Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2024 r. imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Minister Szyszko w Babicach
Marzenia stały się rzeczywistością! - rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Regulskim o samorządach
Certyfikat Funduszy Strukturalnych
Z sesji Rady Gminy
Podsumowanie prac Rady Gminy IV Kadencji
Nowe nawierzchnie na gminnych drogach
Temat miesiąca
Fabryka czystej wody - rozbudowa oczyszczalni zakończona
Kultura | Oświata | Sport
Jan Paweł II jakiego pamiętamy - wystawa fotograficzna Ryszarda Rzepeckiego
Do szkoły autobusem
Kierownica i kwiaty - Dzień Edukacji Narodowej w naszej gminie
W przedszkolu po szlachecku
Przełaje w Zielonkach
Posłańcy Dobrej Nowiny
Bezpieczna Gmina
Musimy poprawić bezpieczeństwo naszych dróg! - rozmowa z nowym Komendantem Policji Powiatowej Tadeuszem NiedĽwieckim
Policja w oczach dziecka - konkurs plastyczny
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 10/2006

Musimy poprawić bezpieczeństwo naszych dróg!
Nowy Komendant Policji Powiatowej


Od lipca br. Komendantem Policji Powiatowej w Starych Babicach jest podinsp. Tadeusz Niedźwiecki. Nowy Komendant ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa UW, pracował dotąd m.in.: jako kierownik Sekcji I Warszawa Śródmieście, Sekcji II -zajmującej się zwalczaniem przestępczości o charakterze bandytyzmu, był ponadto zastępcą naczelnika Wydziału Zabójstw KS i szefem Komisariatu W-wa Białołęka.


Jak Pan Komendant postrzega nasz powiat?

Brak w nim głównego centrum, ośrodki miejskie są rozproszone i oddalone od siebie - co stanowi duże utrudnienie dla pracy policji. Na tak rozległych przestrzeniach operacyjnych powinniśmy dysponować dużo większą ilością funkcjonariuszy niż obecnie. Przez teren powiatu przechodzą dodatkowo 2 trasy krajowe, na których duża ilość wypadków powoduje, że stała obecność policjantów jest tam również konieczna. Aktualnie pracujemy nad projektem sieci fotoradarów. Z doświadczeń krajowych wynika, że przynoszą one dobry skutek.

Mieszkańcy oczekują jednak tego, aby policja była bardziej widoczna.

Wiemy o tym i dlatego też musimy zwiększyć efektywność działania policji. Poza tym trzeba zauważyć, że wielu funkcjonariuszy przebywa w terenie ubranych po cywilnemu i czasem - zwłaszcza w sprawach kryminalnych, dobrze jest, gdy nie są widoczni. Aktualnie przygotowujemy się do reorganizacji służby patrolowej, chcemy, aby była sprawniejsza i bardziej zauważalna. Otrzymałem już wstępną deklarację Komendanta Stołecznego Policji dotyczącą zwiększenia etatów naszej drogówki. Jest to konieczne, ponieważ bez dodatkowych ludzi nie będziemy w stanie poprawić bezpieczeństwa na drogach, a jest to zadanie, które traktuję obecnie priorytetowo.

Kiedyś mówiło się o powstaniu w powiecie sytemu monitoringu?

Pracujemy obecnie nad tą kwestią, rozmawiając z władzami samorządowymi gmin i powiatu, staramy się wybrać najlepszy wariant tego rozwiązania. Porównujemy różne koncepcje, uwzględniając specyfikę terenu i jego zróżnicowanie.

Jak Pan Komendant ocenia ogólny stan bezpieczeństwa w naszym powiecie?

Dziś Powiat Warszawski Zachodni w porównaniu z innymi oceniam jako bezpieczny, oczywiście to nie oznacza, że przestępczość tu nie występuje. Jest jej po prostu mniej niż gdzie indziej. Obserwujemy jednak dynamiczny rozwój tych terenów. Osiedla się tu coraz więcej osób o wysokim statusie materialnym i to niestety będzie powodować wzrost zainteresowania powiatem grup przestępczych. Tak jest bowiem na terenie całego kraju. Dlatego też musimy zawczasu przeciwdziałać temu zjawisku. W tym celu właśnie przeprowadzamy reorganizację pracy policji. Reakcja funkcjonariuszy na zdarzenie powinna być szybsza niż dotąd. Będzie również więcej policjantów na ulicach. Do służby prewencji przyjęliśmy ostatnio wiele pań, mam dobre doświadczenia z pracy z kobietami, mimo że jest to dla nich trudny zawód. Mam nadzieję, że policjantki zostaną pozytywnie przyjęte przez mieszkańców powiatu, a wdrożone wkrótce rozwiązania wpłyną na zwiększenie efektywności pracy policji





ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy