Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
Laureaci Babinicza

12 stycznia 2010

Babinicz 2010


Laureatką Babinicza 2010 - naszej najbardziej prestiżowej nagrody gminnej - została Jolanta Stępniak.

Historia nagrody liczy już 14 lat, została wprowadzona w 1997 r., aby uhonorować osoby szczególnie zasłużone dla naszej gminy i jej mieszkańców. Pomysłodawcą nagrody była Jolanta Stępniak - zastępca wójta gminy Stare Babice - i teraz, kiedy po 20 latach pracy w urzędzie gminy została członkiem zarządu powiatu warszawskiego zachodniego - kapituła nagrody w uznaniu jej zasług przyznała jej tę zaszczytną statuetkę.

 


Przewodniczący Kapituły wójt Krzysztof Turek wręcza statuetkę
Babinicza Jolancie Stępniak.

Podziękowania Laureatki

Gala odbyła się tradycyjnie 6 stycznia w święto Trzech Króli - w tym roku po raz pierwszy był to dzień wolny od pracy, w związku z czym na uroczystość w gościnne progi gimnazjum w Koczargach przybyło bardzo dużo gości. W świąteczny klimat wprowadził słuchaczy koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez gminną orkiestrę młodzieżową pod batutą Mariusza Dżyga.

Święto Babinicza było również okazją do złożenia życzeń noworocznych mieszkańcom i przyjaciołom gminy przez gospodarza spotkania wójta Krzysztofa Turka.


Kolędy Młodzieżowej Orkiestry Gminnej

Szacowni goście

Camerata Vistula

Ks. Stanisław Jurczuk prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej dziękuje darczyńcom.

Uroczystość uświetnił zespół CAMERATA VISTULA pod kierunkiem znakomitego wiolonczelisty Andrzeja Wróbla karnawałowym koncertem walców i polek Johanna, Josepha i Edwarda Straussów , którego występ odbył się w ramach Festiwalu "W Krainie Chopina".


Audytorium - aula gimnazjum w Koczargach

Święto Trzech Króli i gala Babinicza wiąże się również z jeszcze jedną, szlachetną tradycją - "Darami Naszych Serc" - jest to zbiórka darów i pieniędzy na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego w Bliznem Jasińskiego, które prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. W tym roku zebrano 6089, 90 zł - za co podziękowania złożył darczyńcom prezes stowarzyszenia ks. Stanisław Jurczuk. Całość kwoty będzie przeznaczone na indywidualne zajęcia terapeutyczne dzieci z ośrodka.

Dary rzeczowe złożyli: Kazimierz Dymek - ryngraf, Barbara i Zbigniew Kuśnierek - obraz "Pejzaż mazowiecki", Marcin Łada - popiersie Józefa Piłsudskiego, Maria Parlińska - haftowaną serwetkę, Agencja Reklamowo-Wydawnicza Arkadiusz Grzegorczyk - albumy "Stara Ruś" i "Amor Polonus, czyli miłość Polaków" oraz akwarelę "Jerozolima - Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny" wraz z albumem "Ziemia Święta", księża misjonarze ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich z Burkina Faso z Borzęcina Dużego - afrykańską koszulę lnianą z Togo i kalabasę masajską z Kenii.

Wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania, a kto laureatem Babinicza 2011 - zobaczymy za rok!

Beata Bethke
fot. Marcin Łada

więcej zdjęć w mini GALERII

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.