Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Misja sprawdziła inwestycje - wyniki za kilka miesięcy
Komisja Bezpieczeństwa w sprawie ochrony przeciwpożarowej
Zawsze staramy się pomóc - rozmowa z Alicją Napurką, kierownikiem GarchS
Z sesji Rady Gminy
Od 1 czerwca nowe taryfy za wodę i ścieki
Rocznica śmierci Jana Pawła II
Przystanek Alaska?
Temat miesiąca
Dzień Ziemi - święto ekologii w gminie
Bezpieczeństwo
Spłonął autobus
Nieznana ofiara wypadku
Zawiadomić czy milczeć?
Kultura | Oświata | Sport
3 Maja. Relacja z gminnego święta
Kontrola trójki w gimnazjum.
Teatr Rodziców już po raz dziesiąty!
Nie tylko zabawa. Święto SP w Babicach
Klasycznie, ludowo i nowocześnie. Byliśmy na 10 Przeglądzie Tanecznym
Dzień Ziemi w szkołach
Nowa sala i internet w bibliotece
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 04/2007

Klasycznie, ludowo i nowocześnie
Byliśmy na 10 Gminnym Przeglądzie Tanecznym


Taniec zawsze przynosił ludziom radość, od początku dziejów zaklinano nim złe moce i proszono o urodzaj. W dawnych czasach był elementem dobrego wychowania, a dziś święci triumfy dzięki programom telewizyjnym takim jak np. "Taniec z gwiazdami".


Gminny Przegląd Taneczny, który odbył się 29 marca na scenie babickiego przedszkola był istnym festiwalem radości. Młodzi wykonawcy zaprezentowali m.in.: tańce nowoczesne i latynoamerykańskie, polskie tańce ludowe: polkę, poloneza i krakowiaka, a także klasykę: Jezioro Łabędzie i polkę Straussa. W sumie wystąpiło około 250 osób, 19 różnych zespołów: trzy grupy z Przedszkola w Borzęcinie, dwie ze Stowarzyszenia Kotwica, pięć grup z Przedszkola w Babicach, ponadto dzieci z Klubu Tańca Duet i dwóch podstawówek z Borzęcina i Babic.
Dzieciaki zachwycały nie tylko poczuciem rytmu, ale także strojami. Tancerki z Borzęcina wystąpiły w strojach prehistorycznych, a z kolei dzieciaki z Babic zaprezentowały ludowy strój babicki. Nie zabrakło również bardziej wytwornych kreacji i swobodnych strojów do tańca nowoczesnego.
Monika Szostak od lat prowadzi Przegląd Taneczny i koordynuje wszystkie działania z nim związane. - Formuła tej imprezy sprawdziła się doskonale - mówi. - Przegląd jest bezstresową prezentacją umiejętności tanecznych dzieci i młodzieży. Nie ma w nim ostrej rywalizacji, która pojawia się w konkursach. Jednak zawsze jego uczestnicy starają się pokazać z najlepszej strony i przy tym dobrze się bawią.
- Podczas przygotowań opowiadamy dzieciom o historii tańca i tradycjach związanych z różnymi polskimi strojami. Działanie to wpisuje się w zadania wynikające z planu rocznego. Jest to krzewienie kultury patriotycznej, które naszym zdaniem ma duże znaczenie we wspólnej Europie.
Taniec jest stałym elementem dydaktycznym babickiego przedszkola. Być może właśnie dlatego placówka ta wyłoniła największą reprezentację dzieci w tej dziedzinie. Bardzo dobrze zaprezentowali się również wykonawcy z Borzęcina, a zwłaszcza grupy przygotowane przez Małgorzatę Brykałę ze Stowarzyszenia Kotwica. Podziękowania należą się również Pawłowi Błażejewskiemu i wszystkim innym osobom, które przygotowały dzieci do tej imprezy.
- Coroczny Przegląd Taneczny jest już stałą pozycją w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy. Może cieszyć tak duże uczestnictwo w nim dzieci i młodzieży. Taniec i muzyka łagodzą obyczaje. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali drobne upominki, a zespoły pamiątkowe dyplomy - powiedziała dyrektor Przedszkola Bożenna Pyć.


ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy