Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Jest poczta!
Biznes czy dobro społeczne? - rozmowa z Pawłem Teterem, prezesem Stowarzyszenia Eko-Blizne-Groty
Z sesji Rady Gminy
Nowe drogi nie tylko w Kwirynowie
Złoto dla gminy - medal Franciszka Stefczyka
Będzie kanalizacja w Bliznem Jasińskiego - spotkanie z mieszkańcami
Pamiętajcie o bocianach
Temat miesiąca
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - byliśmy na Dniu Dziecka
Mieszkańcy naszej gminy
Pierwsza Komunia Święta - dniem szczęścia i radości
Prymas Polski otworzył Dom Parafialny
Kultura | Oświata | Sport
Muzyczna Noc Świętojańska
Wakacji nadszedł czas. Podsumowaliśmy miniony rok szkolny
W zwierciadle Teatru
Królewna Śnieżka i... pięciu krasnoludków - teatr z Borzęcina
Koncert chopinowski w Domu Parafialnym
IV Przegląd Chórów Szkolnych
Dzień bociana - nowe święto
IX Rajd Rowerowy. Reaktywacja
Babiczanie pierwsi w powiecie. Mamy sukcesy sportowe
Młodzi z pasją "Zaskoczyliśmy publiczność"
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 06/2006

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Rodzinny Dzień Dziecka w Bliznem Jasińskiego stał się już tradycyjnym wydarzeniem w cyklu imprez gminnych. Co roku porównujemy zatem, co się zmieniło, kto nowy nas odwiedził i koncentrujemy się na różnicach, jest bowiem jeden stały element, który zawsze towarzyszy tej imprezie - to prawdziwie serdeczna, rodzinna atmosfera.

W tym roku 4 czerwca aura nas nie rozpieszczała, niebo było zachmurzone i wiał zimny wiatr. Mimo to Dzień Dziecka był udany, a deszczowe chmury przeszły bokiem.
Imprezę prowadzili Anna i Wiesław Bugajny czyli „Ciotka Tekla i przyjaciele". Pomimo własnej oferty programowej „Ciotki Tekli" czasu na ich show było bardzo mało, gdyż scena przeważnie zajęta była przez naszych milusińskich, którym w tym dniu nie można było niczego odmówić. Występowały dzieci z Przedszkola w Starych Babicach, a także te starsze z gminnych podstawówek. Nie zawiodla również młodzież z Gimnazjum w Koczargach Starych. Najmłodsi nie tylko śpiewali, ale również tańczyli - zaprezentowali nam swoje umiejętności zdobyte pod fachowym kierunkiem pary tanecznej Małgorzaty Kublik i Jarosława Marca. Zatańczył także zespół dziecięcy ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Kotwica", którego występ przygotowała Małgorzata Brykała. Całości dopełniły utwory zagrane przez orkiestrę młodzieżową i chór prowadzony przez Ewę Dżyga. Tegoroczną nowością był również koncert młodzieżowy z elementami magii.
Za pomoc w organizacji IV Rodzinnego Dnia Dziecka w Bliznem Jasińskiego serdecznie dziękujemy: Członkom Zespołu d/s Promocji Zdrowia, Przedstawicielom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownikom i rodzicom z Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego, Dyrektorom szkół i Przedszkola w Starych Babicach oraz nauczycielom za przygotowanie z dziećmi programów artystycznych, Pani Ewie Urniaż za wykonanie plakatów, Wolontariuszom, Panu Romanowi Balcerowiakowi, Harcerzom z 33 Grunwaldzkiej Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Wierchy",Policji Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Babic, Dowódcy i żołnierzom z Jednostki Wojskowej Nr 2370 w Borzęcinie Dużym.

Alicja Napurka, Marcin Łada

Organizatorami Dnia Dziecka byli:
Urząd Gminy Stare Babice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół d/s Promocji Zdrowia, Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Bliznem Jasińskiego, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wśród Sponsorów imprezy znaleźli się: Artur Radziejewski - Piekarnia „PRIMUS", Zbigniew Dąbrowski -Cukiernia, HIPO - Hurtownia Zabawek z Ożarowa, Le Kiem - Firma „VIPOLIMEX", Firma SIMEX HOAN LE.

Na zakończenie musimy wspomnieć o jeszcze jednym, tym razem mniej miłym wydarzeniu związanym z Dniem Dziecka. Któryś z chłopców bawiący się pistoletem strzelającym żółtymi kulkami, zbił szybę w samochodzie strażackim. Na szczęście nikomu nic się nie stało,jednak OSP w Starych Babicach, która przyjechała by dać dzieciom radość poniosła stratę. Przypominamy rodzicom, że takie zabawki w rękach dzieci mogą stać się niebezpieczne. Tym razem była to tylko szyba, innym razem może być oko kolegi. Pomyślmy zanim coś kupimy dziecku...ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy