Dzisiaj jest piątek 22 października 2021 r. imieniny Haliszki, Lody, Przybysłšwa
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


4.05.2012

Uroczystości 3. Majowe w Koczargach Starych

W ostatnim dniu zajęć szkolnych przed długim majowym weekendem ( 27 kwietnia) w Gimnazjum w Koczargach Starych obchodzono uroczyście Święto Konstytucji 3 maja. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowała na ten dzień spektakl teatralny, a ubarwiły go występy chóru szkolnego i utwory fortepianowe muzyki klasycznej.

Gości zebranych na sali powitał dyrektor gimnazjum Piotr Szczepkowski. Wśród osób przybyłych na uroczystość było wielu rodziców uczniów gimnazjum, a także przedstawiciele Urzędu Gminy i samorządu gminnego z Przewodniczącym RG Henrykiem Kuncewiczem.

Dyrektor Szczepkowski przypomniał zebranym, że nasza konstytucja była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na całym świecie. Konstytucja 3 Maja przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać dążenia Polaków do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. Dyrektor wspomniał również o Święcie Flagi (2 maja) i przypominał wszystkim młodym ludziom aby wraz ze swoimi rodzicami aktywnie w nim uczestniczyli i zawiesili tego dnia biało czerwone flagi na swoich domach.

Po przemówieniu Dyrektora gimnazjum wystąpił chór dziewczęcy, który zaśpiewał Hymn Polski. W dalszej części uroczystości uczniowie przedstawili inscenizację "Pana Tadeusza" , której akcja działa się na dworze w Soplicowie. Widzowie mogli zobaczyć jak szlachta dyskutowała na temat wojny z Moskalami i o potrzebie uchwalenia konstytucji 3 maja. Młodzież w tym zakresie była bardzo dobrze przygotowana dzięki Paniom, które były twórcami scenariusza: Agnieszce Tarasiuk oraz Monice Romanowskiej.

W przerwach spektaklu ponownie wystąpił chór pod przewodnictwem Małgorzaty Barcikowskiej- Gałązka. Dziewczęta zaśpiewały m.in.:"Otwórz oczy", "Witaj majowa jutrzenko", oraz "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". Przy fortepianie wystąpił Michał Zadrożny uczeń 1 klasy gimnazjum, który zagrał między innymi poloneza F. Chopina. Krystyna Podlacha - nauczycielka plastyki przygotowała piękną scenografię. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstało piękne patriotyczne przedstawienie.

Trzeba również wspomnieć o tym, że młodzież z gimnazjum przygotowywała się do przedstawienia parę tygodni, a brali w nim udział uczniowie z różnych roczników- od 1 do 3 klasy gimnazjum, tym ostatnim było najtrudniej przygotowywali się bowiem także do egzaminów podsumowujących naukę w gimnazjum. Mamy nadzieję, że dobrze wypełnili wszystkie testy. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Życzymy im powodzenia zarówno w dalszych egzaminach jak i w kolejnych występach teatralnych.

tekst i zdjęcia Kamil Malinowski


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.