Dzisiaj jest niedziela 19 sierpnia 2018 r. imieniny Emilii, Juliana, Konstancji
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


26.05.2012

Zakończyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Ekologiczna Szkoła".

W tym roku do konkursu zgłosiło się:

  • 8 szkół podstawowych
    - Nr 1 im. M. Kopernika w Błoniu; Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Błoniu; im. Z. Padlewskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie; Nr 1 im. S. Batorego w Lesznie; przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach; Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim, w Zaborowie
  • 6 gimnazjów
    - Nr 1 im H. Kołłątaja w Błoniu; im. Fryderyka Chopina w Kampinosie; I Gminne Gimnazjum w Koczargach Starych, przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Nr 1 im. J. Kusocińskiego w Łomiankach; im. K. I. Gałczyńskiego
  • 6 szkół ponadgimnazjalnych
    - Zespół Szkół Ogrodniczych i Spożywczych Technikum Nr 2 w Błoniu; I L.O. im. W. Broniewskiego w Błoniu; Zespół Szkół Nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu, Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie; Publiczne L.O. im. Karola Wojtyły w Łomiankach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim.

Konkurs jak co roku przyniósł wymierne korzyści dla środowiska.
Wszystkie szkoły wzięły udział w akcji sprzątania Kampinoskiego Parku Narodowego lub terenów zieleni wyznaczonych przez gminy.
Dzięki akcji zbierania surowców wtórnych udało się zebrać ponad 61,5 tony makulatury, 2 tony puszek aluminiowych, 1,5 tony baterii, 8,4 tony tworzyw sztucznych.

W wyniku konkursu wyłonione zostały trzy szkoły (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna), które uzyskały tytuł ekologicznej szkoły.
Wyłoniono trzy zwycięskie pięcioosobowe zespoły, a także trzech laureatów części plastycznej konkursu.

Tytuł ekologicznej szkoły zdobyły:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie
  • Publiczne Gimnazjum Specjalne przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie
  • Publiczna Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie

Laureaci - zwycięskie zespoły:

  • Zespół ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie w składzie: Adrianna Komorowska, Iga Brzozowiec, Jakub Ziółek, Emilian Sowiński, Jakub Antosik.
  • zespół z Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Płochocinie w składzie: Maciej Młot, Krzysztof Kwaśniak, Mikołaj Stańczuk, Mikołaj Galiński, Igor Karlicki
  • zespół z I L.O. im. Władysława Broniewskiego w Błoniu w składzie: Kamil Nawrot, Maria Malejko, Dominika Gajewska, Weronika Skorupska, Michalina Nowak.

Laureaci - autorzy najlepszych plakatów

  • Zuzanna Szymańska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu
  • Dominika Czajkowska z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie
  • Maja Bujak z I L.O. im. W. Broniewskiego w Błoniu

Przyznano także wiele wyróżnień za zaangażowanie w działania proekologiczne w ramach konkursu.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Bartek Zimak, Łukasz Nowakowski, Mateusz Włodarczyk, Michał Nowak, Patryk Żyta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu:
  • Sandra Trzcińska, Joanna Staszewska, Julia Dymińska, Monika Zielińska, Aleksandra Makulec ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu:
  • Zinedin Djellouli, Wiktor Żelechowski, Maria Królak, Aleksandra Sawicka, Mikołaj Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach:
  • Justyna Korzeniowska, Wojciech Śmiałek, Wojciech Nowicki, Maria Połeć, Agnieszka Grzelak ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie
  • Adam Burłak, Wioletta Palińska, Sandra Graff, Hubert Walicki, Adam Wiśniewski z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej przy O.S.W. w Lesznie
  • Martyna Białobrzeska, Jakub Leszczyński, Anna Dawid, Mateusz Przychodzki, Ignacy Makowski ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie
  • Justyna Kamińska, Maria Kościan, Bartłomiej Kukułowicz, Alicja Kwiatkowska, Krzysztof WoĽniak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim
  • Karolina Oziemczyk, Jakub Matulka, Mateusz Furmański, Mateusz Kadłubaj, Mateusz Piwko z Gimnazjum Nr 1 im Hugona Kołłątaja w Błoniu
  • Karolina Basiak, Dominika Czajkowska, Magdalena Hartman, Karolina Poddenek, Monika Walędziak z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Kampinosie
  • Mateusz Karaś, Rafał Walas, Patryk Prusaczyk, Filip Pawluczuk, Maciej Poznański z Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Łomiankach
  • Arkadiusz Wrzesień, Patryk Owczarek, Magdalena Gąsińska, Magdalena Bogdańska, Anna Sęk z I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych
  • Sylwia Korzeń, Natalia Góralska, Patryk Kozłowski, Paulina Węsek, Rafał Kania z Publicznego Gimnazjum Specjalnej przy O.S.W. w Lesznie
  • Paulina Wonderzy, Patrycja Błaszczykowska, Daria Kieroń, Dorota Szlomkowska, Anna Błażejewska z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Spożywczych w Błoniu
  • Natalia Kniołek, Katarzyna Cieślak, Magdalena Wyczułkowska, Dominika Salwowska, Magdalena Wieczorek z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach
  • Marta Suszek, Justyna Chmielnicka, Damian Wołowczyk, Emilia Zubkowicz, Daniel Staszewski z Publicznej Szkoły Zawodowej Specjalnej przy S.O.S.W. w Lesznie
  • Agata Bińkowska, Przemysław Najmrodzki, Paulina Zwierzyńska, Agnieszka Piotrowska, Krzysztof Baturo z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim
  • Natalia Kowalska, Aleksandra Ochocka, Kinga Mikulska, Agnieszka Pawlak, Agnieszka Jastrzębska z Zespołu Szkół Nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu.

Dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia za wykonanie plakatów dla:

  • Zuzanny Pacyno ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim
  • Anny Błażejewskiej z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Spożywczych Technikum w Błoniu.

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych (rowery, aparaty fotograficzne, plecaki, laptopy) w konkursie zostały ufundowane z budżetu Powiatu oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

arch pwz

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny Dziennik



ZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.