Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

31.12.2010

Prosto z serca pod choinkę

Przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowują paczki dla najuboższych rodzin z naszej gminy. W tym roku dzięki świątecznym akcjom Eduko i Strażaków worek z prezentami był bardzo, bardzo duży.

15 grudnia podczas Wigilii zorganizowanej przez GOPS, dzieci z borzęcińskiego TPD i ze świetlicy w Zielonkach zostały obdarowane zabawkami, które ofiarowały im inne babickie dzieci podczas pięknej akcji "Zabawki Małych Świętych Mikołajów" zorganizowanej przez Eduko.

Zabawki Małych Świętych Mikołajów

Dary w remizie

Dzieci dzieciom - wielka radość

Przez dwa dni przed Wigilią Święty Mikołaj z fasonem rozwoził dzieciom worki prezentami po całej gminie wozem strażackim - dla dzieci była to podwójna radość!


Strażacki Święty Mikołaj


Święty Mikołaj na Wigilii GOPS

Serce rośnie kiedy widzi się jak ludzie łączą się, by zrobić coś dobrego. Nasza gmina ma szczęście do mieszkańców inicjujących i wspierających szlachetne akcje. Dziękujemy Wam, jesteście wspaniali!

Tekst: Beata Bethke
Zdjęcia: Anna Kania, Alicja Napurka, Michał Kos

Świąteczne akcje zorganizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej

Centrum Eduko: "Zabawki Małych Świętych Mikołajów"!

Dzięki dzieciom, które świadomie podzieliły się swoimi zabawkami, ponad 200 zabawek przyniosło radość innym dzieciom z naszej gminy.

Podczas Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, zabawki trafiły do najuboższych i cieszyły, bardzo, bardzo! Każde dziecko mogło wybrać sobie coś, co podobało mu się najbardziej, często dzieci wybierały też zabawki z myślą o swoim młodszym rodzeństwie. Część darów trafiła też do ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w naszej gminie. Dziękujemy naszym Małym Świętym Mikołajom i ich Rodzicom za zaangażowanie i wielkie serca!

Anna Kania i Ilona Dualska

OSP Borzęcin i Stare Babice: "Strażackie Pogotowie Świętego Mikołaja".

W dniu 23 grudnia 2010 roku strażacki św. Mikołaj rozwiózł już wszystkie prezenty. 22 grudnia 2010 roku odwiedził dzieci mieszkające w Budzie, Borzęcinie i Koczargach, zaś dzień przed Wigilią (23.12.2010.) w asyście strażaków swoim 280 konnym zaprzęgiem śmigał po Zielonkach, Bliznem i Babicach.

Jak sam powiedział, najważniejszym efektem tej akcji, jest ponad 40 uśmiechniętych dzieciaków, do których trafiły całkiem spore worki ze słodyczami, zabawkami i owocami. Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji czuwały Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki temu wiemy, że dobrze dobrane podarunki trafiły pod właściwy adres.

Cieszymy się niezmiernie faktem, że strażacy z Babic i Borzęcina kolejny raz udowodnili, że potrafią doskonale współpracować, gdy trzeba pracować dla dobra mieszkańców naszej gminy. Dlatego w imieniu św. Mikołaja, dziękujemy druhom za pomoc w organizacji akcji i dyżury w remizach.

Przede wszystkim pragniemy jednak serdecznie podziękować Darczyńcom za przekazane podarunki i okazane wsparcie. Dziękujemy również lokalnym mediom, księżom z naszych parafii oraz firmie HEXE z Lubiczowa za nieodpłatne wydrukowanie plakatów.

Mamy nadzieję, że podobną akcję uda się zorganizować już za rok.

Michał Kos

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.