Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020 r. imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

22.08.2011

Odkryliśmy pstrąga w Starych Babicach!
Polana Dwóch Stawów. Zielonki Parcela
15 sierpnia 2011 r.

Niedziela 15-go sierpnia była bardzo pracowita dla organizatorów gminnych imprez. Na polanie Dwóch Stawów już od wczesnego rana rozpoczęto przygotowania. Sprawdzano grunt, czy nie jest zbyt grzązki i ustawiano stoiska imprezowe, rozkładano scenę, rozwieszano banery informacyjne i plakaty.

W wydzielonej części polany umieszczono stoiska promocyjne dotyczące zdrowego żywienia: namiot dietetyka, kino rybne, stoisko organizacyjne zabaw rodzinnych a nawet wielkie akwarium, gdzie można było obejrzeć żywe ryby. Centralnie usytuowano scenę, a po stronie prawej znalazły miejsce jadalnia i punkt wydawania bezpłatnych porcji pstrąga.

Piknik rozpoczął się o 12-tej i trwał do 18:30. Przez cały czas trwania imprezy do stoiska z pstrągiem wiła się długa kolejka chętnych do degustacji. Wśród osób, które spróbowały wędzonego pstrąga prowadzono ankietę dotyczącą przyzwyczajeń żywieniowych i rozdawano ulotki z przepisami kulinarnymi.

Specjalnie dla dzieci przygotowano wiele konkursów: plastyczny - z namalowanych prac powstała pod koniec imprezy duża wystawa. Były też konkursy zręcznościowe. Bawiły się nie tylko dzieci. Rodzice dzielnie włączali się do zabaw dopingując swoje latorośle.

Na scenie zaś trwały pokazy przygotowywania potraw z pstrąga, które prowadził znany mistrz kuchni Marcin Budynek. Jego pomocnikiem był sam Krzysztof Turek - wójt gminy. Dzielnie szatkował warzywa, kroił i mieszał produkty pod dyktando mistrza. Przyrządzone specjały podawał zgromadzonym widzom.

W zorganizowanym Kinie Rybnym wyświetlano filmy o pstrągu, występowaniu tych ryb w naturalnym środowisku oraz hodowli w specjalnych akwenach. Ostatnim punktem imprezy było uroczyste wręczenie nagród na scenie uczestnikom przeprowadzonych konkursów: dzieciom i całym rodzinom.

więcej:

RELACJA FILMOWA ---- Foto GALERIA

Imprezę przeprowadzono w ramach projektu pt. Kampania promocyjna "Odkryj pstrąga w Starych Babicach" z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" Wartość projektu po przetargu 132 000 zł brutto, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rybackiego 107 317 zł.

(mp)

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.