Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

28 września 2011

Powiat Warszawski Zachodni nagrodzony tytułem Lidera Gospodarki

Powiat Warszawski Zachodni zdobył tytuł Lidera Gospodarki w prestiżowym plebiscycie Euro - Powiat organizowanym przez Fundację Gospodarczą Euro - Partner. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Wicepremiera Waldemara Pawlaka, Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Uroczysta gala z wręczenia certyfikatów i statuetek odbyła się 16 września 2011 r. w Muzycznym Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia. Nagrodę dla naszego powiatu odebrał Wicestarosta Paweł Białecki, który był inicjatorem i pomysłodawcą udziału w konkursie.

Celem Plebiscytu jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych - Liderów w następujących kategoriach: prezydent roku, wójt roku, gmina roku, burmistrz roku oraz miasto roku. Ponadto przyznawane są tytuły liderów w następujących dziedzinach: gospodarka, przedsiębiorczość, rolnictwo, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka.

W kategorii gospodarka Powiat Warszawski Zachodni został nagrodzony statuetką oraz certyfikatem dla Powiatu spełniającego wymagania najlepszego powiatu Unii Europejskiej. Certyfikat przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć samorządu.

Plebiscyt Euro - Powiat to wybór starostw powiatowych, które potrafią zadbać o swoich mieszkańców, są przyjazne wobec firm i instytucji działających na swoim terenie. Powiatów, które skutecznie tworzą warunki zachęcające nie tylko inwestorów, ale również mieszkańców do zamieszkania na swoim terenie. Kapituła Plebiscytu w skład, której wchodzą profesorowie ekonomii, przedstawiciele izb rzemieślniczych i stowarzyszeń biznesowych woj. mazowieckiego, przedstawiciele z urzędów: Marszałkowskiego i Wojewódzkiego oceniali sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych, rozwój infrastruktury, komfort życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych i wiele innych czynników.

 
 

(arch pwz)

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.