Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
Parking - parkuj i jedź

Szanowni Państwo!

Parking "Parkuj i Jedź" Połczyńska już działa!

Parking P+R Połczyńska to obiekt jednopoziomowy. Zmieści się na nim ok. 500 aut. Jego budowa kosztowała ok. 5,6 mln zł (razem z pracami przygotowawczymi ok. 7 mln zł). Równolegle z parkingiem uruchamiamy też nowe przystanki tramwajowe i autobusowe (zespół Połczyńska-Parking P+R – dla linii: 8, 10, 26, 27, 105, 125, 129, 155, 184, 189, 194, 601, 610, 614, 713 i 716) oraz sygnalizację świetlną przy wjeździe na parking. Liczymy na to, że z parkingu będą korzystali np. mieszkańcy Bemowa, Ursusa, czy Ożarowa Mazowieckiego. Na terenie Bemowa i Ursusa (przy ulicach prowadzących do parkingu: Dźwigowa, Powstańców Śląskich i Połczyńska) oraz przy wjeździe do Warszawy od strony Ożarowa, staną tablice kierujące na parking. Tak samo jak w przypadku parkingu P+R Metro Marymont, obiekt przy Połczyńskiej przez pierwsze miesiące działania będzie bezpłatny. Parking jest monitorowany (29 kamer) i dozorowany przez dwóch ochroniarzy firmy Zubrzycki.


więcej - ulotka

Centrum zarządzania na EURO 2012

Zarząd Transportu Miejskiego zdaje sobie sprawę, że zainteresowanie parkingiem, mimo naszych wysiłków, może nie być zbyt duże. Jak stwierdził Dyrektor Leszek Ruta, lokalizacja parkingu jest dość "wizjonerska". Obecne władze otrzymały inwestycję w spadku po poprzedniej ekipie. Była ona zbyt mocno zaawansowana by ją przerywać. Dlatego też przygotowaliśmy "plan awaryjny". Chcemy na części działki wybudować zintegrowane Centrum Zarządzania Komunikacją Miejską. Idea jest tak by w jednym miejscu skupić praktycznie wszystkie służby odpowiedzialne za sprawne działanie transportu publicznego w stolicy i aglomeracji. Oprócz nadzoru ruchu Zarządu Transportu Miejskiego, znalazłoby się miejsce też dla służb Tramwajów Warszawskich, Miejskich Zakładów Autobusowych, autobusowych ajentów, Metra Warszawskiego i Szybkiej Kolei Miejskiej, a także policji i straży miejskiej. Dzięki temu można będzie o wiele lepiej i sprawniej zarządzać komunikacją i szybciej reagować w przypadku sytuacji awaryjnych czy kryzysowych. Oprócz tego znalazłaby się tam również część przeznaczona dla pasażerów, w której stanęłyby kasy biletowe i punkty obsługi pasażerów. Pasażerowie mogliby tam nie tylko kupić bilet ale również złożyć reklamację czy skargę, zapłacić karę czy też zasięgnąć informacji. Budowa takiego Centrum wydaje się wręcz niezbędna w związku z EURO 2012!

II etap systemu P+R — nowe, lepsze lokalizacje

Parking P+R Połczyńska, razem z parkingiem P+R Metro Marymont, Metro Wilanowska (będzie otwarty do końca wakacji) i Metro Młociny (budowany przez Metro Warszawskie), będzie częścią pierwszego etapu systemu "Parkuj i Jedź" w Warszawie. W drugim etapie powstaną kolejne parkingi: Okęcie, Metro Kabaty, PKP Wawer, PKP Anin, PKP Rembertów i PKP Żerań. Po tym jak Dyrektor ZTM Leszek Ruta dokonał wizji lokalnej terenów planowanych pod budowę drugiego etapu parkingów P+R, pojawiły się również propozycje całkiem nowych lokalizacji: PKP Miedzeszyn (lub PKP Falenica), Metro Imielin (zamiast parkingu Metro Ursynów, który był planowany w miejscu parkingu osiedlowego), PKP Wesoła (władze dzielnicy gorąco popierają plany tej inwestycji) czy PKP Ursus Niedźwiadek (przystanek ma być gotowy już w 2009 roku a władze dzielnicy też popierają inwestycję). Z planów drugiego etapu wypadł z kolei parking na Os. Górczewska. Powstanie dopiero po wybudowaniu tam stacji II linii metra. Oprócz tego ZTM będzie gorąco popierał plany budowy parkingów przy przystankach kolejowych poza granicami Warszawy.

A na koniec... niespodzianka

Wpadł nam do głowy również taki może nieco nietypowy, ale ciekawy pomysł. Jeśli parking będzie zapełniony w 100 proc. to się z niego wycofamy. Jeśli nie, to w celu uatrakcyjnienia letniej oferty kulturalnej dla mieszkańców stolicy, planujemy otworzyć na parkingu... kino samochodowe. Trwa jeszcze ustalanie szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia. Więcej informacji na ten temat przekażemy niebawem.

Pozdrawiam
Igor Krajnow - Rzecznik ZTM
i.krajnow@ztm.waw.pl

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.