Dzisiaj jest wtorek 22 czerwca 2021 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Nie tylko dwa denary...
Z ortografią na ty
Pierwszy od lat taki budżet...
Podstawówki już po egzaminach
Temat miesiąca
Na tropach Marzanny
Kultura
Z Mazur czy z Turcji?
Ogłoszenia
Zapraszamy do galerii
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 03/2004

"Niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - pisał przed wiekami Mikołaj Rej.

A mają, mają, i to wcale niełatwy, szczególnie jeśli chodzi o stronę ortograficzną. Ó czy u, rz czy ż, h czy ch, łącznie czy rozdzielnie, użyć przecinka czy zastosować dwukropek - to tylko nieliczne myśli, które przychodzą do głowy w czasie pisania. Dla niektórych jest to czasem tak skomplikowane, że nie są w stanie opanować pisowni polskiej.
Z pewnością jednak nie należą do tej grupy uczniowie, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „I Ty możesz zostać mistrzem ortografii". Odbył się on 13 marca 2004 roku w Szkole Podstawowej w Starych Babicach.
Przystąpili do niego zwycięzcy etapu szkolnego ze Starych Babie i Borzęcina Dużego z klas II - VI.
Po uroczystym powitaniu uczestników konkursu dyrektor Maria Bocheńska rozdała nauczycielom zapieczętowane koperty z tekstami dyktand. Następnie wszyscy udali się do wyznaczonych sal, by w skupieniu, przy wzmożonej czujności ortograficznej zapisać to, co dyktowały panie. Odpowiednie Komisje sprawdziły błędy i wyłoniły I zwycięzców. W niektórych I klasach nie przyznano tytułu „mistrza" ortografii, gdyż nie było bezbłędnych prac. W efekcie wyróżniono osoby z jednym lub dwoma błędami ortograficznymi.
W klasach drugich i trzecich nie przyznano tytułu „mistrza" ortografii. W kategorii klas drugich wyróżnienie pierwszego stopnia przyznano Izabeli Jabtonowskiej, a wyróżnienie drugiego stopnia otrzymali: Katarzyna Preś i Bartłomiej Bąk (wszyscy ze SP w St. Babicach).
W kategorii klas trzecich wyróżnienie pierwszego stopnia przyznano Zofii Załęskiej i Dominikowi Skorupowskiemu, zaś wyróżnienie drugiego stopnia - Maciejowi Kucharskiemu i Kewinowi Dereniewiczowi (SP Stare Babice). Wśród czwartoklasistów tytuł "mistrza" ortografii zdobyła Karolina Paszkowska (SP StaŹre Babice), a wyróżnienie przyznano Katarzynie Bożyk (SP Borzęcin Duży).
W kategorii klas piątych i szóstych również nie przyznano tytułu mistrza. Spośród uczniów klas piątych wyróżnienia otrzymali: Jakub Skalski (SP Borzęcin Duży) i Agata Chruścińska (SP Stare Babice).
Wśród szóstoklasistów wyróżnienia przyznano Hannie Lechowskiej (SP Borzęcin Duży), Pawłowi Pytlakowi (SP Stare Babice) i Andrzejowi Gawłowskiemu (SP Borzęcin Duży). Dla uczestników konkursu przygotowano dyplomy, a dla osób wyróżnionych również nagrody książkowe.
Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że za rok znów spotkamy się z tej samej okazji, choć niekoniecznie w tym samym składzie. Zapraszamy więc do codziennego zmagania się z ortografią i walki o tytuł „mistrza".

Iwona Wiśniewska
Barbara Turbiarz

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy