Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
koledowanie

13 stycznia 2012

Rodzinne kolędowanie
w Przedszkolu w Bliznem

15 zespołów rodzinnych zgłosiło się 11 stycznia do wspólnego śpiewania w Przeszkolu Gminnym w Bliznem Jasińskiego.

Dziadkowie z wnuczkami, mamy z córkami lub z synkami, a nawet ojcowie z dziećmi i rodzeństwa - wszyscy wystąpili kontynuując miłą staropolską tradycję rodzinnego śpiewania. Wielu rodziców i dziadków grało także na różnych instrumentach. Wykonawcy przynieśli z domów: bębny, flety, trąbkę, puzon, skrzypce, dzwonki, a nawet pokrywki do garnków i różne inne "zaimprowizowane instrumenty" co sprawiło, że podczas występów było bardzo wesoło.

Dzieci dodatkowo odpowiadały na pytania związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia i kolęd, a ponieważ maluchy często udzielały zabawnych odpowiedzi, cała publiczność zgromadzona w przedszkolu miała z ich występów wiele radości.

Dyrektor Przedszkola Małgorzata Siekierska powiedziała nam, że wśród dzieci występujących na scenie byli przedstawiciele wszystkich grup przedszkola. Aktualnie w placówce przebywa 160 dzieci zgromadzonych w 6 oddziałach. Pomysłodawczynią akcji wspólnego śpiewania w placówce jest nauczycielka Katarzyna Żyżelewicz. -Impreza została zorganizowana już po raz drugi i cieszymy się, że wzięło w niej udział tyle osób. Zapraszamy także do wspólnego śpiewania przedstawicieli rodzin z innych przedszkoli działających w babickiej gminie - powiedziała dyr. Siekierska.

Ciekawostką jest to, że wśród rodziców grających na różnych instrumentach byli absolwenci babickiej Szkoły Muzycznej. Mimo, że nie wszyscy swoje życie zawodowe połączyli z muzyką, gra na instrumentach daje im nadal wiele radości. Wspólne muzykowanie łączy doskonale pokolenia, dzięki temu każdy członek rodziny (choćby ten najmłodszy) może pełnić ważną rolę, a dzieci uczą się również tego, że występy na scenie sprawiają dużą przyjemność. Zwłaszcza, że artyści po występie zostają nagradzani brawami i różnymi prezentami.

Przedszkole w Bliznem Jasińskiego jest nową gminną placówką, która działa już drugi rok szkolny. Cyklicznie organizuje różne akcje i imprezy integrujące środowisko rodziców wokół tej placówki. W ostatnim czasie zorganizowano tam m.in.: Święto Drzewa, połączone z sadzeniem drzew na terenie wokół przedszkola, akcję zbierania makulatury, jako działanie proekologiczne (zebrano ponad 3 tony makulatury), ponadto Święto Marchewki, malowanie bombek, jasełka i pierwszą Wigilię w przedszkolu. Wiele różnych imprez i spotkań i z każdą wiąże się coś ciekawego dla dzieci.

I czy nie miło dziś być przedszkolakiem?

Marcin Łada

Więcej zdjęć w FOTOGALERII

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.