Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2024 r. imieniny Jarosława, Marka, Wiki
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Gimnazjaliści już po egzaminach
Gabaraty wyjechały, pozostały żółte worki...
Prawda obroni się sama - rozmowa z radnym W. Szelenbaumem
Witaj majowa jutrzenko - o święcie 3 Maja w Borzęcinie
Z przyrodą na ty - Dzień Ziemi w Koczargach
Z sesji Rady Gminy
Nasi w Watykanie i... - Ks. Prałat zorganizował pielgrzymkę
Marta jest już w domu. - Ta historia dzieje się obok nas
Pierwsza Komunia Święta
Co słychać?
Zmiana taryfy za wodę
Temat miesiąca
Święto szkoły
Listy do redakcji
listy
Sport
"Złotka" z Babic
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 05/2004

Przychodzisz z niczym na ten świat,
i odchodząc nie bierzesz nic z sobą,
więc pozostaw piękny świat, taki jak był przed Tobą.
Ziemia - jej surowców nie wyszarpuj.
Nieodnawialne jest jej bogactwo
I z tych słów sobie nie żartuj.
Prawda to jest nie kłamstwo!

Justyna Jabłonowska IIId


Rozmiar: 36270 bajtówW kwietniu szczególną uwagę poświęcamy w naszej szkole problemom ekologii. 23 kwietnia uczniowie klas pierwszych wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na sprzątanie Puszczy Kampinoskiej. Urodzaj śmieci jak co roku niestety dopisał...
Tydzień później-pod hasłem "Z przyrodą na Ty, radośnie jest żyć" odbyła się V edycja Święta Dnia Ziemi.
Jak co roku zaangażowana w przygotowania była cała społeczność naszej szkoły: wychowawcy, uczniowie, a nawet nieocenieni Panowie konserwatorzy (jako sekcja techniczna). Całość reżyserowała i koordynowała Wanda Wiśniewska, nauczycielka biologii, przy wsparciu koła teatralnego pod opieką Bogusławy Kuncewicz. Obie nie po raz pierwszy dały wyraz swoim zdolnościom organizacyjnym i umiejętności pozyskania emocji młodzieży.
Uroczystość rozpoczął krótki występ uczniowskiego zespołu El Condore zawiązanego specjalnie (i tylko) na tę okazję. W tańcu pełnym werwy nauczyciele z trudem rozpoznawali swoje spokojne uczennice.
Był też czas na chwilę refleksji. W programie oprócz utworów uznanych poetów znalazły się wiersze napisane przez gimnazjalistów (jeden z nich we wstępie).
W finale konkursu Wiedzy Ekologicznej rywalizowały ze sobą dwa zespoły. Zostały one wyłonione we wcześniejszych eliminacjach spośród 26 ubiegających się uczniów. Drużyny wykazały się wszechstronną wiedzą o: sposobach utylizacji odpadów, aktualnych zagrożeniach cywilizacyjnych, substancjach trujących. W szlachetnej rywalizacji wygrała drużyna Eko-ludków przed Kampinoskami. W nagrodę za wysiłek zwycięzcy i pokonani otrzymali żywe rośliny (!) ufundowane przez naszą Radę Rodziców. Dziękujemy! Ostatecznym sprawdzianem dojrzałości ekologicznej finalistów będzie jednak opieka nad roślinami i powodzenie w ich uprawie.
Następnie każda z klas przygotowała prezentację na temat aktualnych problemów cywilizacyjnych Pomysły przedstawień, choć złączone wspólnym tematem, były różnorodne. Zostały entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Wysłuchaliśmy autorskich piosenek z "tekstem", obejrzeliśmy popis raperów walczących o prawo do życia w czystym środowisku, oraz wymowne minispektakle oparte na samodzielnie przygotowanych scenariuszach.
Dowcip, żywiołowość, entuzjazm, z jakim młodzież prezentowała swoje dokonania, dały możliwość nauczycielom ujrzenia uczniów w nowych rolach. Jednym słowem Wychowawcy i ich podopieczni spisali się na medal!
Duży stopień zaangażowania młodzieży świadczył o utożsamieniu się z prezentowanymi treściami. Budzi to nadzieję, iż zamierzony cel został osiągnięty, a konsekwencje tej barwnej zabawy zaowocują także w przyszłości. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

Ewa Jastrząb
Wicedyrektor I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych





ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy