Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Partnerstwo podregionów Europy szansą dla gmin
Z sesji Rady Gminy
Basen pełen... niewiadomych - co dalej z inwestycją w Babicach?
Gminny Klub Biznesu, czyli razem łatwiej
Połączyć naukę z praktyką - o konferencji w Lubiczowie mówi Wojciech Nawrot
Czy znikną korki przed Lazurową?
Temat miesiąca
Jest taki dzień - rodzinne święto w Bliznem
Bezpieczna gmina
Zmiany w policj - mamy nowego Komendanta
Warszawska ciągle groĄna - kolejny wypadek na tej drodze
Kamera - sposób na chuliganów?
Sołtys lubi działać, czyli nowa wiata na przystanku w Zielonkach
Chwile grozy w Borzęcinie - finał akcji "Bezpieczne Życie"
Mieszkańcy naszej gminy
Gimnazjalistka z Koczarg posłanką
Piękny ogród w pięknej gminie - nowa edycja konkursu!
Kultura | Oświata | Sport
Babice sportową potęgą? - rozmowa z Mariuszem Palczakiem, animatorem sportu w naszej gminie
Lepiej niż powiat i województwo - podsumowanie roku szkolnego
Książka na lato - zapraszamy do gminnej biblioteki
Dziecięcy czerwiec - jak obchodziliśmy Dzień Dziecka
Marzenia się spełniają - mamy Mistrzynię Polski w badmintonie
Nadszedł zmierzch roweru?
"Młodzi z pasją" wciąż działają
Nauka i zabawa w Zielonkach - nowa świetlica dla dzieci
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 06/2005

Jest taki dzień...

Rodzinny Dzień Dziecka w Bliznem jest niezwykłą imprezą, zawsze panuje tam wspaniała atmosfera, czuje się wzajemną życzliwość i tolerancję. Dookoła widać roześmiane buzie dzieciaków i radość malującą się na ich twarzach. Wspaniałe święto jest dziełem wielu osób, które pomagają w jego organizacji ze szczerej potrzeby robienia czegoś dobrego.

Dzień Dziecka w Bliznem Jasińskiego organizowany jest od 3 lat i cieszy niesłabnącą popularnością. Również w tym roku udał się znakomicie. Być może tajemnica sukcesu tej imprezy tkwi w charakterze tego festynu, który jest naprawdę rodzinnym świętem. Przychodzą tutaj całe rodziny, rodzice przyprowadzają dzieci, babcia i wnuk wspólnie się bawią, rywalizują w ciekawych konkursach. Nie brakuje atrakcji, a organizatorzy zawsze czymś nas zaskakują. W ubiegłym roku zaprosili grupę cyrkową z kilkumetrowym wężem. Podczas tegorocznego Dnia Dziecka furorę robił pan, który miał prawie trzy metry wzrostu, kolorowy strój, rzucał talerzami i zabawiał dzieciaki.
Utworzył się zatem łańcuszek serc i rąkpodopiecznych Ośrodka Rehabiltacyjno-Terapeutycznego, ich rodziców, którzy upiekli pyszne ciasta, terapeutów i wolontariuszy - przygotowali wesołe zabawy, pracowników GOPS, dzieci ze świetlicy TPD w Borzęcinie, które przygotowały zajęcia plastyczne, harcerzy, wolontariuszy z gminy i wielu, wielu innych. Włączają się też coraz to nowe osoby gotowe bezinteresownie pomóc, jak np. Piotr Krajeński, który mieszka blisko Ośrodka i urzeczony atmosferą tego miejsca i imprezy, za darmo wypożyczył scenę i sprzęt - krzesełka, ławki, namioty. Otwierając imprezę, z-ca wójta Jolanta Stępniak powiedziała, że każdy znajdzie coś dla siebie i nie było w tych słowach przesady. Najmłodsi szaleli w dmuchanych zamkach, łowili rybki czy poddawali się magicznym obrzędom malowania twarzy. Tradycyjnie też ustawiała się kolejka chętnych do przejażdżki na kucyku. Emocje wzbudzała loteria fantowa i ciekawe konkursy z nagrodami, przygotowane m.in. przez policję i terapeutów z Ośrodka. Podczas tego festynu nie mogło zabraknąć policjantów na koniach i strażaków, którzy zdradzali tajemnice swej pracy i odpowiadali na dociekliwe czasem pytania.
O tym, że można świetnie bawić się sportem, wiedzą wszyscy, którzy wzięli udział turnieju ringo, przygotowanym przez nauczycielkę Marzenę Rawa. Proste zasady i dużo radości podczas gry sprawiają, że dzieciaki uwielbiają ten sport. Przy okazji świetnie rozwija się ich koordynacja ruchowa i refleks. W turnieju rywalizowało 12 par, wszystkie dzieci zostały nagrodzone.
Harcerze z babickiej drużyny "Wierchy" już od lat pomagają w organizacj festynu. W tym roku po raz pierwszy nie zorganizowali własnego stoiska, włączyli się za to w organizację techniczną przedsięwzięcia. Czuwali także, aby nie zgasło ognisko, którym piekliśmy kiełbaski. Nasi Harcerze zorganizowali także dla dzieci gry i zabawy ruchowe a harcerki pomogły w organizacji zajęć plastycznych.
Podczas Rodzinnego Integracyjnego Dnia Dziecka nie zabrakło także części artystycznej. Przed licznie zgromadzoną publicznością koncertowała Gminna Orkiestra Młodzieżowa, przedszkolaki z Babic podbiły nasze serca inscenizacją "Calineczki" i wspaniałymi występami tanecznymi. Perfekcyjnie zatańczyły także starsze dzieci z SP w Babicach, inna grupa zaprezentowała mini play back show.
Przez chwilę przenieśliśmy się w klimat minionej epoki, a to za sprawą pokazu mody w wykonaniu ślicznych wolontariuszek. Na zakończenie było coś dla miłośników hip-hopu. Imprezę jak co roku porywająco prowadził Andrzej Krauze.
Wszystko co dobre i miłe szybko się kończy, ale za rok znowu zapraszamy do Bliznego!

Aneta Kołaczyńska
fot. M. Łada

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy