Dzisiaj jest czwartek 2 grudnia 2021 r. imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

17.11.2010

Medale dla Władz i Rady Gminy Stare Babice od ZOR RP

11 listopada - Dzień Święta Niepodległości Polski był w Starych Babicach okazją nie tylko do patriotycznego spotkania, ale również do podziękowań składanych osobom zasłużonym dla naszej małej Ojczyzny - dla Ziemi Babickiej.

W Szkole Podstawowej w Starych Babicach odbyła się uroczysta akademia, dzieci przygotowały spektakl teatralny i zaśpiewały kilka piosenek Wystąpił również Wójt Gminy Krzysztof Turek podkreślając w przemówieniu znaczenie 11 listopada dla historii Polski. W imieniu samorządu podziękował zasłużonym osobom, które przyczyniły się do powstania Miejsc Pamięci Narodowej na terenie babickiej gminy. Pamiątkowe statuetki wręczono ok. 30 osobom.

Następnie wystąpił Marcin Łada - Prezes babickiego koła Związku Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Poinformował zebranych, że na wniosek Zarządu Koła ZOR RP w Starych Babicach, Prezes Okręgu Mazowieckiego ZOR RP płk Alfred Kabata zgłosił wniosek do Zarządu Głównego ZPR RP o uhonorowanie najbardziej zasłużonych dla spraw patriotycznych osób i instytucji działających w gminie Stare Babice.
Prezes ZG ZOR RP płk Stanisław Tomaszkiewicz nadał Srebrne Medale Zasługi dla ZOR RP następującym osobom i instytucjom:

1. Krzysztofowi Turkowi - Wójtowi Gminy Stare Babice
2. Jolancie Stępniak Z-cy Wójta Gminy Stare Babice
3. Romanowi Balcerowiakowi - insp. ds. Zarządzania Kryzysowego, Obronnych i OC
4. Marcinowi Klimkowi - kierownikowi Ref. Gospodarki Komunalnej
5. Jerzemu Raczkowi - członkowi koła ZOR RP w Starych Babicach
6. Radzie Gminy Stare Babice

W dalszej części uroczystości nastąpiła dekoracja wymienionych osób. W imieniu Rady Gminy medal odebrał Przewodniczący RG - Henryk Kuncewicz. Medale wręczali: Prezes koła ZOR RP Marcin Łada i Wiceprezes koła ZOR RP Bogdan Mińkowski.

Prezes Łada wspomniał także zasługi uhonorowanych osób dla powstania Miejsc Pamięci Narodowej w gminie Stare Babice:

  • Wójt Krzysztof Turek podjął decyzje umożliwiające powstanie Pomnika poświęconego Obrońcom Ziemi Babickiej, Alei Dębów Katyńskich i Pomnika 1939-1944 w Borzęcinie Dużym. Zaangażował się osobiście poświęcając swój wolny czas i nadzorując wykonanie wielu prac.
  • Zastępca Wójta Jolanta Stępniak wykonała ogromną pracę organizacyjną, zarówno podczas powstawania koncepcji jak i przy realizacji Miejsc Pamięci Narodowej. Potrafiła skupić wokół tej idei wielu ludzi o patriotycznych sercach i doprowadziła dzieło do samego końca.
  • Kpt. Roman Balcerowiak potrafił ogarnąć wszystkie czynniki dotyczące wielu aspektów Miejsc Pamięci Narodowej i perfekcyjnie przygotować uroczystości związane z otwarciem tych miejsc. Od lat przygotowuje i prowadzi gminne uroczystości patriotyczne.
  • Marcin Klimek osobiście uczestniczył i nadzorował wykonanie wszystkich prac dotyczących powstania Miejsc Pamięci Narodowej na terenie gminy, angażując się także w wolnym czasie w doprowadzenie przedsięwzięcia do zakończenia w określonym terminie.
    Jerzy Raczek wykonał na przestrzeni wielu lat ogromną pracę historyczną publikując książki i artykuły dotyczące m.in. Radiostacji Babice i historii okolicznych terenów.
  • Rada Gminy pod przewodnictwem Henryka Kuncewicza podjęła decyzję o budowie trzech Miejsc Pamięci Narodowej na terenie gminy i decyzję, na mocy której, odnowiono Cmentarz Wojenny w Starych Babicach.

- Szanowni Państwo! Historia jest najlepszą nauczycielką życia. W tym powiedzeniu nie ma przesady. Pamięć o ludziach, którzy ponieśli największą ofiarę w obronie Ziemi Babickiej, a także w obronie Warszawy i Polski, musi trwać. Dzięki nim dziś my możemy żyć w wolnym kraju, a nasza młodzież może poznawać prawdę o czynach swoich dziadków i pradziadków. Stworzenie Miejsc Pamięci Narodowej w babickiej gminie jest przejawem głębokiego patriotyzmu gospodarzy tej Ziemi - wszystkich radnych i władz gminy - Wójta i jego Zastępcy.

Wszystkim tym osobom za wzniesienie tego wspaniałego dzieła patriotycznego w piątej kadencji samorządu, składam serdeczne wyrazy uznania i podziękowanie - powiedział Marcin Łada.


Odznaczenia Związku Oficerów Rezerwy RP

Marcin Łada


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.