Dzisiaj jest poniedziałek 20 maja 2019 r. imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Każdy głos na wagę złota - rozmowa z Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej Teresą Salamuchą
Demokracja wymaga poświęceń 0 rozmowa z Sekretarzem Gminy i Urzędnikiem Wyborczym Wiesławą Wojtachnio
Z sesji Rady Gminy - poznajemy nowych radnych
Temat miesiąca
Nieznana zbrodnia Wehrmachtu!? - hitlerowski mord w Umiastowie i Topolinie
Kultura | Oświata | Sport
11 Listopada - relacja z obchodów Święta Niepodległości
Patriotyzm i tradycja - Święto ZSP w Borzęcinie Dużym
Lato w Obiektywie - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i spektakl "Młodych z Pasją"
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 11/2006

Lato w obiektywie
Kolejny spektakl "Młodych z pasją"


Gdy dokuczy nam jesienna słota, chętnie wspominamy letnie przygody i rozgrzewające promienie słońca. Tak właśnie było 10 listopada w babickiej podstawówce. Grupa twórcza "Młodych z Pasją" przedstawiła tam dla publiczności spektakl poświęcony wspomnieniu lata. Nie zabrakło w nim ciekawych dialogów, a także nowoczesnych elementów choreograficznych a la James Bond.


Po spektaklu otwarto wystawę fotograficzną pt. "Lato w Obiektywie", a jury, w którym miałem przyjemność zasiadać, wybrało 3 najlepsze prace. Wszystkie fotografie były bardzo ciekawe, jednak ich młodzi autorzy nieco przewrotnie podeszli do tematu. Spodziewaliśmy się ludzi na wakacjach, a tymczasem pokazano nam wiele zdjęć natury, makrofotografię i architekturę. Ludzie zostali uwiecznieni zaledwie na 3 zdjęciach.
Jury pierwszą nagrodę przyznało Patrycji Gołąb za ciekawe zdjęcie wykonane nad morzem we Francji. Fotografia emanuje spokojem - po pustej plaży spaceruje kobieta z pieskiem. Patrycja mieszka w Klaudynie i jest uczennicą 3 klasy gimnazjum, fotografuje od 2 lat. Na wystawie zaprezentowała również interesujące zdjęcia Wieży Eiffla.
Drugą nagrodę otrzymał Wojciech Leśniowski z Izabelina - student Szkoły Głównej Handlowej. Wojtek zaprezentował nam serię ślicznych zdjęć makrofotograficznych, wykonanych w okolicach Puszczy Kampinoskiej i Wołomina.
Utrwalony przez niego świat małych żyjątek jest naprawdę fascynujący. Wiele z tych zdjęć powstało na wspólnych wyprawach fotograficznych z kolegami, z którymi Wojtek urządza sobie mikrosafari.
Trzecią nagrodę otrzymała Paulina Bogucka za ciekawe zdjęcie staromiejskiej architektury, które zrobiła w Chorwackim miasteczku na wyspie. Jest licealistką, fotografuje od pół roku. Była mile zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że zajęła III miejsce.
Na zakończenie o wypowiedĽ poprosiłem Elizę Dżyga, która prowadzi grupę "Młodych z Pasją" i koordynowała wszystkie prace, przygotowując miły artystyczny wieczór.
- Sztuka teatralna, którą zaprezentowaliśmy publiczności, powstała z pomysłów młodych "aktorów". Było tam zatem wiele wakacyjnych symboli: podróż, przygoda, plaża, roślinność, a wszystko to połączyliśmy w ciekawej, dynamicznej aranżacji. W spektaklu wzięło udział 15 osób - są to młodzi mieszkańcy naszej gminy, a także ich koledzy, których poznali w warszawskich szkołach. Podczas naszych roboczych spotkań staram się uczyć ich samodzielności, co potem przynosi dobre efekty. Młodzież uczy się myśleć twórczo i rozwija swoje zainteresowania. Cieszy mnie to, że wielu młodych ludzi bardzo chętnie przychodzi na nasze fakultatywne zajęcia.

Dziękujemy Sponsorom imprezy: PKN ORLEN i "CENTRUM OGRODNICZO-PRZEMYSLOWEMU SYSIAK"

Zapraszamy na ciekawe zajęcia!
Serdecznie zapraszam młodzież do Gminnej Orkiestry Młodzieżowej, oraz na zajęcia w ramach warsztatów artystycznych: "Młodzi z Pasją".
W orkiestrze można grać na instrumentach smyczkowych, fletach prostych i poprzecznych, trąbkach, puzonach i perkusji. Towarzystwo posiada instrumenty, które bezpłatnie użycza członkom orkiestry. Orkiestra wiele występuje grając dla swoich rówieśników, uświetnia uroczystości gminne i kościelne. Występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie przygotowuje nowy program, by wspólnie z włoską orkiestrą z Esperii na przełomie czerwca i lipca 2007 roku po raz kolejny odbyć koncerty we Włoszech. Do orkiestry zapraszam zwłaszcza młodzież, która uczęszcza, bądĽ uczęszczała w przeszłości na zajęcia muzyki.
Próby Gminnej Orkiestry Młodzieżowej - odbywają się w każdą sobotę o godzinie 8.15, informacje tel. 603-861-660. Jak wiadomo w szkole podstawowej zostały oddane do użytku profesjonalne pomieszczenia studia radiowego. Pod patronatem Radia Bis, oraz II Programu Polskiego Radia odbywają się zajęcia, na których znani radiowcy uczą naszą młodzież tajników sztuki radiowej.
Prowadzimy warsztaty teatralne. Myślimy także o założeniu stałej grupy foto-graficzno-fUrnowej.
Wszystkie zajęcia są nieodpłatne i odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Starych Babkach.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam.

Mariusz Dżyga
Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiegoostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy