Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

9 września 2011

Powiat Warszawski Zachodni został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie
"Strona Internetowa bez Barier".

W Katowicach 2 września 2011 r. została rozstrzygnięta trzecia edycja konkursu Strona Internetowa bez Barier pod honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzego Buzka, organizowanego przez Fundację Widzialni. Nagrody za najlepsze serwisy internetowe przyznało jury, w składzie, którego znalazły się m.in. osoby niewidome i niedowidzące. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego został wyróżniony w konkursie.

W kategorii serwisów administracji publicznej byliśmy jedynymi przedstawicielami JST. Pierwszą nagrodę w tej kategorii otrzymał serwis Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, a drugie wyróżnienie otrzymał serwis Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Wicestarosta Paweł Białecki odbierając wyróżnienie mówił, jak ważna jest to nagroda dla Starostwa PWZ, głównie ze względu na to, że na terenie naszego powiatu mieszka wiele osób niewidomych i słabo widzących, wiele z nich to podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, które prowadzi Zakład dla Niewidomych w Laskach. - Dlatego nasze Starostwo wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi niepełnosprawnych i stara się wprowadzać różne ułatwienia w celu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Na naszej stronie jest zainstalowana "Mówiąca Przeglądarka Internetowa", oraz możliwość kontrastowania i powiększania stron, co sprzyja osobom niedowidzącym.

Konkurs Strona Internetowa bez Barier został zorganizowany po raz trzeci. Nagrody wręczano w ramach konferencji pt. Cyfrowo wykluczeni, która odbyła się w Katowicach. Gala finałowa konkursu poprzedzona była konferencją pt: "Cyfrowo wykluczeni", a jej organizatorami Fundacja Widzialni oraz Uniwersytet Śląski. Podczas konferencji omawiana była problematyka osób niepełnosprawnych narażonych na ograniczony dostęp do informacji elektronicznej.

Celem Fundacji jest "zwrócenie uwagi opinii publicznej i administracji państwowej na problem dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych", ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących oraz "zainicjowanie ogólnopolskiej akcji", promującej swobodny dostęp do informacji publicznej w Internecie.

Działalność Fundacji "Widzialni" wspiera europoseł Rafał Trzaskowski, który angażuje się w działania Fundacji ponieważ uważa, że każdy obywatel UE powinien mieć taką samą szansę dostępu do informacji o tym, co dzieje się w Brukseli, bez względu na stopień swojej sprawności. W przyszłości Starostwo PWZ planuje zorganizowanie spotkania z europosłem Rafałem Trzaskowskim, na temat problemu z dostępem do Internetu dla ludzi niepełnosprawnych i co należy zmienić w polskiej rzeczywistości by wszyscy na równych prawach mogli korzystać z sieci.

www.bip.pwz.pl

 

(arch pwz)

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.