Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2024 r. imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

20 stycznia 2012

Spotkanie Opłatkowe Seniorów

15 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Starych Babicach odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Klub Seniora "Nadzieja".

Na spotkanie przybyło wielu seniorów z terenu naszej gminy, nie zabrakło również Księdza Proboszcza oraz przedstawicieli władz samorządowych gminy i powiatu. Razem śpiewano kolędy, słuchano recytacji wierszy i wspominano dawne czasy.

Na początku spotkania dla seniorów wystąpiły dzieci z Przedszkola w Starych Babicach, które zaprezentowały Jasełka.

Po tej małej części artystycznej, głos zabrała Alicja Napurka - kierownik GOPS, która powitała wszystkich zebranych, złożyła także seniorom serdeczne życzenia noworoczne. Pani Alicja przedstawiła gości przybyłych z Urzędu Gminy, a także ze Starostwa powiatowego, byli to: Marcin Zając - zastępca wójta, Adam Kotwicki - wiceprzewodniczący Rady Gminy i Jolanta Stępniak - członek zarządu powiatu.

Podczas spotkania przemówił do zebranych także proboszcz babickiej parafii ks. prałat dr Grzegorz Kozicki, który również składał życzenia zebranym seniorom. Przedstawił także wszystkim historię, która zdarzyła mu się w jednym z domów parafian, w trakcje wizyty duszpasterskiej. Po zakończeniu kolędy kiedy zapytał czym może się zrewanżować miłej starszej pani, za serdeczne przyjęcie usłyszał, że chciałaby otrzymać od księdza coś słodkiego, a najlepiej lizaka. Ksiądz zainspirowany tym wydarzeniem , obdarował w trakcie spotkania wszystkich seniorów lizakami.
Przyszedł wreszcie czas na wspólne życzenia i przełamanie się opłatkiem. Wszyscy seniorzy wstali i podchodząc do siebie składali sobie serdeczności. Jednym z najczęściej powtarzanych życzeń było to, abyśmy wszyscy mogli spotkać się tu- w przyszłym roku.

Następnym punktem spotkania były występy chórów. Swoje umiejętności zaprezentowali: "Sami Swoi" z Borzęcina Dużego , "Babiczanie" ze Starych Babic i " Ożarowskie Kumoszki" z Ożarowa Mazowieckiego. Zespoły wykonały różne kolędy i pieśni ludowe, a także kilka wierszy. Seniorzy chętnie przyłączali się do wspólnego śpiewania, a pomiędzy występami chórów dla zebranych wystąpiły także dzieci ze Stowarzyszenia "Kuźnia Przyjaźni" przedstawiając gościom utwory poetyckie i spektakl poświęcony kuchni Polskiej oraz pysznym potrawom, które gotują nam Babcie.

Seniorów na spotkaniu obsługiwali wolontariusze z Gimnazjum w Koczargach Starych działający w stowarzyszeniu "Odkrywamy Świat" , Wolontariusze roznosili ciepłe napoje oraz podawali potrawy. Wolontariat w gimnazjum istnieje od września 2011r., działa w nim około 30 uczniów 20 nauczycieli koczarskiej placówki. Wolontariat ten ma już na swoim koncie udział 3 wydarzeniach takich jak: "Paczka na Ukrainę" , "zbiórka słodyczy dla domu dziecka" oraz " pomoc w wernisażu, który odbył się w grudniu w Gimnazjum w Koczargach".

Na zakończenie spotkania kierownik GOPS Alicja Napurka podziękowała wszystkim zebranym za przybycie, a dyrektorom szkoły i przedszkola - Dorocie Smolińskiej i Bożennie Pyć oraz wolontariuszom i wszystkim osobom, który przygotowały spotkanie opłatkowe - za poniesiony trud. W imieniu seniorów Dziękujemy!

Tekst i fot. Kamil Malinowski

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.