Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


7.06.2012

"KULTURA - LUBIĘ TO"
- cykl warsztatów dla dzieci w Szkole w Borzęcinie Dużym

W ostatnich dwóch tygodniach maja, odbyły się warsztaty skierowane do klas IV - VI. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację "Z perspektywą" z dotacji Gminnej.

Warsztaty były przeprowadzone w trakcie lekcji, w dwóch blokach tematycznych, pierwszy z nich dotyczył pojęcia savoir vivre, ukazując go na różnych obszarach: szkoła, komunikacja, miejsca publiczne, miejsca kultury. Zadaniem warsztatów było uświadomienie dzieciom, że dobre wychowanie to nie tylko kultura przy stole, ale także bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Drugi blok dotyczył cyberprzemocy, zajęcia zostały poprzedzone krótkim filmem przedstawiającym problem przemocy, konsekwencji niewłaściwego postępowania, a także krzywdy wobec rówieśników. Warsztaty zostały przeprowadzone metodą dramy, czyli poprzez scenki improwizowane. Dzięki tej formie, wszystkie dzieci mogły czynnie uczestniczyć w zajęciach, i w naturalny sposób aranżować sytuacje codzienne.

Dzieci bardzo chętnie i świadomie bawiły się w teatr, wcielanie się w dorosłych z wykorzystaniem przebrania dodawało całemu przedsięwzięciu dużej dawki humoru i zabawy. Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki pomocy ze strony Dyrekcji Szkoły w Borzęcinie Dużym.

Fundacja " Z perspektywą" jako nowa organizacja, planuje kontynuację działań kulturalnych na terenie Gminy Stare Babice. W maju zostały złożone dwa wnioski do LGD (Lokalnej Grupy Działania), w ramach których planowane jest pozyskanie środków na realizację kolejnych projektów.

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.