dzieli. Wystarczy chwila nieuwagi, błahy z pozoru wypadek drogowy, a już możemy znaleĽć się po drugiej stronie sprawności. Co się stanie jeśli będziemy poruszać się na wózku inwalidzkim? Czy będziemy mogli pójść do kościoła, po zakupy, do urzędu lub do kina? Jak będą odbierać nas inni? Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym.

13 marca do Borzęcina Dużego przyjechała delegacja osób zrzeszonych w Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, razem z jego prezesem ks. Jurczukiem. W Borzęcinie gościli także niektórzy z podopiecznych Ośrodka w Bliznem Jasińskiego. Ich obecność zwróciła uwagę mieszkańców na problemy sprawnych inaczej, na konieczność dostrzegania wszystkich ludzi, zwłaszcza w tym przedświątecznym czasie.
- Chciałbym pokazać, że te osoby mają również swoje miejsce w kościele i w życiu codziennym. Jeśli uda się między nami zburzyć mur nieznajomości i lęku, uda nam się stworzyć razem lepszy, życzliwszy świat- powiedział ks. Jurczuk. Niepełnosprawni uczestniczyli tego dnia we wszystkich Mszach Św. w Borzęcinie. Przed kościołem stanęły kramiki zorganizowane przez rodziców dzieci z Ośrodka w Bliznem i dzieci z ZSP w Borzęcinie. W pracach pomagały również nauczycielki z ZSP. Uczniowie wykonali piękne ozdoby świąteczne, które były sprzeda wane po Mszach, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na potrzeby Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Bliznem. Tym symbolicznym gestem dzieci z Borzęcina dziękowały Ośrodkowi za organizowany corocznie integracyjny Dzień Dziecka.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy