Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Będzie nowa poczta
Inwestycia ruszyła - rozmowa z Pawłem Turkotem, prezesem GPK "Eko-Babice"
Z sesji Rady Gminy
Trudny problem odrolnień
Co nowego w spółce wodnej
Czy grozi nam surowa zima - prognoza "Eko-Radia"
Pieniądze dla rolników - dopłaty bezpośrednie i nie tylko
Temat miesiąca
Czym jest dla mnie ojczyzna? - zapytaliśmy najmłodszych mieszkańców naszej gminy
Mieszkańcy naszej gminy
Od 5 lat mamy "Czas dla Serca" - konferencja z okazji jubileuszu programu profilaktyki zdrowotnej
Kultura | Oświata | Sport
Jazz w Babicach - gościliśmy Trio Andrzeja Jagodzińskiego
Piękny ogród - fianł konkursu
O czym szumi jesienny wiatr? Wierdze seniorów
Światowy Dzień Pluszowego Misia - w babickim przedszkolu
Punkt Wspierania Integracji w Łubcu zaprasza
Legioniści w Podstawówce - do szkoły w Babicach przyjechali piłkarze I ligi
Bezpieczna gmina
Nie jedźmy na "podwójnym gazie"
Zabójca zatrzymany
Listy do redakcji
Co z tą młodzieżą.
Parę słów o właścicielach Babic

Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 11/2005

Legioniści w Podstawówce


Kilka dni temu zawodnicy Legii Warszawa: Marcin Rosłoń, Sebastian Szałachowski i Dariusz Zjawiń-ski odwiedzili dzieci ze SP w St. Babicach. Spotkanie to zorganizował Maciej Siemiątkowski- tata Piotrusia z IId. Piłkarze weszli do jednej z klas, a następnie spotkali się ze wszystkimi uczniami na sali gimnastycznej, gdzie opowiadali o swoich sportowych zmaganiach. Jeszcze chyba nigdy dzieci nie były tak skupione i przejęte z powodu gości odwiedzających szkołę. Z zapartym tchem słuchały opowieści zawodników, a na zakończenie spotkania hurmem ruszyły po autografy.

Uczniowie po raz pierwszy w życiu wzięli udział w konferencji prasowej. Piłkarze siedzieli za stołem i odpowiadali na pytania. Spotkanie prowadził Marcin Palczak- nauczyciel wf.
Najmłodszych interesowało to, jak wygląda przeciętny dzień piłkarza. Okazuje się, że zawodnicy I ligi mogą, a nawet powinni, dobrze się wyspać. Treningi rozpoczynają o godz. 11:00, ale trener Dariusz Wdowczyk wymaga od zawodników, aby w szatni zjawiali się już 45 minut wcześniej. Kto się spóźnia dostaje karę. W szatni zawodnicy rozgrzewają się, ćwiczą na siłowni i biorą masaże. Trening trwa około 2-2,5 godziny. Podczas niego jest dużo zajęć taktycznych, ćwiczy się również technikę gry. W zależności od potrzeb zawodnicy odbywają nieraz 2 treningi dziennie, wtedy są one przedzielone obiadem.
Podczas treningu ustala się skład drużyny na najbliższy mecz, czasem jest to trudne, bo wszyscy chcą zagrać, trener wybiera jednak zawodników w najlepszej dyspozycji fizycznej i tak z 24 w drużynie gra tylko 11. Uczniowie ciekawi byli również początków kariery zawodniczej Legionistów. Wielu z nich zaczynało poważny kontakt z piłką nożną właśnie w czasach, gdy chodzili do szkoły podstawowej, grali w szkołach sportowych, poźniej w drużynach III-ligowych, Darek Zjawiński stawiał pierwsze piłkarskie kroki w "Ożarowiance", a Marcin Rosłoń trafił do Legii zachęcony anonsem prasowym. Zgłosił się na hasło: "Następcy Dejny poszukiwani".
Zawodnicy Legii pochodzą z wielu rejonów kraju, tylko kilku jest z okolic Warszawy, wszystkich cechuje umiłowanie sportu i upór w dążeniu do celu. Może w ich ślady pójdą również niektórzy uczniowie z Babic? Tematów sportowych podczas tego spotkania nie brakowało, piłkarze opowiadali o swoich planach życiowych i najmilszych momentach w karierze sportowej, ponadto obiecali naszym uczniom, że zrobią wszystko, aby odebrać tytuł mistrzowski krakowskiej Wiśle - cóż, trzymamy za słowo!
Na zakończenie spotkania piłkarze wybrali najciekawsze rysunki wykonane przez uczniów. Na jednym z nich uczeń namalował nawet mecz "Naprzód" Zielonki - Legia Warszawa. Może przewidział, że kiedyś to nastąpi? Kto wie? W sporcie bywa różnie, piłka jest okrągła a bramki są dwie - jak mawiał trener Kazimierz Górski.
Wśród wyróżnionych przez piłkarzy uczniów znaleźli się: Ola Najmrodzka, Adam Jaworek, Daniel Rosiński, Hania Pytlak, Paulina Węgrzynowicz, Bartek Hilcher.

Marcin Łada

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy