Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

FERIE w SZKOLE

Ferie to czas radości, relaksu i odpoczynku od zajęć szkolnych. Nie oznacza to jednak odpoczynku od pobytu w szkole i zajęć przez nią organizowanych. Z możliwości skorzystania ze zorganizowanego wypoczynku skorzystało w Borzęcińskiej szkole 90 dzieci. Mogły tu pod okiem nauczycieli atrakcyjnie spędzić czas, poznawać otaczający nas świat i nabyć nowe umiejętności. Niewątpliwym atutem tegorocznych ferii była piękna, zimowa pogoda, dzięki której można było zorganizować wiele atrakcji na świeżym powietrzu.

Już pierwszego dnia odbył się wyjazd do Jednostki Wojskowej w Borzęcinie Dużym. Dzieci zapoznały się z pracą 62 Dywizjonu Rakietowego. Przy wejściu zobaczyły pojazd do strzelania z odległości. Dużym zainteresowaniem cieszył się pies żołnierski. W budynku nie lada gratką była możliwość wcielenia się w żołnierza i wykonania prawdziwego strzału z osobistego pistoletu lub karabinu. Niektórym udało się trafić do celu. Można było także przymierzyć maskę, która jest wykorzystywana podczas ataku chemicznego. Po zwiedzeniu Jednostki udaliśmy się do lasu, gdzie było przygotowane ognisko. Każdy usmażył sobie kiełbaskę. W zimowej scenerii dobrze smakował też pieczony chleb. Nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu i prób lepienia bałwana. Dopełnieniem tego dnia były zajęcia komputerowe, sportowe i integracyjne z użyciem kolorowej chusty, które odbyły się w szkole.

Drugiego dnia naszego wspólnego pobytu pojechaliśmy do Ciemna City Bemowo. Wiele radości i wzruszeń dostarczył nam film ,"Księżniczka i żaba", a miłe chwile z filmem uprzyjemnił słodki upominek, który otrzymaliśmy przy wejściu. Później już tylko gra w kręgle, a dla młodszych - zabawa w Chacie Małolata.
W środę młodsze dzieci pojechały do Sali zabaw w Łomiankach. Tam w scenerii podwodnego świata bawiły się w suchym basenie z kolorowymi piłeczkami, dmuchanych zamkach, labiryntach, zjeżdżalniach i na trampolinie. W szkole odbyły się zajęcia z metaloplastyki. Każdy sam wykonał drzewko szczęścia, bransoletę i pierścionek. Dopełnieniem tego dnia dla uczniów klas starszych były zajęcia na basenie.

Czwartek to dzień jeszcze większych atrakcji. Wszyscy udaliśmy się do Julinka Gościniec, gdzie mogliśmy spędzić czas w ramach akcji "Ferie w lesie" przygotowanej przez powiat Warszawski Zachodni. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa dzieci zobaczyły cały Gościniec. Każdy mógł przy pomocy instruktorów przejechać się na koniu. I oczywiście największa atrakcja- kulig końmi po Puszczy Kampinoskiej. Piękna pogoda, świecące słońce, wokół biały śnieg, dzwoniące janczary przy końskich uprzężach i biegające po lesie sarenki. Po prostu jak w pięknej baśni, a jednak to była rzeczywistość lutowego dnia, która była naszym udziałem. Mieliśmy jeszcze okazję poznać ludzi z pasją. To mieszkańcy naszego Powiatu, którzy od 20 lat zajmują się psimi zaprzęgami i obecnie są Mistrzami Europy Psich Zaprzęgów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się psy rasy Alaskan Malamute, które ciągną sanie. Zobaczyliśmy profesjonalne sanie zaprzęgowe i pogłębiliśmy swoją wiedzę o psich zaprzęgach. Po takich atrakcjach wszystkim smakował przygotowany obiad. Dopełnieniem było obejrzenie filmu i wysłuchanie prelekcji o Kampinoskim Parku Narodowym oraz konkurs z nagrodami. I jeszcze tylko niespodzianka...
Słodki upominek podarowali nam Pani Jolanta Stępniak i Pan Krzysztof Turek, którzy tego dnia przyjechali do Julinka. Był też Pan Starosta p.Jan Żychliński i organizator naszego wyjazdu - koordynator ds. sportu Radosław Karpiński. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ostatni dzień ferii spędziliśmy na zabawach rekreacyjnych w wodzie. Później jeszcze radosne zabawy na naszym szkolnym lodowisku, które przygotowali dla nas p. M. Palczak, Panowie z naszej Szkoły i Borzęcińscy Strażacy. Utrzymanie równowagi okazało się trudnym zadaniem. Niestety nie wszyscy sprostali mu, więc nie obyło się bez drobnych kontuzji. Ale i tak radości było wiele. Na zakończenie tylko słodki upominek w postaci lizaka i walentynkowej róży.

Wspólne ferie dobiegły końca. Szkoda, że tak szybko minął czas. Na następny taki trzeba czekać aż rok... Serdecznie dziękujemy naszemu Samorządowi Gminnemu, Dowódcom i Żołnierzom z Jednostki w Borzecinie Dużym, Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego, koordynatorowi ds. sportu w Powiecie, kierownikowi referatu sportu i Straży Pożarnej z Borzęcina, a także pracownikom naszej placówki. Dzięki tym wszystkim osobom, czas spędzony podczas ferii pozostanie na długo w naszej pamięci.

Agnieszka Matuszewska


Karnawałowe szaleństwo

Ostatni dzień tegorocznego karnawału pozostanie z pewnością długo w pamięci uczniów borzęcińskiej podstawówki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy dzień spędzony w naszej szkole jest niezapomniany, ale ten wtorek był szczególny. Nauczyciele pozwolili na wielkie szaleństwo.
Lekcji tego dnia było niewiele, a w zamian uczniowie mogli wreszcie nacieszyć się zimą. Wszyscy zostaliśmy poczęstowani pączkami, później pojechaliśmy do Izabelina, gdzie czekała na nas ogromna polanka w bajkowej scenerii zasypanego śniegiem lasu. Uczniowie bardzo szybko zorientowali się, że wolno im wreszcie legalnie cieszyć się zimą.


Rozpoczęła się zabawa śnieżkami, której nikt nie przerywał tłumacząc, że śnieg twardy, że kawałki lodu, że uciekając przed śnieżkami można wpaść pod samochód. Śnieg był idealny, a miejsce bezpieczne i czasu dużo, więc wszyscy mogli biegać, rzucać, nacierać, zakopywać się i odkopywać do woli. Na środku polanki paliło się ognisko, przy którym zgromadzili się zwolennicy cieplejszych klimatów i amatorzy kiełbasek. Śnieg i ogień to nie wszystko, ponieważ uczniowie co jakiś czas z błyskiem w oku popatrywali na pobliską górkę, która przyciągała wzrok nieskalaną bielą i gładkością niemałej pokrywy śniegu. Wreszcie udało się! Opór opiekunów został przełamany i uczniowie mogli wdrapać się na górkę i zjeżdżać z niej na jabłuszkach, spodniach, turlać się i własnym ciałem miejsce do zjeżdżania torować. Bardzo szybko górka została odarta ze śniegu, i pierwszy raz od miesiąca zobaczyliśmy... trochę trawy! Mamy nadzieję, że to było takie symboliczne przedarcie się do wiosny. Zwieńczeniem białego szaleństwa był kulig. Podziwialiśmy pięknie zaśnieżone drzewa z sań zaprzężonych w parę białych koni. Kulig też był niemałą atrakcją, chociaż zdaniem niektórych konie biegły zbyt wolno.

Po powrocie do Borzęcina uczniowie poszli do domów, ale to nie był koniec atrakcji. Większość z nich wróciła po południu na ostatkową dyskotekę. Odbywała się ona w innych niż zwykle warunkach, bo na szkolnym korytarzu, co z pewnością uatrakcyjniło spotkanie. Również ten czas można było spędzić w ulubiony sposób. Jedni sobie porozmawiali, inni popatrzyli, ale znaleźli się też amatorzy tańca, więc dyskoteka była udanym zakończeniem dnia i karnawału.

Ewa Czajczyńska-Mastalerz

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.