Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019 r. imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

21.12.2011

Jak ukształtować składowisko Radiowo pod teren rekreacyjny?
Ruszają konsultacje społeczne!

Od kilku tygodni informujemy Czytelników "Gazety Babickiej" i gminnego portalu internetowego o działaniach Samorządu Gminnego i MPO dotyczących dawnego wysypiska śmieci w Klaudynie.

15 grudnia w jednym z warszawskich hoteli odbyła się konferencja zorganizowana przez MPO, na którą zaproszono przedstawicieli stowarzyszeń zajmujących się sportem i rekreacją. Z ramienia naszej gminy w konferencji uczestniczyli Wójt Krzysztof Turek i Z-ca Wójta Marcin Zając.

Konferencję otworzył Sławomir Michalak - Prezes Zarządu MPO Warszawa przedstawiając koncepcję zagospodarowania wzgórza na cele sportu i rekreacji. Działania gminy w tym zakresie omówił Wójt Krzysztof Turek. Następnie głos zabrał dr inż. Eugeniusz Koda z firmy "Geoteco"- projekty i Konsultacje Geotechniczne Sp. Z o.o., który przedstawił szczegóły projektu.

Informowaliśmy już Państwa o tym, że w ostatnim czasie w Klaudynie pojawiła się instalacja odgazowująca składowisko Radiowo, a projekt zakładający przekształcenie wzgórza przewiduje tam m.in.: powstanie tras spacerowych, ścieżek rowerowych, tarasów widokowych, narciarskich tras zjazdowych, toru saneczkowego i rynny snowboardowej.

Realizacja tej koncepcji może mieć różne rozwiązania i różne aspekty, dlatego też zaproszono na spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń sportowych. Ich przedstawiciele sugerowali m.in. utworzenie trasy umożliwiającej narciarstwo biegowe i wybudowanie toru saneczkowego w włókna szklanego, pozwalającego na jego całoroczne użytkowanie.

Dziś każdy z Państwa może mieć wpływ na ukształtowanie wzgórza. Do aktywności w tym zakresie - do składania swoich uwag i wniosków, zachęciła podczas spotkania Joanna Mroczek - rzecznik prasowy MPO Warszawa.

Szanowni Państwo do 5 stycznia 2012 r. można składać sugestie dotyczące projektu ukształtowania wzgórza dla celów sportu i rekreacji.
Odpowiedni formularz jest dostępny na stronie internetowej MPO w Warszawie (www.mpo.com.pl). Wypełniony dokument należy przesłać mailem pod adres: konsultacje@mpo.com.pl

Można wnioski na formularzach przesłać również faksem pod nr: 22 836-49-16 lub dostarczyć osobiście do Centrali Spółki w Warszawie na ul. Obozową 43.

Spotkanie podsumowujące, na którym projektant odniesie się do zgłoszonych wniosków, odbędzie się 24 stycznia 2012 r. w Hotelu "Lord".

Więcej informacji na: www.mpo.com.pl oraz konsultacje.um.warszawa.pl

Marcin Łada

Czytaj: "O projektach rekultywacji składowiska Radiowo"
fot. arch. mp

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.