Dzisiaj jest środa 21 października 2020 r. imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Środki unijne dla gospodarstw rolnych - rozmowa z Marcinem Zającem, Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR Warszawa Zachód w Wojcieszynie
Atak zimy
Przeszła wichura
Z sesji Rady Gminy
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - finał konkursu KRUS
Finał Konkursu Świątecznego w Wojcieszynie
Pięćdziesiąt lat to godny jubileusz - urosziny ks. prałata Jana Szubki
Temat miesiąca
Babinicz po raz dziesiąty!
Kultura | Oświata | Sport
Kolęda po góralsku
Jasełka Nauczycieli
Zaklinanie Zimy - koncert rodziny Pospieszalskich
Dzień Babci i Dziadka
Żywa szopka w Kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza
Karnawał w przedszkolu
Bal seniorów
Młodzi duchem - spotkanie opłatkowe nastarszych mieszkańców gminy
Bezpieczna gmina
Zatrzymać przemoc - relacja z prac Zespołu Interdyscyplinarnego
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2007

Młodzi duchem - Dzień Seniora w Babicach

Jak co roku, w połowie stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Wystąpiły dla nich dzieci z przedszkola w Starych Babicach, a także "Babickie Sąsiadki" i Chór Parafialny. Spotkanie stało się okazją do uczczenia jubileuszu Klubu Seniora, który działa w naszej gminie od piętnastu lat.


14 stycznia w babickiej podstawówce zorganizowano tradycyjny wieczór opłatkowy dla seniorów. Dzieci z przedszkola wystawiły dla nich jasełka. Szczególnie miłym akcentem przedstawienia było wspólne kolędowanie przedszkolaków z zaproszonymi gośćmi.
- Przypomniałam sobie czasy, kiedy sama chodziłam do przedszkola i śpiewałam kolędy dla mojej babci - powiedziałajedna z uczestniczek spotkania - Później w jasełkach brały udział także moje dzieci. A teraz na scenie występuje wnuczka.
Po spektaklu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, na który złożyły się wspaniałe domowe wypieki i słodycze. Zanim jednak zasiedli do stołów, podzielili się opłatkiem. W imieniu władz samorządowych serdeczne życzenia złożyła zebranym Z-ca Wójta Jolanta Stępniak.
- W czasach, gdy wszystko się zmienia, dobrze mieć oparcie w ludziach, którzy dysponują życiowym doświadczeniem i mądrością - powiedziała - Drodzy Seniorzy, jesteście podporą nie tylko dla wnuków i dzieci - wspieracie także nasz samorząd. Życzymy Wam zdrowia, pogody ducha i zadowolenia z każdego dnia.
W ciepłych słowach zwrócili się do uczestników spotkania także Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Adam Kotwicki i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Alicja Napurka. Podobnie jak w zeszłym roku, GOPS zaangażował się w organizację uroczystości. Pomocą służyły zebranym także wolontariuszki: Anna Kolator, Milena Beczek, Paulina Łuczak, Anna Kolano i Monika Wasiak, które częstowały przybyłych gości kawą i herbatą.
Zabawę seniorów pobłogosławił ksiądz prałat Jan Szubka:
- Dziś wszystkie wieczorne nabożeństwa zostają odwołane. Bawcie się Kochani do białego rana!
Prawdziwa biesiada nie obyłaby się bez radosnego śpiewania. Podczas spotkania wystąpiły "Babickie Sąsiadki" i Chór Parafialny, wspaniale wykonując kolędy. Zebrani z niezwykłą energią wtórowali śpiewającym.
W czasie uroczystości znalazła się jeszcze jedna okazja do świętowania. Tadeusz Żychliński - współtwórca Klubu Seniora - otrzymał tytuł Mistrza Technik Artystycznych od Dyrektora Domu Kultury w Ożarowie Mazowieckim. Serdecznie gratulujemy!
Jak podkreślają członkowie Klubu Seniora, o starości nie świadczy wcale metryka. Stary jest każdy, kto nie cieszy się życiem i nie korzysta z niego w pełni. Dlatego można spotkać nastolatków, którzy zachowują się jak staruszkowie i ludzi w podeszłym wieku, którym nigdy nie brakuje energii.
- W Klubie Seniora staramy się aktywnie spędzać każdą chwilę - mówi Marianna Wójtowicz, przewodnicząca Klubu - Spotykamy się w każdą sobotę o 15.00 w Domu Parafialnym, by rozmawiać, wspominać i pracować nad naszymi talentami. W tej chwili zajmujemy się głównie śpiewaniem - mamy własny zespół "Babickie Sąsiadki". Marzymy jednak, aby seniorzy rozwijali także inne umiejętności, dzieląc się swoją twórczością ze społecznością lokalną. Dlatego zapraszamy wszystkich ludzi "młodych duchem" na nasze spotkania.

Karolina Gwarek

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy