Dzisiaj jest piątek 22 października 2021 r. imieniny Haliszki, Lody, Przybysłšwa
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

3 lutego 2012

Mimo, że zima atakuje - nie spalajmy śmieci w piecach!
Pamiętajmy także o oznakowaniu psów...

Spotkanie sołtysów z władzami gminy

1 lutego br. odbyło się spotkanie sołtysów z przedstawicielami władz gminy i kilkoma kierownikami referatów Urzędu Gminy. W spotkaniu uczestniczył Wójt Krzysztof Turek, a także Komendant Straży Gminnej Tomasz Adamczyk. Omawiano wiele zagadnień dotyczących codziennego życia mieszkańców, oraz obowiązki sołtysów związane z obronnością kraju.

Jednym z zagadnień bulwersujących mieszkańców naszej gminy, jest nasilający się w ostatnich dniach proceder spalania w piecach i innych urządzeniach grzewczych śmieci. Niektóre osoby palą nie tylko plastiki, ale również stare opony i inne niedozwolone odpadki, które powinny zostać utylizowane w odpowiedni sposób.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ogromne mrozy wywołują potrzebę większego niż dotąd ogrzewania domów, ale takie postępowanie jest niedopuszczalne. Wiele osób jest tym zbulwersowanych i domaga się natychmiastowej interwencji od Straży Gminnej. Czynności te są już podejmowane. Kilka osób przyłapanych na spalaniu toksycznych śmieci zostało już ukaranych mandatami. Okazuje się, że nawet po kilku dniach, pobierając próbki z komina, można stwierdzić czy były tam spalane plastiki i inne szkodliwe substancje.

- W tym przypadku, nie chodzi tylko o przykry zapach - mówił podczas spotkania Wójt Gminy, spalanie plastików, opon, a nawet gazet - powoduje uwalnianie się do atmosfery trujących substancji rakotwórczych. Wszyscy chcemy być zdrowi, tymczasem coraz więcej ludzi choruje na raka. Niestety przyczyniają się do tego również takie, nieodpowiedzialne zachowania. Nie spalajmy śmieci na naszym terenie - apeluje Wójt Krzysztof Turek.

Podczas spotkania poruszano również zagadnienie obowiązku oznakowywania psów na terenie naszej gminy. Psy powinny posiadać elektroniczny czip lub obrożę z umieszczonym na niej adresem właściciela zwierzęcia. Można w tym celu kupować w lecznicach specjalne medaliki.

- W sytuacji gdy otrzymujemy telefony od mieszkańców z prośbą o usunięcie bezpańskich psów, nawet psy z sąsiedztwa, które tylko na chwilę opuściły swoje podwórka, mogą zostać potraktowane jako bezpańskie. Jeśli nie można zidentyfikować ich właścicieli, zwierzęta zostają odwiezione do schroniska. Gmina z tego tytułu ponosi znaczne koszta, a właściciele mają tylko niepotrzebne kłopoty. Dlatego zawsze lepiej jest wyposażyć naszego ulubieńca w obrożę z adresem, zanim na wiosnę wybierze się sam na spacer - mówił kierownik Referatu Ochrony Środowiska UG - Piotr Czajkowski.

O szczegółach dotyczących powyższych zagadnień poinformujemy w "Gazecie Babickiej".

Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.