Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

21.10.2011

Drzewa też obchodzą swoje święto
relacja z przedszkola w Bliznem Jasińskiego

Po raz pierwszy w naszym Przedszkolu została zorganizowana impreza pt. "Święto drzewa", ale to święto nie trwało jeden dzień, lecz pięć dni: w dniach 10-14 października 2011 r. Impreza to jedno z zadań, w ramach rocznego planu pracy przedszkola "Przedszkolak miłośnikiem przyrody".

W pierwszym dniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Drzewo w mojej okolicy". Nasze przedszkolaki spisały się świetnie, otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych prac, które można podziwiać w holu przedszkola. Nauczyciele w grupach przeprowadzali z dziećmi pogawędki dotyczące sadzenia drzew, a przede wszystkim konieczność dbania o to, by ich nie niszczono i bezmyślnie nie wycinano. Za zrobione zdjęcia był dyplom- podziękowanie w kształcie dębowego liścia.

W drugim dniu imprezy, dwie grupy starszaków przygotowały krótka inscenizację muzyczno-ruchową pt. "O kasztanowym zmartwieniu". Dzieci występowały z programem przed przedszkolakami i gośćmi z Urzędu Gminy: p. Wójtem Krzysztofem Turkiem, p. Z-cą Wójta Marcinem Zającem i Kierownikiem ZOFO Panem Adolfem Jarkowcem.

Tego dnia dzieci sadziły drzewa w ogrodzie. W przygotowane przez p. Adama dołki sadziliśmy: lipy, jarzębiny, klony i świerki. Przedszkole otrzymało sadzonki nieodpłatnie od Kampinoskiego Parku Narodowego.

Pierwsze honorowe zasadzenie drzewa przypadło Panu Wójtowi. Dzieci samodzielnie zasypywały korzenie sadzonek i udeptywały ziemię wkoło drzewa. Tego samego dnia po południu nasze przedszkole odwiedzili rodzice dzieci z najstarszych grup Słoneczników i Stokrotek - aby wspólnie z dziećmi zasadzić drzewka. Do sadzenia drzew w Przedszkolu włączyli się również pracownicy kuchni. Szczególne podziękowania dla rodziny Matyldy Jasiniak, która następnego dnia w deszczu zasadziła kolejne drzewa w przedszkolnym ogrodzie.
Wszyscy wiemy, że sadzenie drzew jest potrzebne bo:
- przypomina o otaczającej przyrodzie,
- jest symbolem współpracy na rzecz środowiska i współpracy rodzice - przedszkole.

W środę grupy miały do wykonania zadanie plastyczne pt. "Drzewo Twórcze".
Każda z grup przedstawiła drzewo w inny ciekawy sposób wykorzystując przy tym różne techniki plastyczne. Było "Drzewo Jesienne", "Drzewo- dom dla zwierząt" , "Drzewo jarzębina", "Kasztanowiec", "Świerk" i "Drzewo z niespodzianką dla przedszkolaków".

Czwartek był dniem wiedzy o roślinach i zwierzętach żyjących w lesie. Przed południem odbył się quiz przyrodniczy. Po obiedzie w gr. V i VI mama Emilki B. zaprosiła dzieci na "Opowieść o lesie".
W piątek odwiedził nas leśnik z KPN -u opowiadał o lesie, zwierzętach, odpowiadał na liczne pytania dzieci. Pokazywał ciekawostki z lasu np. szyszki o nietypowych wymiarach, liście, kory drzew, a niespodzianek dla dzieci miał cały plecak.

Kontynuacją "Święta drzewa" będzie konkurs o tytuł "Przyjaciele lasu" - zbiórka makulatury w listopadzie.

Wszystkie te zajęcia dla dzieci wyzwoliły w dzieciach dużą ciekawość poznawczą oraz kreatywność. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w całym przedsięwzięciu, a uśmiechy na ich twarzach były najlepszym dowodem zadowolenia z owoców naszej pracy.

Przedszkole w Bliznem Jasińskiego dziękuje:
- KPN za sadzonki drzew
- Firmie HEXE za przygotowanie pamiątkowych tabliczek - nazw drzew
- Panu Łukaszowi Tyburskiemu z KPN za przygotowanie ciekawej prelekcji dla dzieci
- wszystkim pracownikom Przedszkola
- Rodzicom

Rada Pedagogiczna

Więcej zdjęć GALERIA

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.