Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


22.02.2011

FERIE W BORZĘCIŃSKIEJ SZKOLE

Po długim okresie nauki nadszedł czas na upragnione ferie. W tym roku w naszym województwie musieliśmy na nie długo czekać, bo mieliśmy je na końcu. Ferie to czas odpoczynku od nauki, ale nie od szkoły. Nawet Ci, którzy nie lubią się uczyć chętnie tu przychodzą, bo w ferie w szkole wiele się dzieje i miło można tu spędzić czas. W tym roku także było co robić.

Pierwszego dnia młodsi uczniowie poszli na podchody. Podążanie borzęcińskimi drogami okazało się bardzo ciekawe. Znalezienie zadań i ich rozwiązanie nie było prostą sztuką. Na koniec czekała na wszystkich jednak nagroda - ognisko. Pieczone kiełbaski i chleb wspaniale smakowały w to mroźne przedpołudnie. Później odbyły się zajęcia w szkole, a dzień był szczególny - Walentynki. Każdy pomalował sobie gipsowe serduszko i zrobił zawieszkę z serduszkiem. Nie mogło oczywiście zabraknąć dyskoteki. Starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił podczas turnieju szachowego. Wielu chętnych było do gry w piłkę nożną oraz na zajęcia komputerowe. Główną atrakcją tego dnia dla starszych dzieci był pobyt na basenie. Na zakończenie wszyscy otrzymali walentynkowe serca, które zabrano ze sobą do domu

We wtorek frekwencja była 100%, a to zapewne za sprawą wyjazdu do Kolorado. Zabawy w piłeczkach, zjeżdżalnie, trampoliny wszystkim przypadły do gustu.

Kolejny dzień to wyjazd do Julinka. Goszczeni przez Powiat Warszawski Zachodni spędziliśmy dzień pełen atrakcji. Przejażdżka wozami po lesie oraz końmi pod okiem instruktorów to już tradycyjne punkty pobytu w Julinku. Każde z dzieci miało możliwość wykonać sobie dzbanuszek z gliny na kole garncarskim. Inną atrakcją było spotkanie z twórcami ludowymi, pod okiem których dzieci wykonały kwiaty z bibuły i poznały tajniki twórczości ludowej. Osłabione siły fizyczne zregenerował gorący obiad. Podczas pobytu odwiedzili nas p. Jan Żychliński - Starosta Warszawski Zachodni oraz Pani Jolanta Stępniak - Członek Zarządu PWZ. Opiekę nad nami pełnił koordynator ds.sportu - p.Radosław Karpiński.

W czwartek udaliśmy się do kina Cinema City na Bemowie. Tam obejrzeliśmy film pt. "Podróże Guliwera". Dzięki magicznym okularom przenieśliśmy się w bajkowy świat Guliwera i jego przeżyć, gdyż film był w 3D.
Ostatniego dnia starsi uczniowie udali się na podchody i ognisko, a później na zajęcia sportowe, szachowe, komputerowe i plastyczne. Młodsi pomalowali wcześniej zrobione dzbanuszki oraz wykonali sobie korale, bransoletki i zawieszki. Później udali się na basen, gdzie była radosna zabawa.
Każdego dnia były oczywiście smaczne posiłki w naszej szkolnej kuchni. Najpierw śniadanie, a później obiad. Zmęczeni po całych dniach uczniowie chętnie jedli ulubione potrawy.

Czas ferii minął nam bardzo szybko. Na zakończenie wszyscy otrzymali pluszową maskotkę oraz planszową grę, która zapewne przyda się do rodzinnych gier. Przed dziećmi jeszcze drugi tydzień ferii, który spędzą już pod opieką Rodziców. Te w szkole przeszły już do historii. Skorzystało z nich 92 dzieci, a lista oczekujących była jeszcze długa.

Tak liczne atrakcje udało się zapewnić dzięki Gminie Stare Babice, która pokryła część kosztów. Serdecznie dziękujemy także Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu za możliwość spędzenia dnia w Gościńcu Julinek. Wspomnienia z radośnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci najmłodszych.


Agnieszka Matuszewska

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.