Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

26.12.2010


Koncert "Kolędowanie z Polsatem" w Starych Babicach

14 grudnia o godz. 20.00 w Parafii Rzymskokatolickiej Pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach odbył się niecodzienny koncert. Nasz kościół został wybrany przez Telewizję POLSAT do nagrania świątecznego koncertu przez polskich artystów. Specjalnie na ten wieczór został przygotowany i stworzony zespół muzyczny pod kierownictwem Włodzimierza Korcza.

W koncercie wzięli udział:

Golec Orkiestra

Seweryn Krajewski

Andrzej Piaseczny

Alicja Majewska

Zbigniew Wodecki

Piotr Cugowski

Ania Wyszkoni

Halinka Młynkowa

Kompozytor - Włodzimierz Korcz

Koncert rozpoczął się piosenką "Dzień jeden w roku" w wykonaniu A. Piasecznego i S.Krajewskiego. Po pierwszym występie zgromadzoną publiczność oraz wokalistów przywitali Krzysztof Ibisz i Agata Młynarska. Kościół był wypełniony po brzegi, każdy chciał posłuchać i zobaczyć znanych artystów. Po krótkim powitaniu wokaliści rozpoczęli kolędowanie. W repertuarze usłyszeliśmy wiele pięknych i znanych kolęd m.in.: "Gdy się Chrystus rodzi", "Jezus Malusieńki", "Bóg się rodzi", "Mędrcy świata", "Oj maluśki", "W dzień Bożego Narodzenia", "Cicha noc", "Lulajże jezuniu", "Gdy śliczna panna". Widownia również mogła wykazać się talentem muzycznym, dzięki panu W. Korczowi, który zaproponował zaśpiewanie kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Jak się okazało nie zawiedli kompozytora i udowodnili że potrafią pięknie śpiewać.

Po wspólnym kolędowaniu władze Polsatu, przedstawicielki Fundacji Polsat oraz ks. proboszcz złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Na zakończenie spotkania nastąpiło uroczyste podzielenie się opłatkiem. A międzyczasie wokaliści śpiewali "Za kolędę dziękujemy".

W czasie koncertu porządku pilnowała ochrona, policja oraz straż gminna. Koncert zakończył się po godz. 22. Potem były wspólne zdjęcia a także rozdawanie autografów, na które z niecierpliwością czekały dzieci. Następnie wszyscy artyści udali się na kolację zorganizowaną przez ks. proboszcza.
Przygotowania do koncertu trwały od poniedziałku od wczesnych godzin porannych. Wystrój kościoła szczególnie w okolicach ołtarza wymagał wielu przygotowań. Na potrzeby nagrania stworzono specjalny podest na którym występowali artyści. Wymieniono w kościele ponad 100 żarówek, udekorowano choinki, które ufundował Polsat a także wykonano specjalne dekoracje. Na zewnątrz ogromne reflektory oświetlały cały kościół. Ekipy techników dwoiły się i troiły żeby zdążyć ze wszystkim na czas.
Będąc na próbie zobaczyłam jak to wszystko wygląda od "kuchni" i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że przygotowanie dwugodzinnego nagrania wymaga aż takiego dużego wkładu pracy. Zaobserwowałam jednak, że technicy i organizatorzy dobrze ze sobą współpracowali. Dzięki temu atmosfera na próbie i koncercie była naprawdę sympatyczna.
Koncert w babickiej parafii był wielkim wydarzeniem medialnym pod każdym względem. Miło było zobaczyć tylu znanych artystów w naszej gminie. Na pewno to wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.


Koncert "Kolędowanie z Polsatem"
został wyemitowany w telewizji Polsat 24 grudnia o godz. 18:00 i 19:30


Tekst: Paulina Więckowska
Zdjęcia: Michał Klimek, Paulina Więckowska, TV-Polsat


wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.