Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

3.11.2011

Namiot pneumatyczny dla borzęcińskich strażaków!

3 listopada odbyło się przekazanie specjalistycznego namiotu borzęcińskim strażakom. Jednostkę w Borzęcinie Dużym odwiedził Marcin Zając - z-ca Wójta Gminy Stare Babice wraz z pracownikami Referatu Inwestycji UG, w obecności Członków Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej przekazano namiot druhom.

Namiot pneumatyczny "NPA-27" (wartość zakupu 26 998,50 zł) został zakupiony ze środków Gminy Stare Babice i środków Marszałka Województwa Mazowieckiego (dofinansowanie 10 tys. zł). Wyposażony jest w specjalistyczny osprzęt: dmuchawę - umożliwiającą postawienie go w ciągu 4 minut i nagrzewnicę - zapewniającą optymalną temperaturę wewnątrz, którą reguluje się termostatem. Namiot posiada także oświetlenie wewnętrzne podłączane do generatora prądotwórczego.


Nagrzewnica

Pompa

Zawór

Termostat

Sprzęt tego typu przydaje się, gdy trzeba uchronić poszkodowane osoby przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Czasem zdarza się, że w wypadkach komunikacyjnych rannych jest kilka lub nawet kilkanaście osób. Najbardziej poszkodowani, zabierani są przez karetkę od razu, lekko ranni muszą oczekiwać na pomoc medyczną - wówczas trzeba im zapewnić optymalne warunki. W przypadku pożarów domów jednorodzinnych często trzeba ewakuować ludzi. Ogrzewany namiot może pełnić wówczas rolę bezpiecznego azylu, co jest szczególnie ważne podczas stresu wywołanego pożarem.

- Budowa namiotu zapewnia doskonałą ochronę przed wodą i śniegiem, taki sprzęt przydaje się nie tylko dla osób poszkodowanych. Będą korzystać z niego również druhowie, w sytuacjach, gdy ich udział w akcji przeciągnie się do wielu godzin - jak to np. miało miejsce przy walce z powodzią - mówi Paweł Majchrzak - Zastępca Naczelnika OSP Borzęcin Duży. - Jesteśmy wdzięczni Gminie Stare Babice i Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za ufundowanie tego sprzętu dla naszej jednostki.

- Jednostka OSP Borzęcin Duży od kilku lat funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Mam nadzieję, że przekazany dziś sprzęt dobrze będzie służył strażakom i w razie potrzeby społeczeństwu naszej gminy.

Druhowie z Borzęcina odbywają praktyki w Pogotowiu Ratunkowym na warszawskich Bielanach i często biorą udział w akcjach ratowniczych. Sprawność jednostki gwarantują odpowiednie szkolenia i nowoczesny sprzęt - cieszymy się zatem, że możemy w imieniu samorządu przekazać go w dobre ręce - powiedział na zakończenie z-ca Wójta Marcin Zając.

 


wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.