Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Nie tylko dwa denary...
Z ortografią na ty
Pierwszy od lat taki budżet...
Podstawówki już po egzaminach
Temat miesiąca
Na tropach Marzanny
Kultura
Z Mazur czy z Turcji?
Ogłoszenia
Zapraszamy do galerii
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 03/2004

28 marca br. w Kościele w St. Babkach mieliśmy możliwość zastanowienia się nad tym, jacy jesteśmy dla innych ludzi, jak postrzegamy niepełnosprawnych i jakie wyznaczamy im miejsce w społeczeństwie.

Podczas tzw. "Niedzieli Integracyjnej" niepełnosprawni prowadzili Modlitwę Powszechną i służyli do Mszy Świętej. Rodzice dzieci z Ośrodka w Bliznem przygotowali czytania i śpiewy, a najmłodsi razem z matkami byli obecni w prezbiterium.
Ks. Stanisław Jurczuk - duszpasterz niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, przypomniał ewangeliczną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, który dał na opiekę nad chorym 2 denary.
- Często osoby niepełnosprawne pomagają nam na nowo znaleźć drogę do Boga i zrozumieć przesłanie, jakie zawarto w Ewangelii. Dziś symboliczne dwa denary to sprawne ręce, oczy i umysł, które mogą pracować dla dobra potrzebujących.
Miłosiernym Samarytaninem jest sam Pan Jezus, który zbiera ludzi doświadczonych niepełnosprawnością. To, jak zachowamy się wobec nich świadczy nie tylko o naszej wierze, ale i o człowieczeństwie - powiedział ks. Jurczuk.
Ewangeliczne przesłanie szczególnie mocno trafia do wielu serc w Wielkim Poście i okresie świątecznym. Mimo, że zakończyliśmy już Rok Osób Niepełnosprawnych (2003), to problemy związane z ich życiem codziennym nadal istnieją.
-Niedziela Integracyjna" realizowana jest na terenie naszej Diecezji od kilku lat. Pierwszy raz zawitała do naszej gminy.
- Pokazaliśmy, że dla niepełnosprawnych jest miejsce w życiu wspólnoty i to nawet nie tylko w nawach Kościoła, ale i w prezbiterium. Chcemy zmieniać ludzi i tłumaczyć, że wszyscy mają prawo być tam, gdzie jest życie publiczne i gdzie są inni - powiedział ks. Jurczuk.
Uroczystość "Niedzieli Integracyjnej" zorganizowali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Przed kościołem odbył się minijarmark świątecznych wyrobów przygotowanych przez niepełnosprawnych. Dochód ze sprzedaży jak i pieniądze zebrane przez ZSP w Borzęcinie zasilą konto Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bliznem Jasińskiego.
Wszystkim ofiarodawcom serdeczniedziękujemy.

mł.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy