Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
Babinicz 2011-BP

13 stycznia 2012


Babinicz za rok 2011 wręczony!

Co roku zastanawiamy się, kto tym razem zostanie wyróżniony przez Kapitułę statuetką Babinicza? Kto zasłużył się dla lokalnej społeczności tak bardzo, że otrzyma Gminnego Oskara?
Tym razem była to Bożenna Pyć - Dyrektor Przedszkola w Starych Babicach. Doceniono nie tylko jej wieloletnią działalność, jako szefa jednej z najlepszych gminnych placówek, stworzenie na naszym terenie "Teatru Rodziców" i wielu innych wydarzeń kulturalnych. Doceniono również niezwykle aktywny udział Pani Dyrektor w Konkursie Nivea, dotyczącym głosowania internetowego na plac zabaw - dzięki któremu, na wiosnę powstanie kolejny plac zabaw dla dzieci w naszej gminie.
Lata aktywnej, ofiarnej pracy i ten ostatni sukces sprawiły, że statuetka trafiła właśnie do rąk Bożenny Pyć

Noworoczne spotkanie w Gimnazjum w Koczargach Starych, z okazji wręczenia statuetki ma zawsze niezwykle uroczysty charakter. Tak było również i tym razem. Spotkanie prowadził niezrównany Andrzej Fraindt (z zespołu Partita).

Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Krzysztof Turek. Przypomniał osiągnięcia samorządu w minionym roku. Jednym z największych było otrzymanie dofinansowania przez gminę z Unii Europejskiej, w wysokości blisko 130 mln zł, dzięki któremu w ciągu najbliższych lat, zakończy się budowa infrastruktury kanalizacyjnej na terenie całej babickiej gminy. Wójt wspomniał również o innych osiągnięciach, jakimi było np. zdobycie I miejsca na Mazowszu przez sołectwo Borzęcin Dużym w Konkursie Wojewody Mazowieckiego i otwarcie największego placu zabaw dla dzieci na naszym terenie - w Borzęcinie.

Jak zwykle spotkanie ubarwiły występy Gminnej Orkiestry Młodzieżowej pod kierunkiem Mariusza Dżygi. Orkiestra wykonała kilka kolęd i światowych muzycznych standardów. Gwiazdą wieczoru okazali się bezapelacyjnie muzycy z dalekich stron: Dumitru Harea z Mołdawii grający na fletni pana oraz Andrij Melnik - akordeonista z Ukrainy.

Podczas spotkania, jak co roku, odbyła się również sprzedaż cegiełek i przedmiotów przyniesionych przez darczyńców na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Terapeutyczno Rehabilitacyjnego w Bliznem Jasińskiego prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

Miłe noworoczne spotkanie, już za nami. Dla porządku dodajemy, że odbyło się ono 5 stycznia, w przeddzień Święta Trzech Króli, które obecnie stało się Świętem Państwowym. Dla dzieci niepełnosprawnych uzyskano 7 200 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Osobom, które zakupiły różne przedmioty. Dzięki tym darom serca możemy nieco dopomóc w rehabilitacji chorych dzieci.

mł.

Pani Bożenna Pyć to zasłużony nauczyciel i dyrektor Przedszkola w Starych Babicach. Od 30 lat związana jest z oświatą w Gminie Stare Babice.
Pani Dyrektor aktywnie promuje przedszkole na terenie Gminy, powiatu oraz województwa. Dzieci z jej przedszkola biorą udział w licznych przeglądach i konkursach. Organizując dni otwarte dla całej społeczności lokalnej: festyny rodzinne, spotkanie Wigilijne, Teatr Rodziców, Teatrzyk Przedszkolaka pielęgnuje przedszkolne tradycje. Współpracuje z Klubem Dziecięcym z Domu Parafialnego "Arka" . Dzieci z Klubiku mogą korzystać z oferty edukacyjnej przedszkola, uczestniczyć w spotkaniach teatralnych. Udziela się na rzecz dzieci z ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego w Bliznem Jasińskiego.
Przez szereg lat integrowała dzieci zdrowe i chore poprzez wspólne spotkania i występy w Dniu Dziecka, prace plastyczne na kiermasze.

Ożywia społeczność lokalną inicjując różnego rodzaju działania. Pozyskuje indywidualnych sponsorów i włącza ich do ulepszania i wzbogacania warunków edukacji, wychowania i opieki. Na bieżąco korzysta z pomocy rodziców przedszkolaków.
Pani Bożenna Pyć działa nie tylko dla dzieci i ich rodziców. Od kilku lat łączy pokolenia współpracując z klubem Seniora.

W 2011 roku odniosła duży sukces, otrzymała tytuł Lokalnego Bohatera w konkursie "100 Placów zabaw na 100 lat NIVEA". Podczas trwania konkursu wykazała godną podziwu postawę, angażując się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki jej motywacji, którą zaszczepiła wielu osobom, udało się zebrać imponującą liczbę 128 318 głosów wspierającą lokalizację placu zabaw na terenie przedszkola w Starych Babicach.

Nasza Lokalna Bohaterka za swe liczne zasługi, a w szczególności za otwarte podejście do ludzi i skuteczną działalność dla dobra dzieci i dorosłych mieszkańców Gminy, w pełni zasłużyła na wyróżnienie jej statuetką "Babinicz" Roku 2011. (Z tekstu uzasadnienia Kapituły - skrót)

więcej zdjęć ze spotkania w FOTOGALERII oraz na filmie Spotkanie noworoczne 2012

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.