Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

18.11.2011


Akademia w przeddzień
Święta Niepodległości

Szkoła Podstawowa w Starych Babicach zaprosiła nas 10 listopada na uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości Polski. W hali sportowej szkoły zgromadzili się licznie uczniowie wraz z rodzicami. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu. Przygotowano piękny program patriotyczny.

Uroczystość rozpoczęto Hymnem Narodowym, po którym powitała wszystkich Dyrektor Szkoły Dorota Smolińska, przedstawiła także program akademii złożonej z trzech aktów. Pierwszy wypełnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez Ewę Dżyga, następny przygotowały dzieci z koła teatralnego prowadzonego przez Ludmiłę Miłowanow i Izabelę Kurowską-Brandenburską. W ostatniej części uroczystości wystąpił z-ca Wójta Marcin Zając, a także Prezes babickiego koła ZOR RP Marcin Łada.

Przygaszone światła i piękne, patriotyczne pieśni wprowadziły widownię w uroczysty nastrój. Dzieci przygotowały bogaty repertuar muzyczny, który w finale ubarwiła piosenka z filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Światową".

W części teatralnej przypomniano nie tylko ważne daty w historii Polski, ale również przedstawiono mini-wykład na temat polskich strojów narodowych i potraw. Spektakl zakończył się symbolicznym zapaleniem lampek pamięci, poświęconych obrońcom naszej Ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości wystąpił Marcin Zając - z-ca Wójta Gminy. Podziękował władzom szkolnym i dzieciom za przygotowanie uroczystości. Wspomniał także o tym, że Ziemia Babicka jest szczególnie zasobna w pamiątki historyczne. Tu znajdują się Cmentarze Żołnierskie, Aleja Dębów Katyńskich, pomniki- wszystkie te miejsca upamiętniają tych, którzy walczyli o niepodległość Polski.

- Pamiętajmy o tych miejscach nie tylko przy okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, ale również na co dzień- idąc do szkoły i do pracy- powiedział Marcin Zając.
W dalszej części akademii głos zabrał Marcin Łada - Prezes babickiego Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomniał zebranym, że organizacja ta obchodzi w tym roku 90-lecie swojego powstania.

29 października br. na wniosek Wójta Gminy Krzysztofa Turka, podczas uroczystości jubileuszowych w Poznaniu, uhonorowano Sztandar ZOR RP medalem "Pro Memoria". Z okazji jubileuszu członkowie babickiej organizacji wykonali dla naszej społeczności szereg cennych prac, m.in.: ufundowali Tablicę Katyńską, uczcili obrońcę Reduty Babice mjr. Jacka Decowskiego, a także wydali książkę historyczną pt. "Boernerowo Pamięta". Jej autor- Jerzy Bogdan Raczek przedstawił w niej historię Miejsc Pamięci Narodowej położonych nie tylko na Boernerowie, ale także w naszej gminie i najbliższych okolicach. Czytelnicy znajdą w książce również biografię mjr. Jacka Decowskiego, a także innych osób upamiętnionych babicką Aleją Dębów Katyńskich.

Autor książki został podczas akademii uhonorowany Złotym Medalem Zasługi dla ZOR RP. Odznaczenie wręczyli Marcin Zając - Z-ca Wójta Gminy i Henryk Kuncewicz - Przewodniczący RG (Członek Honorowy ZOR RP).

Książki przekazano do Biblioteki Szkolnej, a dodatkowo na ręce Dyrektora Szkoły ofiarowano medal 90-lecia ZOR RP doceniając w tej sposób pracę patriotyczną tej placówki i udział nauczycieli w Rajdzie Historycznym organizowanym przez Koło ZOR RP.
Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek.

mł.


wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny Dziennik



ZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.