Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Po sąsiedzku z... Marszałkiem. Rozmowa z Wicemarszałkiem Woj. Mazowieckiego, Waldemarem Roszkiewiczem
Pielgrzymkowe wędrowanie
Z sesji Rady Gminy
Nowe ulice po wakacjach - o tym, co w gminie zmieniło się w ostatnim czasie
Będzie kanalizacja z unijnej kieszeni?
Po zasiłki - do Gminy!
Temat miesiąca
Wielki Festyn Stare Babice
Mieszkańcy naszej gminy
Florentczyk w Babicach. Rozmowa z Witoldem Casetti
comunita Montana del Lazio w Polsce, czyli Goście z Włoch odwiedzili naszą gminę
Kultura | Oświata | Sport
Festiwal Muzyczny "W krainie Chopina"
"Taniec z gwiazdami" - za kulisami...
Konie czy Pegazy?
Bezpieczna Gmina
Uwaga, uwaga! Zarządzam ewakuację szkoły!
Jeśli masz problem, przyjdĽ, możemy Ci pomóc! - Nowy Punkt Konsultacyjny
Oczko - trochę o ekologii
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 07-08/2006

Taniec z gwiazdami" za kulisami...

Wszyscy znamy ten program: gwiazdy telewizji, znani aktorzy, piosenkarze, modele i modelki rywalizują ze sobą w tańcu towarzyskim. W Polsce "Taniec z gwiazdami" nie tylko pobił rekordy oglądalności, wiele osób zachęcił również do tego, by ruszyły się ze swoich foteli. Szkoły tańca przeżywają oblężenie ludzi, którzy, tak jak ich idole, chcą z gracją poruszać się na parkiecie. O kulisach programu i sekretach współpracy z najprzystojniejszym polskim aktorem, Pawłem Delągiem opowiada Dominika Kublik, uczestniczka drugiej edycji "Tańca z gwiazdami". Panią Dominikę spotkaliśmy w babickim przedszkolu, gdzie prowadzi zajęcia z małymi tancerzami.

W jaki sposób znalazła się Pani w programie?
Realizatorzy poszukują ludzi, którzy coś osiągnęli mają najwyższą, międzynarodową S-klasę w obu stylach tańca: amatorskim i zawodowym. Dobrze, jeśli osoby zgłaszające swój udział, mieszkają na stałe w Warszawie. Tancerz musi mieć na swoim koncie nie tylko duże sukcesy - powinien także pasować do danej gwiazdy. Jako Mistrzyni Polski w Tańcu Amatorskim i Wicemistrzyni Kraju w Tańcu Zawodowym spełniałam te warunki. W "Tańcu z gwiazdami" wystąpiłam w roli partnerki Pawła Deląga.

Czy najprzystojniejszy polski aktor jest także dobrym tancerzem?
To wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna niewiele ma wspólnego z tańcem. Trudno było go rozruszać. Przygotowania do występu zajmują co najmniej 12 godzin tygodniowo Paweł nie chciał pracować dłużej. Tymczasem są gwiazdy, które na ćwiczenia poświęcają całe dni. Wiele z nich uczestniczyło w kursach tańca jeszcze przed rozpoczęciem programu. Z Pawłem było inaczej brakowało mu motywacji, żeby zajść naprawdę daleko. Mimo to dobrnęliśmy do połowy programu.

Ile prawdy o realizacji "Tańca z gwiazdami" widzimy na ekranach telewizorów?
Emisja programu trwa około dwóch godzin nie widać pracy, jaką uczestnicy wkładają w przygotowanie występów. To, co pięknie wygląda na scenie, wcale nie musi być łatwe. Ćwiczenia i próby wymagają wielu poświęceń. Nie wszystkim wychodzą one na zdrowie. Częste są przeciążenia mięśni i stawów, zdarzają się także poważne kontuzje.
Jednak nie to jest w tym programie najważniejsze liczy się rozrywka i dobra zabawa. Zasady są proste - sławni ludzie uczą się tańczyć pod okiem specjalistów. Każda para składa się z gwiazdy i profesjonalnego tancerza. Uczestnicy mają tydzień na przygotowanie swojego występu. W programie wykonują tańce standardowe i latynoamerykańskie. Występy są oceniane przez jury w skali od 1 do 10. Oprócz ocen sędziów o ostatecznej punktacji decydują sms-y widzów. W każdym odcinku odpada jedna para, która uzyskała najmniej punktów. W finale o Kryształową Kulę walczą zawsze dwie pary.

Co uczestniczka "Tańca z gwiazdami" robi w Starych Babicach?
Od czterech lat uczę tańca w tutejszym przedszkolu. Lubię pracować z dziećmi taniec to dla nich nie tylko hobby, dzięki niemu lepiej się rozwijają, integrują z rówieśnikami. Oprócz lekcji z maluchami, prowadzę także zajęcia z dorosłymi. Razem z moim partnerem, Jarkiem Marcem, trenuję około 300 osób, w tym 25 par turniejowych, które biorą udział w konkursach. Pracujemy w ten sposób, że po skończeniu zajęć w przedszkolu zapraszamy najbardziej utalentowane dzieci na kursy tańca w szkole lub w prowadzonym przez nas klubie. Wychowaliśmy wielu bardzo zdolnych tancerzy.

Ile pracy trzeba włożyć, żeby osiągnąć sukces?
Jeśli naprawdę chce się coś osiągnąć, trzeba trenować codziennie. Soboty i niedziele pochłaniają turnieje. Taniec wymaga ogromnych poświęceń i przychodzi w końcu taki moment, kiedy czuje się przesyt. Dlatego razem z Jarkiem zakończyliśmy już karierę sportową i zajęliśmy się wyłącznie trenowaniem par.
Otwieramy właśnie nowoczesne studio tańca "DUET"prace są na ukończeniu, wkrótce będziemy mogli zaprosić naszych uczniów, obecnych i przyszłych, do nowej szkoły. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach taniec daje wiele przyjemności, jest drogą do osiągnięcia harmonii duszy i ciała. Pomaga zachować piękną sylwetkę, wyszczupla i odmładza, jest także świetnym sposobem na pozbycie się psychicznych napięć. W tańcu spotykamy się z drugą osobą, wchodzimy z nią w swoisty dialog, porozumiewamy się bez słów. Ta umiejętność przydaje się w codziennym życiu, ułatwia rozumienie innych ludzi. Taniec dodaje nam pewności siebie wirując na parkiecie, czujemy się przez chwilę jak prawdziwe gwiazdy.

kg.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy