Dzisiaj jest piątek 19 kwietnia 2024 r. imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Szansa dla przedsiębiorców
Z sesji Rady Gminy
S-7 coraz dalej od Babic
Pośpiech wskazany - aby dostać pieniądze na inwestycje
Drodzy Czytelnicy! Pamiętajmy o Janie Pawle II
Co mi w duszy gra - rozmowa z prof. Szymonem Kawallą
Pierwsza Komunia Święta - o uroczystości w Bliznem i Babicach
Królowa pelargonia - warto mieć ją na balkonie
Bezpieczna gmina
Odurzają się przed cmentarzem?
Co się dzieje w policji
Kultura | Oświata | Sport
Niech się święci 3 Maja - obchody Święta Narodowego w Koczargach
My Europie - Europa nam - Dzień Europejski w Borzęcinie
Aktorem być... nigdy nie zawadzi - kolejny udany teatr rodziców
Żyjmy zdrowo na sportowo - mamy w gminie ścieżkę zdrowia
Awans szczypiornistów z Borzęcina
Mistrzostwa Międzypowiatowe w piłce nożnej
Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty
Dzień Ziemi w Starych Babicach
Trzecie spotkanie chórzystów
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 05/2005

Z sesji Rady Gminy

XXVIII sesja Rady Gminy Stare Babice odbyła się 28 kwietnia br. Uczestniczyło w niej 15 radnych, czyli pełen skład Rady.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego na logo programu "Bezpieczne życie". Program ten inspirowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej wraz ze Szwedzką Ligą Obrony Cywilnej prowadzony jest w placówkach oświatowych gminy od roku. W grudniu został ogłoszony konkurs na logo programu. Wyróżniono prace ośmiorga dzieci. Są to: Kornelia Suttner, Aleksandra Skwara, Justyna Piasecka, Anna Dłutek, Joanna Barszczewska, Katarzyna Preś, Weronika Stryszak i Kamil Bujnik. Laureatom wójt wręczył dyplomy oraz nagrody. Kolejnym punktem było odczytanie Sprawozdania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za rok 2004. Następnie Przewodniczący Rady Gminy i Wójt przedstawili informacje o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
W kolejnym punkcie obrad Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiła sprawozdanie z działalności GOPS za ub.r. W pracy Ośrodka dominują świadczenia rodzinne, w tej chwili najczęściej wypłacanym dodatkiem jest dodatek z tytułu wychowywania dziecka. Zostały rozbudowane kadry ośrodka, wdrożono na terenie gminy wolontariat, zostały przygotowane paczki świąteczne dla najuboższych, dodatkowo przeprowadzono akcje zbierania słodyczy i zabawek w szkołach. Radni przyjęli sprawozdanie Kierownika GOPS w Starych Babicach.
Następnie podjęto uchwałę w sprawie zasad przyznawania i zwrotu świadczeń z pomocy społecznej w całości lub w części w zakresie zadań własnych tj. usług pomocy rzeczowej, zasiłków na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłków okresowych i zasiłków celowych.
Kolejnym punktem było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu gminy Stare Babice za rok 2004. Odczytano m.in. opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w tej sprawie, wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy. Po dyskusji przyjęto sprawozdanie roczne z wykonania budżetu gminy i udzielono absolutorium Wójtowi Gminy.
W dalszej części podjęto uchwałę w sprawie zmian budżetowych na rok 2005.
Kolejna podjęta uchwała dotyczyła zmiany uchwały z 17 marca 2005r. w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego na prefinan-sowanie projektu „Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z budową sieci kanalizacyjnej w Gminie Stare Babice", dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR. Zmiany do tej uchwały dotyczyły korekty technicznej, zgłoszonej przez organ nadzorujący budżet gminy czyli RIO Następnie podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów na okres przekraczający rok budżetowy na wykonanie czterech opracowań planistycznych. Uchwała jest niezbędna w przypadku podpisania umów, których realizacja przewidziana jest na dwa lata budżetowe. Tego typu zadania inwestycyjne muszą być ujęte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym.
W kolejnym punkcie podjęta została uchwała w sprawie zatwierdzenia taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w gminie Stare Babice, na okres od dnia 1 czerwca 2005r. do 31 maja 2006 roku.
Opłata za 1 m3 wody i za 1 m3 ścieków dopływających oraz za 1 m3 ścieków dowożonych została ustalona na poziomie ubiegłego roku.
Następna podjęta uchwała dotyczyła dalszego funkcjonowania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Zgodnie z ustawą z czerwca 2003 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty, istniejące w dniu wejścia w życie nowych przepisów, zespoły m.in. przedszkola i szkoły podstawowe mogą funkcjonować nie dłużej niż do 31 sierpnia 2005 r. Chyba że przed tym dniem uzyskają pozytywną opinię kuratora oświaty. Wśród dokumentów wymaganych przez kuratorium jest m.in. uchwała rady gminy w sprawie dalszego funkcjonowania zespołu szkolno-przedszkolnego. RG opowiedziała się za dalszym funkcjonowaniem ZSP. Kolejnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie nadania statutów jednostkom pomocniczym gminy Stare Babice sołectwom Lipków, Zielonki Parcele i Zielonki Wieś.
Następnie podjęto uchwałę dotyczącą zmiany uchwały RG z 25 marca 2004r. w sprawie nadania nazw ulicom położonym we wsi Kwirynów (obszar poscaleniowy). Uchwała została skorygowana w związku z pomyłką numerów ewidencyjnych działek. Ostatnia z podjętych uchwał dotyczyła nadania imienia Henryka Mikołaja Góreckiego ulicy położonej w Klaudynie.
Jednym z ostatnich punktów były odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji. Wójt odczytał interpelacje oraz odpowiedzi na interpelacje złożone przez radnych Tadeusza Chudeckiego i Mariusza Dżyga.
Kolejnym punktem były Interpelacje i zapytania radnych. Poruszono sprawę m.in. przebiegu trasy S-7 oraz opłat za wędkowanie na stawach gminnych w Zielonkach. Na zakończenie sesji tradycyjnie był czas na wolne wnioski i informacje. Znalazł się wśród nich m.in. temat budowy nowej siedziby poczty i zejść z chodnika przy ul. Południowej w Zielonkach.

ak





ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy