Dzisiaj jest wtorek 26 września 2023 r. imieniny Cypriana, Justyny, Łucji
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


15.03.2012

Dżentelmen roku 2012

Gimnazjum w Koczargach Starych co roku organizuje wybory "Dżentelmena Roku". Ten sympatyczny konkurs odbywa się zawsze w pobliżu "Dnia Kobiet" i ma na celu promowanie dobrych zachowań wśród młodzieży. Konkurs budzi duże zainteresowanie uczniów, jest bowiem ciekawym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Z okazji tegorocznej edycji "Dżentelmena" 12 marca br. po raz kolejny odwiedziliśmy Gminne Gimnazjum.

Tuż przed południem młodzież szczelnie wypełniła aulę szkoły. Mimo niżu demograficznego do placówki tej chodzi obecnie 325 uczniów, co wydaje się dużą liczbą, jednak warto wiedzieć, że 5 lat temu było w tej placówce ponad 400 gimnazjalistów. Dyrektor Piotr Szczepkowski powitał wszystkich zebranych, po czym przystąpiono do finału konkursu. Głos zabrały: Wicedyrektor Bogusława Kuncewicz i Anna Szelenbaum - organizatorki "Dżentelmena Roku".

Przed scenę poproszono wszystkich "Dżentelmenów" wybranych w pierwszej części konkursu, który odbywał się w poszczególnych klasach gimnazjum. Chłopcy utworzyli siedemnastoosobowy rząd i dostali brawa od swoich wyborców. Głosowali na nich uczniowie wszystkich klas. Następnie z grupy tej wybrano trzech finalistów - tym razem narzędzia demokracji przekazano w ręce nauczycieli i przedstawicieli samorządu szkolnego.

Na scenie pozostało 3 wybranych gimnazjalistów i… rozpoczęły się zmagania konkursowe. Laureaci komentowali scenki przedstawione przez aktorów teatru szkolnego, korygowali także pokazane w nich niewłaściwe zachowania. A były to sytuacje z życia codziennego związane z: codziennymi zakupami, przebywaniem w towarzystwie kolegów, lub pójściem do teatru. Dżentelmeni odpowiadali także na pytania przygotowane przez komisję konkursową. Co ciekawe, niektóre z nich dotyczyły zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

1 miejsce w konkursie i tytuł "Dżentelmena Roku" zdobył Kamil Kucharski z IIId, 2 miejsce Andrzej Wołkow z Ib, a 3.- Bartosz Sobczak z IIIa. Oprócz gratulacji jury konkursowego i Dyrektora Szczepkowskiego, który wręczył zwycięzcy bilety do kina ufundowane przez Radę Rodziców, chłopcy otrzymali również nagrody: zegarek (za 1 miejsce) oraz słodkości i piłkarskie długopisy. Dżentelmen Roku uhonorowany został dodatkowo specjalnym kapeluszem.

Organizatorki konkursu - Panie: Bogusława Kuncewicz i Anna Szelenbaum przygotowują konkurs od wielu lat. Dodatkowo opracowały również przedstawienie teatralne Savoir Vivr'e na wesoło czyli "Redakcja Kurtularni", które pokazano podczas konkursu. W sztuce wykorzystano fragmenty utworów: Tuwima, Hemara i Brzechwy dotyczących różnych aspektów dobrego zachowania.
-Zabawne było to, że niektórzy uczniowie poprawiali nas - mówili "Redakcja Kulturalni", a przecież w tym wypadku był to żart. Cały konkurs utrzymany był również w żartobliwym tonie, bo przecież chodzi o to, aby uczyć poprzez zabawę - twierdzą organizatorki "Dżentelmena".- Pokazane zabawne scenki lepiej trafiają do młodzieży, niż niejeden wykład. Młodzież zapamiętuje je jako anegdotę, a później stosuje w praktyce. W ten sposób rodzą się nowe trendy zachowań.

Gratulujemy serdecznie udanego przedsięwzięcia, oby jak najwięcej takich konkursów odbywało się w szkołach. Patrząc na to, co dzieje się nieraz w autobusach i tramwajach, gdy młodzi ludzie beztrosko siedzą, a starsze osoby z siatkami stoją, przypomina mi się stary dowcip. Pewna staruszka widząc tłok w tramwaju powiedziała: - co to się dzieje. Przed wojną było pełno dżentelmenów, gdy tylko kobieta wsiadła do tramwaju, zaraz dostała wolne miejsce… W odpowiedzi odzywa się jeden z młodzieńców. - Dżentelmeni dziś też są, tylko miejsc już nie ma…


Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.