Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2024 r. imieniny Grzegorza, Aleksandra, Bony
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Kto mieszka w wodzie i ściekach? - O kontroli NIK
Unijny wachlarz możliwości - rozmowa z Marcinem Zającem
Z sesji Rady Gminy
Trzeba kontynuować podjęte działania - NIK przyznaje rację Eko-Babicom
Zmiana przeznaczenia gruntów w naszej gminie
Z prac Spółki Wodnej
Współpraca Samorządów
Temat miesiąca
Bezpieczne życie
Bezpieczna gmina
Nowa Komenda Policji - być może już za dwa lata
Basen pnie się w górę!
Wolontariat - krok w kierunku człowieka
Mieszkańcy naszej gminy
Złoty Medal Polagry dla Stanisława Karpińskiego
Byłem w Iraku - wyznał nam Stefan Jung
Noblista z Babic!
Sport
Nasi Piłkę kopią
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 10/2004

Wbrew głosom niektórych mieszkańców gminy Stare Babice budowa basenu WSSE przebiega zgodnie z planem i za rok obiekt zostanie oddany do użytku.

Rozmiar: 39547 bajtówPierwsze roboty budowlane rozpoczęły się planowo - 24 maja br., kiedy to na plac budowy weszła firma BUDMAX z Polkowic - generalny wykonawca.
Zdaniem Janiny Bodak, dyrektora ds. inwestycji w Fundacji "Innowacja", jest to bardzo solidna firma, która pracuje zgodnie z planem i fachowo, udaje jej się nawet czasem przyspieszyć termin wykonania niektórych zadań. Wykonawca został wybrany w ramach konkursu ofert.
Od maja do dnia dzisiejszego został wykonany stan zerowy, co w praktyce oznacza kondygnację pod parterem. W stanie zerowym mieści się basen, kotłownia dla dwu obiektów. Bo przypomnijmy, że budowany jest obecnie obiekt sportowo - rekreacyjny, wkrótce ruszy budowa obiektu dydaktycznego.
W trakcie realizacji tej potężnej inwestycji zmieniona została koncepcja technologiczna. Na początku projektowany był basen pływacki w konstrukcji żelbetowej, wykładany płytkami ceramicznymi. Zarząd Fundacji zdecydował jednak, iż powstanie basen stalowy z blachy nierdzewnej. Wykona go austriacka firma "berndorf", która ma filię w Polsce. Basen będzie wykonany w technologii zgodnej ze światowymi standardami. Inwestycja ta jest bardziej kosztowna, ale lepsza w eksploatacji. Dzięki temu zniknie problem z niszczejącą wykładziną, bo jak wiadomo płytki ceramiczne po pewnym czasie odpadają, nawet jeżeli użyty został najlepszy klej.
Basen będzie miał wymiary 25 na 12,5 m, głębokość od 1,20 m opadająco do 1,80 m. Całkowita powierzchnia wody to 312,50 m2. Znajdą się na nim m.in. 4 drabinki wbudowane w nisze ściany bocznej ze stopniami o powierzchni antypoślizgowej, 6 torów pływackich.
W stanie zerowym wykonane są fundamenty pod basen i cała płyta żelbetowa, na której zostanie postawiony basen stalowy.
Możemy już zobaczyć całą konstrukcję nośną parteru ze ścianami osłonowymi z bloczków betonowych. Część budynku nie ma jeszcze ścian osłonowych, gdyż w projekcie przewidziane były płyty wykonane w technologii kanadyjskiej, tzw. lekkiej. Po przeprojektowaniu ściany zostaną prawdopodobnie wykonane w technice tradycyjnej z Ytongu, pokryte następnie ciekawą, estetyczną elewacją zewnętrzną. Istotnym elementem konstrukcji nośnej są ramy w układzie podłużnym, zostaną one uwypuklone, aby miały charakter kolumn czy filarów co nawiązywałoby symbolicznie do szkoły. - Chcielibyśmy, aby nasze obiekty komponowały się z terenem i sąsiednimi budynkami i były utrzymane w spokojnej kolorystyce - podkreśliła Dyrektor.
Zgodnie z wymogami lokalizacyjnymi, okna od strony sąsiada będą umieszczone wysoko, aby nie przeszkadzało to mieszkańcom.
Wkrótce ruszy budowa trzeciej kondygnacji, czyli I piętra. Do 30 grudnia br. inwestor zamierza wykonać stan surowy tzw. zamknięty. Możliwe, że przed końcem grudnia uda się położyć dźwigary dachu. Będą to dźwigary drewniane klejone, które już wykonuje na zlecenie BUDMAXU firma zagraniczna "mpm" Wiązary będą miały rozpiętość 18 m i 9 m długości. Budynek zostanie przykryty blachą, wełną mineralną i papą. Zapewniona zostanie jego maksymalna izolacja cieplna. Jeżeli tegoroczna zima będzie łagodna, w obiekcie sportowo - rekreacyjnym będą wykonywane prace branżowe - sanitarne, które obejmują instalację wodnokanalizacyjną, centralne ogrzewanie, kotłownię, wentylację i klimatyzację. W innej sytuacji wspomniane prace ruszą od początku II kwartału przyszłego roku, wtedy też rozpoczną się już prace wykończeniowe. Generalny wykonawca zakończy je zgodnie z założeniami w IV kwartale przyszłego roku.
Fundacji "Innowacja" udało się sprawnie wykonać przyłącza podstawowych mediów. Wodę doprowadziła firma Eko-Babice. Energia elektryczna będzie pochodzić z własnego transformatora ustawionego na terenach obiektu. Fundacja zleciła już sporządzenie projektu i wykonanie przyłącza gazowego Mazowieckiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. na ul. Kasprzaka 25 w Warszawie. Gaz będzie podłączany w kwietniu przyszłego roku, gdyż na razie nie ma takiej potrzeby.
Istotną sprawą jest wykonanie kanalizacji ściekowej. Zadanie to zostanie zlecone Eko-Babicom. Zdaniem Dyrektor to solidna firma, która doprowadziła wodę zgodnie z ustaleniami i sprawnie rozliczyła inwestycję.
W przyszłym roku zostanie wykonane odprowadzenie wód powierzchniowych, wtedy, gdy będą prowadzone roboty ziemne i wykonywane drogi dojazdowe i parkingi.
Fundacja dysponuje wszystkimi potrzebnymi pozwoleniami, uzgodnieniami i decyzjami związanymi z inwestycją.
- Na szczęście wcześnie rozpoczęliśmy procedury przygotowawcze i wszystkie wymagane dokumenty uzyskaliśmy w Urzędzie Gminy w Starych Babicach - powiedziała dyrektor Bodak. - Od 1 stycznia br. musimy udawać się do Starostwa. Współpraca z Urzędem w Babicach układała się naprawdę dobrze. Miałam do czynienia z wieloma urzędami, ale ten jest wyjątkowo przyjazny dla inwestorów i interesantów.
Budynek sportowo - rekreacyjny będzie miał 3358 m2 powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim basen, sala sportowa, bufet i całe zaplecze: kotłownie, centrale klimatyzacyjne, technologia basenu, szatnie, natryski itp.
Budynek dydaktyczny będzie obejmował aule, sale wykładowe, zaplecze, gabinety dla kadry pedagogicznej. Zajmie on 4936 m2 powierzchni użytkowej.
Cały obiekt powstaje na działce o powierzchni 2,2 ha ( 22727 m2).

ak





ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy