Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2024 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Stare Babice po raz szósty w Złotej Setce
Radny całej gminy - Rozmowa ze Stanisławem Karpińskim
Wreszcie wakacje - parę słów o minionym roku szkolnym
Z sesji rady gminy
Po wyborach do Rady Gminy
Nowy radny dziękuje wyborcom
Dom Boży w Bliznem
Nie tylko majowe...
Komunie Święte część II
Z rodziną na piknik
Integrujmy się - wieści z Borzęcina
Dziwny jest ten świat - gminny przegląd chórów.
Lubimy konkursy
Do gminy po zasiłki
Temat miesiąca
Dzień Dziecka - to już prawdziwie gminne święto
Bezpieczna gmina
Tragedia na drodze - czy zawiniła szybkość?
Trąba powietrzna - w pobliżu było niebezpiecznie
Latem ostrożnie - trochę o pożarach w lasach
Diler narkotyków ujęty
Mieszkańcy naszej gminy
Teatr rodziców w babickim przedszkolu
Listy do redakcji - o Klaudynie pisze Mariusz Dżyga
Nad morze w 45 minut?
Koncert muzyki chrześcijańskiej
Nauczycielka na medal
Sport
Mistrz Świata w Borzęcinie - Muay Thai hartuje ciało i ducha...
Statuetki dla najlepszych
Trochę o sporcie - refleksje prezesa Kuncewicza
I Gminny Bieg Przełajowy
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 06-07/2004

O sukcesach uczniów z Borzęcina pisaliśmy już wielokrotnie. Najczęściej gratulowaliśmy młodym sportowcom. Tym razem wspomnimy o odnoszących sukcesy humanistach, matematykach, plastykach, którzy na rozlicznych konkursach rozsławiają imię naszej szkoły.

3 marca odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskieg "FOX 2004" pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu konkursów oraz profesjonalna kadra specjalistów zagwarantowały wysoki poziom konkursu. Pomimo wysoko postawionej poprzeczki, zadania znacznie wybiegały ponad poziom programu nauczania w szkole podstawowej. Szóstoklasista Grzegorz Bloch świetnie poradził sobie z testem i zdobył wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim.
To duży sukces. Cieszy nas też niemałe zainteresowanie konkursem, ponieważ udział w nim był dodatkową zachętą do nauki tego ważnego dziś języka i przyczynił się do popularyzacji języka angielskiego wśród naszych uczniów.

Iwona Jaświńska

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zmierzyli się też z poezją oraz z pracą edytora ilustratora i wydawcy. Wzięliśmy udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów Mazowieckich Szkół Podstawowych. Konkurs ten, organizowany przez Szkołę Podstawową w Izabelinie w celu propagowania wśród uczniów twórczości literackiej i edytorsko - plastycznej, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Świadczy o tym liczba nadsyłanych książeczek, których w tym roku wpłynęło ponad cztery tysiące! Tomiki były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I - III i klasy IV - VI. Jury brało pod uwagę poziom literacki tekstów zawartych w tomiku, atrakcyjność i adekwatność tytułu, estetykę i staranność wykonania oraz pomysłowość edytorsko - plastyczną. Wszystkie tomiki musiały zawierać utwory o tematyce przyrodniczej.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych książek znalazły się prace naszych uczniów. Gratulujemy Adriannie Krysiak i Agatce Zalewskiej z klasy II c, Kasi Mielczarek z klasy V b, Patrycji Puchale i Adrianowi Adamczykowi z klasy VI b.
Jesteśmy dumni z naszych młodych twórców i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach.

Małgorzata Kozłowska

Udział w konkursach matematycznych stał się już w naszej szkole tradycją. Jak zwykle spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i jak co roku "umysły ścisłe" odniosły sukcesy. Uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "KANGUR" organizowanym w Polsce przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Wyróżnienie w kategorii "Maluch" otrzymała Magdalena Krakowiak - uczennica klasy IV a, natomiast w kategorii "Benjamin" Magdalena Gąsińska z klasy VI b.
W Międzyszkolnym Konkursie "Mały Pitagoras", w kategorii klas czwartych, I miejsce zajęła Sylwia Tarsała z klasy IV a, na trzecim miejscu uplasował się Kacper Kwiatkowski z klasy IV b. Michał Siek z klasy IV a otrzymał wyróżnienie. Wśród dzieci starszych - w kategorii klas szóstych - II miejsce zajął Patryk Cienkusz z klasy VI b, III miejsce przypadło w udziale Przemysławowi Mielczarkowi z klasy VI b.

Janina świątek

Konkursom i przygotowaniom do nich poświęca się też czas spędzany w szkolnej świetlicy. Uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych.
Prace o tematyce historycznej pojechały na konkurs "Familia Czartoryskich" zorganizowany przez Dom Kultury w Falenicy. Wyróżniono prace wykonane przez Kingę Owczarek, Anię Dziewulską, Kamila Oracza i Cezarego Ostrowskiego. Piękny puchar i I miejsce w III edycji konkursu ekologicznego "O czystość wód" zorganizowanego przez Polski Związek Wędkarski w Warszawie zdobyła Sylwia Kazimierska. Wyróżniono prace Agaty Gołaszewskiej i Ady Krysiak.
Wyróżnienie w zorganizowanym przez gminę Izabelin i Muzeum Etnograficzne konkursie "Szopka Mazowiecka" zdobył Paweł Oracz.

Ewa Urniaż - Szymańska

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy