Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


4.03.2011

Ruszają działania w sprawie budowy małej retencji!
Kolejne spotkanie w sprawie odwodnień gminnych terenów

Z inicjatywy Wójta Krzysztofa Turka 3 marca 2011 r. w Urzędzie Gminy Stare Babice, odbyło się kolejne spotkanie w sprawie rozwiązania problemu podtopień terenów naszej gminy.

Generalnie stwierdzono, że rowy melioracyjne położone na naszym terenie są w dobrym stanie, problem powstaje natomiast po stronie sąsiednich gmin i woda nie może skutecznie odpływać z naszych terenów. Konieczne jest zatem współdziałanie z sąsiednimi samorządami.

Czwartkowe spotkanie poświęcone było problemowi podtopień południowej części gminy Stare Babice i północnej części gminy Ożarów Mazowiecki. W spotkaniu uczestniczyła Krystyna Tarasińska - kierownik Inspektoratu Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Grodzisku Mazowieckim. Stronę samorządową reprezentowali - ze strony powiatu: Starosta Jan Żychliński i Członek Zarządu Jolanta Stępniak, ze strony babickiej gminy: Wójt Krzysztof Turek i Piotr Czajkowski - kierownik Referatu Ochrony Środowiska. Gminę Ożarów Maz. reprezentowali : Przewodnicząca Rady Miejskiej Blanka Jabłońska i Wiceburmistrz Dariusz Skarżyński.

Ustalono, że wspólnie podjęte zostaną działania zmierzające do budowy małej retencji. Przedstawiciele gminy Ożarów Mazowiecki zadeklarowali ponadto wykonanie prac poprawiających stan rowów na ich terenie - co już w pewnym stopniu poprawi odwodnienie naszych terenów.
Pocieszające jest to, że starania babickiego samorządu mogą znaleźć poparcie w Ministerstwie Rolnictwa, na jednym z poprzednich spotkań zadeklarowano bowiem, że są w Ministerstwie środki finansowe na budowę małej retencji.

W najbliższym czasie odbędą się konsultacje z ekspertami do spraw melioracji. Dzięki nim opracowane zostanie najkorzystniejsze rozwiązanie technologiczne, które powinno generalnie rozwiązać sprawę podtopień babickiej gminy. Dobra wola współpracy pomiędzy samorządami przy wsparciu Ministerstwa powinna przynieść niebawem oczekiwane wyniki. Będziemy informować Czytelników o dalszych ustaleniach w tej sprawie.

M. Łada

czytaj


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.