Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

17.11.2010

Świeto Niepodległości w Starych Babicach

11 listopada w Święto Odzyskania Niepodległości mieszkańcy naszej gminy spotkali się na uroczystości w Szkole Podstawowej w Starych Babicach. Zebranych przywitała dyrektor szkoły Dorota Smolińska. Pięknie wybrzmiał hymn zaintonowany przez szkolny chór. Wprowadzono sztandary - szkolny, oraz charakterystyczną flagę naszego województwa, obowiązującą od 2006r., przysłaną przez marszałka mazowieckiego. Orzeł na niej przedstawiony nawiązuje do herbu księstwa mazowieckiego.

Uroczystość była okazją do uhonorowania miniaturą pomnika "Obrońców Ziemi Babickiej" osób zaangażowanych w tworzenie miejsc pamięci narodowej w naszej gminie. Symboliczne statuetki wręczył wójt Krzysztof Turek. To zaangażowanie wielu mieszkańców naszej gminy w kultywowanie patriotycznych wartości zostało również uhonorowane przez babickie koło Związku Oficerów Rezerwy RP okolicznościowym medalem, które wyróżnienie otrzymali z rąk prezesa Koła - Marcina Łady.


Wystawa z okazji 100-lecia harcerstwa.

Miniatury pomnika "Obronców Ziemi Babickiej

Ryngraf z herbem księstwa mazowieckiego dla szkoły na ręce dyrektor Doroty Smolińskiej.

Wójt Krzysztof Turek wręcza symboliczną statuetkę pomnika swojej zastępczyni Jolancie Stępniak.


Odznaczenia Związku Oficerów Rezerwy RP

Część artystyczna Akademii zauroczyła obecnych gości. Ideą twórców programu było połączenie najistotniejszych wydarzeń całego 2010 roku - światowych obchodów Roku Chopinowskiego, krajowych obchodów 100-lecia harcerstwa i upamiętnienia miejsc pamięci narodowej w naszej gminie. Wysłuchaliśmy ulubionych utworów Fryderyka Chopina min. "Laura i Filon", obejrzeliśmy ilustrację Preludium Deszczowego przygotowaną przez szkolną grupę teatralną. Bardzo ciekawy był też pomysł przedstawienia historii jako żywych obrazów przypominających stare ilustracje. Młodzi artyści - uczniowie starszych klas odtwarzali swoje role z dużą swobodą - widać było, że przedstawienie daje im dużo radości.
Bezpośrednio do Święta Niepodległości nawiązał chór szkolny przypominając słuchaczom znane pieśni patriotyczne "Pierwsza brygada" , "Szara Piechota" i "Ułani" - o miłej atmosferze Akademii świadczy to, że wielu gości przyłączyło się do śpiewu. Z mównicy tego dnia często padały słowa, że dzisiaj, w czasach pokoju naszą służbą dla Ojczyzny jest praca. Najbardziej owocną jest praca polegająca na współpracy, zaufaniu i będąca źródłem radości - co w subtelny sposób zaakcentowali twórcy przedstawienia kończąc je "Miotlarzem" - zabawnym tańcem ludowym ze Śląska.
Akademii towarzyszyła wystawa dedykowana 100-leciu harcerstwa - organizacji obejmującej swym zasięgiem cały świat, organizacji, którą Polska współtworzyła i która zapisała się chwałą i krwią na kartach polskiej historii.


Historia w żywych obazach.

Ludowy taniec śląski "Miotlarz".

Szkolnym chórem dyryguje Ewa Dżyga.

Preludium Deszczowe.

Uhonorowani miniaturami pomnika "Obrońców Ziemi Babickiej"

Medale dla Władz i Rady Gminy Stare Babice od ZOR RP

"Odsłonięcie pomnika Obrońców Ziemi Babickiej"


Tekst: Beata Bethke
Zdjęcia: Paulina Więckowska i Beata Bethke

 

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.