Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Kiedy będzie droga? - Rozmowa z Markiem Choińskim, dyrektorem ZDW w Grodzisku Mazowieckim
Z sesji Rady Gminy
Wieloletni plan inwestycyjny - prace rozpoczęto
Oczyszczalnia na półmetku!
Wolontariusz z pomocą bliĄnim
Australia jest już czysta, teraz czas na Polskę - rozmowa z Mirą Stanisławską-Meysztowicz
Spotkanie izb rolniczych
Współpraca samorządów - partnerstwem w Europie
Temat miesiąca
Dzień Ziemi
Z historii gminy
Zdążyć przed Florianem. - OSP Borzęcin Duży, OSP Stare Babice
Kultura | Oświata | Sport
Królem być - parę słów o "Teatrze Rodziców"
Minął czas na patriotyzm?
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Błoniu
Gminny Przegląd Taneczny
JPII/B16 blisko Babic
Szczypiorniści z sukcesami
Zdrowo i śpiewająco - o udzialne naszych w Powiatowym Konkursie Piosenki
Powiatowy Konkurs Muzyczny
Uczniowski Nobel
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Okładka Gazety
Gazeta Babicka 05/2006

Dzień Ziemi


Już po raz piąty zorganizowano w naszej gminie obchody Dnia Ziemi. 23 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Starych Babicach odbył się festyn edukacyjny, podczas którego można było poznać wiele ciekawych zagadnień z dziedziny ekologii, uczestniczyć w grach sportowych, obejrzeć pokaz mody, a także spróbować zdrowych przysmaków. W tym samym czasie odbywała się wielka impreza w Warszawie na Polach Mokotowskich, kto wybrał stolicę, nich teraz żałuje, w Babicach bowiem atrakcji nie brakowało...


Uczniowie bardzo chętnie chodzą do szkoły, zwłaszcza wtedy, gdy nie ma tam lekcji. Tego dnia przyszło wielu z nich, razem z rodzicami. Nasze placówki oświatowe często otwierają podwoje na imprezy kulturalne i obchody różnorodnych świąt. Szkoła jako placówka otwarta integruje środowisko dzieci i rodziców, a tak miłe imprezy jak Dzień Ziemi dostarczają niezapomnianych wspomnień. W dzisiejszym zagonionym świecie, gdy pojawia się taki dzień, w którym dzieci wspólnie z rodzicami mogą uczestniczyć w różnych ciekawych przedsięwzięciach, warto o nim pamiętać. Dzień Ziemi był doskonałą okazją do wspólnej zabawy, zwłaszcza że nauczyciele i uczniowie przygotowali dla nas wiele atrakcji.
Całość imprezy podzielono na trzy części - edukacyjną, artystyczną i sportową. W pierwszej znalazły się: wystawa na temat "Systemu rzecznego Wisły i Odry", stoisko Kampinoskiego Parku Narodowego, tradycyjny warsztat do wyrobu świec, prezentacja wyrobów pszczelarskich, a także wystawa dotycząca ochrony życia i zdrowia w nauczaniu Jana Pawła II. W części artystycznej zaprezentowały się uczennice w ekologicznym pokazie mody, można było nauczyć się wyrobu różnorodnych kompozycji z suszonych kwiatów i siana, a także obejrzeć prace plastyczne uczniów i poznać techniki malarskie. W części sportowej imprezy zorganizowano zawody ringo, a także całą paletę gier edukacyjnych prowadzonych przez panie z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza. Jeśli jeszcze dodamy, że tego dnia była wspaniała, słoneczna pogoda - mamy gotowy przepis na udaną "kwietniową majówkę".
Dziś już Dzień Ziemi w Babicach wydaje się rzeczą normalną. Ale gdy organizowano go po raz pierwszy, nie wiadomo było czy impreza się przyjmie.
Dorota Radecka, Renata Kusztal i dzisiejsza dyr. szkoły - Dorota Smolińska były pierwszymi, które postanowiły wprowadzić Dzień Ziemi do kalendarza imprez gminnych. Do dziś, właśnie te Panie są głównymi organizatorkami imprezy, a do pomocy włączyło się jeszcze wiele osób z grona pedagogicznego i pracowników szkoły.
Głównym celem Babickiego Dnia Ziemi jest uwrażliwienie dzieci i dorosłej części naszego społeczeństwa na sprawy ekologii i potrzeby ochrony środowiska naturalnego. Szkoła realizuje te zadania na co dzień prowadząc klasy o profilu ekologicznym, a także uczestnicząc w konkursie powiatowym "ekologiczna szkoła".
Z okazji Dnia Ziemi rozstrzygnięto kilka konkursów zorganizowanych wcześniej przez tę placówkę. W konkursie ekologicznym pierwsze miejsca zajęli: Adam Kowalczyk, Kamil Rusak, Kacprer Smoliński i Monika Morawska. Uczniom serdecznie gratulujemy wyników, a nauczycielom dziękujemy za zorganizowanie udanej imprezy.

Tekst i fot. Marcin Łada

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy