Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
wybory

KOMUNIKAT
W SPRAWIE ZMIAN W KOMUNIKACJI NA TERENIE
GMINY STARE BABICE

W związku z licznymi postulatami mieszkańców naszej gminy, dotyczącymi poprawy komunikacji zbiorowej informujemy o zmianach które zostaną wprowadzone od 1 kwietnia br.

Linia 712 - Zmiana trasy na odcinku Warszawa - Stare Babice. Linia zostaje skierowana trasą Os. Górczewska - Blizne Łaszczyńskiego - Niska - Fortowa - Groty - Zagłoby - Hubala Dobrzańskiego - Rynek i dalej trasą dotychczasowego przejazdu (zmiana dotyczy obydwu kierunków jazdy autobusu) .
Czas przejazdu na zmienionym odcinku trasy (Os. Górczewska - Rynek) nie zmieni się w stosunku do sytuacji obecnej i wynosi 11 minut.
Zmiana przejazdu ma za zadanie usprawnić połączenie dla mieszkańców Latchorzewa Osiedle jak i mieszkańców Bliznego ze względu na wycofanie linii 113.
Ulega zmianie rozkład jazdy, doszły 2 kursy od strony pętli autobusowej przy ul. Górczewskiej.

Linia 714 - Trasa przejazdu tej linii pozostaje bez zmian, zmienia się rozkład jazdy ze względu na zsynchronizowanie przejazdu autobusów linii 712 i 714.

Linia 719 - Trasa i rozkład jazdy bez zmian.

Linia 729 - Zmiana trasy polega na zrobieniu małej pętli do Gimnazjum w Koczargach Starych. Linia zostaje skierowana trasą Os. Górczewska - Warszawska - Szkolna - Klonowa - Trakt Królewski - Wspólna - Warszawska.- Mariew i dalej trasą dotychczasowego przejazdu (zmiana dotyczy obydwu kierunków jazdy autobusu) .
Zmiana ta spowoduje polepszenie połączenia z Gimnazjum w Koczargach Starych (w obu kierunkach) jak i obsługę mieszkańców Koczarg i Wojcieszyna. Na okres prac budowlanych związanych z odwodnieniem ulicy Wspólnej autobus będzie jeździł nadal przez ulicę Warszawską jako objazd do czasu zakończenia prac na ulicy Wspólnej (spowoduje to przejściowo nieco dłuższe postoje autobusów w Mariewie).
Ulegnie zmianie rozkład jazdy, który został zsynchronizowany z rozkładem jazdy linii 714 i 719 na ul.. Warszawskiej, ilość kursów autobusów pozostaje bez zmian.

Efekty zmian w układzie linii autobusowych obsługujących gminę:

  1. Poprawi się w znaczący sposób częstotliwość kursowania autobusów na ulicy Hubala Dobrzańskiego. Do tej pory autobusy kursowały średnio co 50 min, a po zmianach średnio co 23 min.
  2. Autobusy linii 712 będą jeździły w równych odstępach czasowych średnio co 40 min.
  3. Nastąpi znaczna poprawa komunikacyjna z Gimnazjum w Koczargach Starych, będą jeździły 2 autobusy linii 714 i 729 co umożliwi dogodny dojazd także dla uczniów z zachodniej części gminy - Borzęcina , Wojcieszyna, Mariewa i Stanisławowa..
  4. Autobusy z pętli Os. Górczewska w kierunku Babic oraz z Babic w kierunku Os. Górczewska, będą wyjeżdżały z częstotliwością, średnio co 11 minut.

Względy techniczne polegające na braku wymaganych szerokości skrętów, szerokości oraz nośności dróg nie pozwoliły na uruchomienie linii autobusowej na ulicy Kosmowskiej w Borzęcinie oraz przedłużenia linii 713 Warszawa-Ożarów -Koprki do Borzęcina. Sprawa ta jest przedmiotem dalszych rozmów prowadzonych z Zarządem Transportu Miejskiego, władzami Ożarowa i Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Szczegółowe rozkłady jazdy linii autobusowych są dostępne na stronie www.ztm.waw.pl.

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.