Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Po sąsiedzku z... Marszałkiem. Rozmowa z Wicemarszałkiem Woj. Mazowieckiego, Waldemarem Roszkiewiczem
Pielgrzymkowe wędrowanie
Z sesji Rady Gminy
Nowe ulice po wakacjach - o tym, co w gminie zmieniło się w ostatnim czasie
Będzie kanalizacja z unijnej kieszeni?
Po zasiłki - do Gminy!
Temat miesiąca
Wielki Festyn Stare Babice
Mieszkańcy naszej gminy
Florentczyk w Babicach. Rozmowa z Witoldem Casetti
comunita Montana del Lazio w Polsce, czyli Goście z Włoch odwiedzili naszą gminę
Kultura | Oświata | Sport
Festiwal Muzyczny "W krainie Chopina"
"Taniec z gwiazdami" - za kulisami...
Konie czy Pegazy?
Bezpieczna Gmina
Uwaga, uwaga! Zarządzam ewakuację szkoły!
Jeśli masz problem, przyjdĽ, możemy Ci pomóc! - Nowy Punkt Konsultacyjny
Oczko - trochę o ekologii
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 07-08/2006

Nowe ulice po wakacjach

Warto czasem wyjechać gdzieś na wakacje, aby trochę odpocząć i oderwać się od codzienności. Po powrocie może się okazać, że okolica, w której mieszkamy, nieco się zmieniła i powstały nawet nowe ulice. Zachęcam Państwa zatem do spacerów po naszej gminie i odwiedzenia po wakacjach nowych (starych) miejsc.

W poprzednim numerze wspominaliśmy, że zmieniło się najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. W Kwirynowie uliczki zyskały równą nawierzchnię i chodniki wszystko wyłożono estetyczną kostką. Gmina wyszła w ten sposób naprzeciw postulatom wielu rodziców dowożących tamtędy dzieci do szkoły. Z myślą o najmłodszych i ich rodzicach powstał również plac zabaw w pobliżu nowej Poczty. Wyposażono go w huśtawki, drabinki, piaskownicę i małą karuzelę. Inwestycję wykonano ze środków własnych Gminy w ramach programu Promocji Zdrowia.
Jak bardzo miejsce do zabawy dla dzieci było potrzebne, stwierdziliśmy sami - mamy przychodzą tam ze swoimi pociechami nawet w pochmurne dni, a uśmiechy maluchów świadczą o tym, że plac spełnia ich oczekiwania. Zresztą nie tylko plac zabaw może cieszyć, w ostatnim czasie wypiękniały również okolice babickiego Rynku.
Podczas budowy gmachu Poczty rozpoczęto prace przy nowej uliczce i tak ostatnio Rynek uzyskał połączenie z ul. Kresową. Jadąc tamtędy od strony południowej, dotrzemy wprost do kościoła w Babicach.
Niedawno zmieniła się również droga, którą wielu mieszkańców gminy jeĄdzi do kościoła w Lipkowie. Położono tam nową nakładkę asfaltową i ułożono chodniki z kostki. Inwestycja ta jest wynikiem dobrej współpracy między samorządem Starych Babic i powiatu warszawskiego zachodniego, a mówiąc dokładniej pomiędzy Wójtem a Starostą.
Wiele prac jest aktualnie wykonywanych na innych drogach przebiegających przez tereny gminy. Zakończono już budowę kanalizacji na ulicy Ogrodniczej. Możemy tam zatem jeszcze w tym roku oczekiwać rozpoczęcia prac drogowych. Na przebudowę tej drogi powiat uzyskał wsparcie Unii Europejskiej, a nasza gmina wyasygnowała 500 tys. zł. Trwają prace przy przebudowie ul Warszawskiej. Mimo iż doszło tam do opóźnień i licznych nieprawidłowości, inwestor - Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewnia, że terminy zostaną dotrzymane.
Niedawno rozpoczęły się również prace drogowe na ul. Hubala Dobrzańskiego. Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję. OpóĄniała się z przyczyn proceduralnych. Granica pomiędzy gminą Stare Babice a Warszawą przebiega w tym miejscu środkiem drogi. Potrzeba było zatem z władzami stolicy zawrzeć odpowiednie porozumienia przez wiele miesięcy nie mogliśmy się doczekać podjęcia w tej sprawie uchwały przez radnych Warszawy. Wreszcie jednak prace ruszyły i powinny zakończyć się za kilka tygodni.

mł.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy utwardzaniu nawierzchni destruktem bitumicznym wielu odcinków dróg gminnych. Poniżej przedstawiamy listę ulic, na których planuje się wykonać prace jeszcze w br. Miejmy nadzieję, że kapryśna pogoda nie pokrzyżuje tych planów. Są to: ul. Szymanowskiego w Klaudynie na odcinku od ul. Ciećwierza w stronę Izabelina (100 m dł. i 4 m szer.), ul. Kompanii Jerzyków i Baczyńskiego w Latchorzewie na odcinku od ul. Kusocińskiego (300 m dł. i 5 m szer.), ul. Królowej Marysieńki w Borzęcinie Dużym na odcinku od ul. Sobieskiego (1100 m dł. i 4 m szer.), ul. Tulipanowa w Kwirynowie na odcinku od ul. Konwaliowej do Pl. Kwirynowskiego wraz z odcinkiem ul. Łosiowe Błota do ul. Agawy (550 m dł. i 5 m szer.), ul. Wodnisko w Borzęcinie Dużym na odcinku od ul. Spacerowej do ul Warszawskiej (500 m dł. i 4 m szer.), ul. Na skraju w Latchorzewie na odcinku od ul. Hubala do ul. Grupy Kampinos (300 m dł. i 5 m szer.), ul. Piotra Skargi w Bliznem Jasińskiego na odcinku od ul. Warszawskiej (100 m dł. i 5 m szer.), ul. Żeromskiego w Bliznem Jasińskiego (100 m dł. i 5 m szer.), ul. Zagłoby w Bliznem Jasińskiego (150 m dł. i 5 m szer.), ul. Topolowa w Bliznem Łaszczyńskiego (100 m dł. i 5 m szer.), ul. Prusa w Bliznem Jasińskiego (100 m dł. i 5 m szer.), ul. Mickiewicza w BJ (250 m dł. i 5 m szer.), ul. Kochanowskiego w BJ (420 m dł. i 5 m szer.), ul. Kraszewskiego w BJ (420 m dł. i 5 m szer.), ul. Fortowa w Bliznem Łaszczyńskiego (100 m dł. i 5 m szer.).ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy