Dzisiaj jest sobota 28 listopada 2020 r. imieniny Jakuba, Stefana, Romy
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

14.10.2010

Dni otwarte w Centrum Edukacji Dziecięcej EDUKO
18 i 19 października
godz. 13.00-16.00

W wyniku zrealizowanego w naszej gminie projektu LGE (Lokalnej Grupy Edukacyjnej), który zakończył się w sierpniu, powstało Centrum Edukacji Dziecięcej EDUKO, którego misją jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w Starych Babicach. Przy wsparciu Szkoły Podstawowej i Księdza Proboszcza, już 18 października ruszają zajęcia rozwojowe dla dzieci klas IV-VI, pozostałe rozpoczną się w listopadzie.

Projekt ten łączy potrzeby gminy i jej mieszkańców w zakresie integracji lokalnej, wspólnego działania, wspierania rozwoju i tworzenia.
Centrum Edukacji Dziecięcej EDUKO to miejsce, które skupia dzieci wokół szeroko rozumianych zajęć rozwojowych, poszerzających wiedzę i rozwijających ich pasje, organizowanych dla różnych grup wiekowych.

Dla maluszków od 1 do 3 lat są przygotowane pierwsze zajęcia poznawcze, praca ze zmysłami, zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne, i wiele innych) z wykwalifikowaną kadrą, pod okiem specjalistów od rozwoju i integracji sensorycznej.
Dzieci od 3 do 6 lat będą uczestniczyły w zajęciach dla dzieci przedszkolnych takich jak robótki ręczne, majsterkowanie, modelarstwo judo, karate, zajęcia artystyczne i muzyczne, nauka języków obcych, zajęcia z koncentracji, i wiele innych.

Dzieci szkolne z podziałem na dzieci w wieku 7-9 i 10-13 lat zapraszamy do świetlicy rozwojowej, gdzie będą mogły odrabiać lekcje, grać w gry planszowe, brać udział w zabawach tematycznych i sportowych oraz w zajęciach dodatkowych takich jak joga, zajęcia techniczne, artystyczne, majsterkowanie, nauka języków obcych, i inne. To będzie miejsce, w którym dzieci w wieku szkolnym będą zachęcane do samodzielnego myślenia i działania. Chcemy, by jak najwięcej tworzyły same: rysowały, lepiły, rzeźbiły, wymyślały, pisały, mówiły.
Pragniemy umacniać w nich wiarę we własne możliwości, rozwijać zainteresowania, budzić ciekawość, uczyć otwartości, wrażliwości na drugiego człowieka.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą po okiem wyszkolonej kadry, w niedużych grupach, tak, aby do każdego dziecka podejść indywidualnie, poznać je i pomóc mu rozwijać się w bezpieczny, zgodny z jego własnym rytmem, sposób.

Dodatkowo w EDUKO odbywać się będą warsztaty dla rodziców: o wychowaniu, o rozwoju dzieci, o macierzyństwie dla przeszłych rodziców, dla ojców o ich roli w wychowaniu, i wiele innych..
Rozwój, integracja i bezpieczeństwo to podstawowe wartości, które przyświecają misji Centrum Edukacji Dziecięcej EDUKO w Starych Babicach.

Uczniów klas IV-VI i ich rodziców zapraszamy na dni otwarte 18 i 19 paĽdziernika w godzinach 13.00-16.00 do Salki Katechetycznej Naszego Kościoła (wejście od strony chodnika ze Szkoły).
Dla każdego dziecka miły upominek.

Anna Kania i Ilona Dukalska

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.