Dzisiaj jest środa 21 października 2020 r. imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Środki unijne dla gospodarstw rolnych - rozmowa z Marcinem Zającem, Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR Warszawa Zachód w Wojcieszynie
Atak zimy
Przeszła wichura
Z sesji Rady Gminy
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - finał konkursu KRUS
Finał Konkursu Świątecznego w Wojcieszynie
Pięćdziesiąt lat to godny jubileusz - urosziny ks. prałata Jana Szubki
Temat miesiąca
Babinicz po raz dziesiąty!
Kultura | Oświata | Sport
Kolęda po góralsku
Jasełka Nauczycieli
Zaklinanie Zimy - koncert rodziny Pospieszalskich
Dzień Babci i Dziadka
Żywa szopka w Kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza
Karnawał w przedszkolu
Bal seniorów
Młodzi duchem - spotkanie opłatkowe nastarszych mieszkańców gminy
Bezpieczna gmina
Zatrzymać przemoc - relacja z prac Zespołu Interdyscyplinarnego
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2007

Finał Konkursu Świątecznego w Wojcieszynie

Tegoroczna zima w czasie świąt poskąpiła śniegu i mrozu. O zbliżającym się Bożym Narodzeniu przypominały kartki zrywane z kalendarza i kolorowe reklamy z choinkami i Mikołajami. Mgły, deszcz i wiatr nie nastrajały optymistycznie. Długie wieczory zdawały się nigdy nie kończyć. A jednak mieszkańcy naszej gminy nie poddali się chandrze. Tu i ówdzie, grudniową szarugę przerwały wesoło migające światełka. Nic w tym dziwnego, bo cały świat oczekując Bożego Narodzenia stroił się w odświętną szatę kolorowych drzewek, błyszczących gwiazdek, migających girland.

Wielu z nas słyszało o rozświetlonych nocą miejscowościach Śląska, gdzie mieszkańcy prześcigają się w ozdabianiu swoich posesji. Małe wioski pysznią się urodą, której nie powstydzą się nawet stolice wielu państw świata.
Wojcieszyn jest niewielką miejscowością w centrum Polski. Nie ma tu śląskich zwyczajów, ale jest przekonanie, że nasze posesje powinny być atrakcyjne przez cały rok.
Nowy radny Wojcieszyna - Witold Maziarz, postanowił wyróżnić wysiłki mieszkańców naszej miejscowości, dzięki ogłoszonemu konkursowi oraz nagrodom ufundowanym przez Wójta Gminy Stare Babice. Wybrano najpiękniej przybrane posesje. Nasza komisja miała trudny wybór. Jak wyłonić laureata konkursu, skoro każda dekoracja ma swój niepowtarzalny charakter? Jak nagrodzić jedną rodzinę skoro tylu z nas włożyło wysiłek w odświętny wygląd wsi? Każdy, kto w zimowy wieczór wspinał się na drzewka ze sznurem światełek zasługuje na nagrodę. Dlatego bez wskazania najpiękniejszej dekoracji wyróżniono równorzędnie trzy posesje Państwa: Leszczyńskich, Matuszewskich oraz Filipeckich położone przy ul.: Warszawskiej 571, Warszawskiej 577 i Trakt Królewski 69.
Olbrzymia choinka przy ul. Warszawskiej 571 niewiele ustępuje tej z babickiego rynku. Strzelisty, doskonale symetryczny 8,5 metrowy świerk w otoczeniu mniejszych drzewek przykuwa wzrok i zachwyca 1700 lampkami, które zostały zamocowane w sposób znany tylko gospodarzom tej posesji.
Dom przy Warszawskiej 577 zwraca uwagę każdego, kto wjeżdża do Wojcieszyna od strony Borzęcina. To prawdziwie przestrzenna feeria świateł zamocowanych na drzewkach i krzewach całego przedogródka. Mieszkańcom udało się stworzyć światło w przestrzeni.
Posesja przy Trakcie Królewskim 69 to kolorowe miasteczko w środku naszej wsi. Właściciele zadbali o przybranie całego terenu: drzewek, domu i budynku gospodarczego w głębi posesji. W rezultacie ich teren zyskał miły, świąteczny nastrój w podwórku i ogrodzie. Proszę czytelników, aby nie dali się zwieść naszym zdjęciom, bowiem w żaden sposób nie odzwierciedlają pełni nastroju, jaki w czasie świąt panował w tych miejscach.
Więcej zdjęć na naszej stronie: www.wojcieszyn.cba.pl
Wyróżniając trzy posesje pragniemy podkreślić i docenić wysiłek wszystkich mieszkańców naszej wsi. Mamy nadzieję, że następny konkurs będzie jeszcze trudniejszy w ocenie i że do wspólnej zabawy przyłączą się także ci, którzy w tym roku zapomnieli o świątecznych ozdobach. Wszyscy razem pracujemy na wygląd naszego najbliższego otoczenia. Dziękując Wójtowi Krzysztofowi Turkowi za pomoc finansową, prosimy o wsparcie przy kolejnych inicjatywach mieszkańców Wojcieszyna.

Tekst i fot. Natalia Twardowska

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy