Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

19.10.2011

Otwarcie Placu Zabaw w Borzęcinie Dużym

Dzieci z naszej gminy mają się gdzie bawić. 15 paĽdziernika o godz. 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie największego placu zabaw w naszej gminie. Znajduje się on na skwerze im. Fryderyka Chopina, przy ul. Spacerowej w Borzęcinie Dużym.

Plac wyposażony jest w zjeżdżalnię, karuzele, różnorodne huśtawki i drabinki do wspinania się. Połowa terenu placu, (w miejscach gdzie dzieci mogą się wspinać na drabinki) została wyłożona specjalną miękką nawierzchnią. Teren jest ogrodzony, pilnują go kamery z miejscowego monitoringu.

W uroczystym otwarciu placu zabaw uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu. Obecni byli m.in. Starosta Jan Żychliński, Wicestarosta Paweł Białecki (pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Lokalnej Grupy Działania), Wójt Krzysztof Turek, a także przedstawiciele Referatu Rozwoju i Promocji Gminy z kierownikiem Jolantą Pieńkowską.
Po przecięciu wstęgi przez samorządowców, a także przez uczennicę borzęcińskiej podstawówki - Gabrysię, odbyło się poświęcenie placu. Ceremonii tej dokonał ks. misjonarz Paweł Mąkosa SMA.

Otwarcie placu stało się okazją do urządzenia mini-festynu dla dzieci. Straż Gminna zorganizowała konkurs z nagrodami, Koło Wędkarskie z Borzęcina przygotowało konkurs dla wędkarzy, krótki program artystyczny zaprezentowały także dzieci z borzęcińskiego ZSP, które wystąpiły wspólnie z dyrektorką Beatą Błaszczak.
Kiełbaski pieczone na ognisku, pod okiem borzęcińskiej OSP, chleb ze smalcem i paleta ciast dopełniły obrazu miłego spotkania. Cieszymy się, że uczestniczyło w nim dużo dzieci, razem ze swoimi rodzicami.

Dzięki aktywności gminnego Referatu Rozwoju Promocji Gminy i środkom przyznanym w konkursie Lokalnej Grupy Działania "Między Wisłą a Kampinosem" dzieci z naszej gminy mają kolejny obiekt, gdzie mogą się bezpiecznie bawić i zdrowo rozwijać.

Warto zobaczyć nowe miejsce zabaw na naszym terenie i odwiedzić Skwer Chopina. Zapraszamy dzieci i rodziców!


Więcej informacji Czytelnicy znajdą w 10 numerze "Gazety Babickiej"

Więcej zdjęć: GALERIA

Dotacja unijna na plac zabaw w Borzęcinie Dużym --- O projekcie


wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.